Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-09-29  kl 10:26  (i går)

2019-09-11  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (33024)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Benny Bjur Hällefors BK - - 532 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 532 -
2 Anders Karlsson Kisa BS - - 355 -
Tony Lindblom Kisa BS - - 355 -
3 Anki Arvmyren Sigtuna BS - - 266 -
Gunnar Jacobsson Sigtuna BS - - 266 -
4 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 222 -
Urban Finnsson BK Björken - - 222 -
5 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 178 -
Sten Nilsson Lindesbergs BS - - 178 -
6 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 156 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 156 -
7 Bengt Nordström Tjörns BK - - 133 -
Erik Sved Tjörns BK - - 133 -
8 Harry Magnil Hagfors BK - - 122 -
Jan-Henrik Rundh Hagfors BK - - 122 -
9 Fredrik Banck Kisa BS - - 111 -
Ylva Skiöld Kisa BS - - 111 -
10 Anders Blomqvist Uppsalabridgen - - 100 -
Kjell Hedman Uppsalabridgen - - 100 -
11 Gabor Barath Växjöbridgen - - 89 -
Bengt Bellander Växjöbridgen - - 89 -
12 Tommy Jansson Lindesbergs BS - - 84 -
Leif Kjellberg Lindesbergs BS - - 84 -
13 Ulf Sundberg Folkare BK - - 78 -
Lars Wohlfart Folkare BK - - 78 -
14 Sveinn Bjarman Uppsalabridgen - - 73 -
15 Micke Glyssner Luleå BK - - 67 -
Jonatan Johansson Luleå BK - - 67 -
16 Rolf Larsson Ljungsbro BK - - 65 -
Eva Wilander Ljungsbro BK - - 65 -
17 Glenn Nilsson Växjöbridgen - - 62 -
Bogdan Nowacki Växjöbridgen - - 62 -
18 Stellan Andersson BK Falkenberg - - 60 -
Kenneth Hellström BK Falkenberg - - 60 -
19 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 57 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 57 -
20 Britt Magnusson Väddö BK - - 55 -
Roger Magnusson Väddö BK - - 55 -
21 Rolf Forsberg ABB BK - - 52 -
Åke Fransson Fagersta BS - - 52 -
22 Jim Albertsson Uddevalla BF - - 49 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 49 -
23 Britt-Marie Jacobson Älvsby BK - - 46 -
Leif Rångevall Älvsby BK - - 46 -
24 Mikael Fahlander Uppsalabridgen - - 45 -
Dan Granberg Uppsalabridgen - - 45 -
25 Stefan Hansson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 43 -
Tommy Svensson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 43 -
26 Peter Flodqvist BK S:t Erik - - 41 -
Lars Magnusson Sthlms-Polisens BS - - 41 -
27 Thomas Englund Tjörns BK - - 39 -
Kenneth Gadd Tjörns BK - - 39 -
28 Göran Tibell Sigtuna BS - - 38 -
Susanne Wallster Märsta BK - - 38 -
29 Jan Fransson Gävle BK - - 36 -
Kent Maltein Sandvikens BK - - 36 -
30 Bo Flyme Kisa BS - - 35 -
Peter Hahne Kisa BS - - 35 -
31 Leif Brage BK Falkenberg - - 33 -
Jan Olsson BK Falkenberg - - 33 -
32 Jonas Hjelte Kisa BS - - 32 -
Tomas Holmberg Kisa BS - - 32 -
33 Marie Cederkrok Filbyter Bridge - - 31 -
Siw Karlsson Filbyter Bridge - - 31 -
34 Jonny Grenander Munkedals BS - - 30 -
Jan-Erik Olsson Munkedals BS - - 30 -
35 Jan Janson BK Falkenberg - - 28 -
Ove Olsson BK Falkenberg - - 28 -
36 Sten Lindbäck Sthlms-Polisens BS - - 27 -
Biörn Torbiörnsson Trosa BS - - 27 -
37 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 26 -
Mats Lundquist Skellefteå BK - - 26 -
38 Åsa Eriksson Rättviks BS - - 25 -
Conny Lindquist Rättviks BS - - 25 -
39 Lars Broman Väddö BK - - 23 -
Jan Norberg Väddö BK - - 23 -
40 Hans-Olov Gustafsson BK Björken - - 23 -
Odd Stokka BK Björken - - 23 -
41 Bo Lundin BK Björken - - 22 -
Göran Olsson BK Björken - - 22 -
42 Jean Ericsson Enköpings BS - - 21 -
Karin Laurin Enköpings BS - - 21 -
43 Christer Broberg Skutskärs BK - - 20 -
Magnus Grönberg Skutskärs BK - - 20 -
44 Bertil Jansson Lindesbergs BS - - 20 -
Anita Johnsson Lindesbergs BS - - 20 -
45 Per Andreasson Växjöbridgen - - 19 -
Kurt Felldin Växjöbridgen - - 19 -
46 Olle Johansson BK Falkenberg - - 18 -
Britt-Mari Önneson BK Falkenberg - - 18 -
47 Gert-Inge Hugosson Stenungsunds BK - - 17 -
Conny Karlsson Stenungsunds BK - - 17 -
48 Kent Asplund BK Falkenberg - - 17 -
Bengt-Åke Rönnborg BK Falkenberg - - 17 -
49 Emma Karlsson Luleå BK - - 16 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 16 -
50 Bo Ericson Gävle BK - - 16 -
Lars Ericson Gävle BK - - 16 -
51 Rolf Lindberg Folkare BK - - 15 -
52 Björn Bergmark Skellefteå BK - - 15 -
Lars Örnberg BK Björken - - 15 -
53 Mariann Eriksson Rättviks BS - - 14 -
Anita Solin Rättviks BS - - 14 -
54 Arne Bauhr Tjörns BK - - 14 -
Britt-Inger Bauhr Tjörns BK - - 14 -
55 Stefan Andersson Skellefteå BK - - 13 -
Hans Molin Skellefteå BK - - 13 -
56 Hans Lilja Lindesbergs BS - - 13 -
Mats Winges Falu BK - - 13 -
57 Sven-Olof Gårdman Folkare BK - - 13 -
Dan Johansson Fagersta BS - - 13 -
58 Anne Kleredal Olsson Sigtuna BS - - 13 -
Kjerstin Svenfelt Sigtuna BS - - 13 -
59 Birgitta Jernbom-Lundberg BK Björken - - 12 -
Ulla Johansson BK Björken - - 12 -
60 Anders Darle Hagfors BK - - 12 -
Jan Lilja Hagfors BK - - 12 -
61 Thomas Brandell Sigtuna BS - - 11 -
Erik Sandhagen Märsta BK - - 11 -
62 Mikael Eliassen Hagfors BK - - 11 -
Annica Holmqvist Hagfors BK - - 11 -
63 Lars Forsberg Luleå BK - - 10 -
Jan Lundberg Luleå BK - - 10 -
64 Jan-Olof Zetterup Stenungsunds BK - - 10 -
Lena Zetterup Stenungsunds BK - - 10 -
65 Ingemar Ahlgren Rättviks BS - - 10 -
Gunilla Wiklund Rättviks BS - - 10 -
66 Margita Andersson Sthlms-Polisens BS - - 10 -
Rolf Andersson Sthlms-Polisens BS - - 10 -
67 Einar Jönsson BK Falkenberg - - 9 -
Lennart Östman BK Falkenberg - - 9 -
68 Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS - - 9 -
Stig Johansson Rättviks BS - - 9 -
69 Robert Bohman Norsjö BK - - 8 -
Christer Nyström Norsjö BK - - 8 -
70 Monica Eriksson ABB BK - - 8 -
Inga-Lill Westberg ABB BK - - 8 -
71 Mats Göransson Stenungsunds BK - - 7 -
Christer Tolergård Stenungsunds BK - - 7 -
72 Villy Havasi BK Albrekts - - 7 -
Jan Nilsson BK Falkenberg - - 7 -
73 Bertil Björck Kisa BS - - 7 -
Risto Laine Kisa BS - - 7 -
74 Tomas Oskarsson Skellefteå BK - - 7 -
Ulf Utterström Skellefteå BK - - 7 -
75 Kenneth Gällman Filbyter Bridge - - 7 -
Leif Riddarsporre Filbyter Bridge - - 7 -
76 Lars Andersson Sala BS - - 7 -
Johan Karlsson Hedemora BS - - 7 -
77 Benny Andersson Kisa BS - - 7 -
Göte Olauson Kisa BS - - 7 -
78 Leif Eriksson Sigtuna BS - - 7 -
Lars Olsson Uppsalabridgen - - 7 -
79 Gösta Krön Väddö BK - - 6 -
Jim Nilsson Väddö BK - - 6 -
80 Inger Lundberg Boden-Sävast BS - - 6 -
Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 6 -
81 Urban Nilsson Luleå BK - - 6 -
82 Claes-Göran Blixt Kisa BS - - 6 -
Tommy Larsson Kisa BS - - 6 -
83 Lise-Lotte Grape Tjörns BK - - 6 -
Ingegerd Nordwall Tjörns BK - - 6 -
84 Laila Barone Tjörns BK - - 6 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 6 -
85 Joakim Ericson Skutskärs BK - - 6 -
Marianne Melchior Ericson Skutskärs BK - - 6 -
86 Karin Hellsten Luleå BK - - 6 -
Ulla Norman Luleå BK - - 6 -
87 Helén Bellander Växjöbridgen - - 6 -
Agneta Kahlbom Växjöbridgen - - 6 -
88 Lennart Markgren Luleå BK - - 5 -
Lisbet Markgren Luleå BK - - 5 -
89 Mickey Maretics Enköpings BS - - 4 -
Ola Södergran Enköpings BS - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.