Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-17  kl 11:38  (i dag)

2019-03-20  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (37123)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Sveinn Bjarman Uppsalabridgen - - 738 -
Sven Helmersson Uppsalabridgen - - 738 -
2 Dan Johansson Fagersta BS - - 493 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 493 -
3 Andrzej Tracewski Nyköpings BS - - 369 -
Berth Åndberg Nyköpings BS - - 369 -
4 Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS - - 308 -
Stig Johansson Rättviks BS - - 308 -
5 Ping Huang Uppsalabridgen - - 247 -
Hans Orr Uppsalabridgen - - 247 -
6 Gösta Krön Väddö BK - - 216 -
Jim Nilsson Väddö BK - - 216 -
7 Kent Hidsjö Kisa BS - - 185 -
Tony Lindblom Kisa BS - - 185 -
8 Anders Lund Bridgeklubben Karlskrona - - 170 -
Lennart Öhberg Bridgeklubben Karlskrona - - 170 -
9 Sten Lindbäck Sthlms-Polisens BS - - 155 -
Biörn Torbiörnsson Trosa BS - - 155 -
10 Lennart Karlsson Svegs BK - - 140 -
Christer Nordqvist Svegs BK - - 140 -
11 Mats Hansson Rättviks BS - - 124 -
Christer Roos Rättviks BS - - 124 -
12 Per Andreasson Växjöbridgen - - 117 -
Kurt Felldin Växjöbridgen - - 117 -
13 Nils-Erik Abrahamsson Karlshamns BK - - 109 -
Stig Johansson Karlshamns BK - - 109 -
14 Bo Jonsson Storsjöbygdens BK - - 101 -
Markus Sahlin Storsjöbygdens BK - - 101 -
15 Mikael Hallin Lindesbergs BS - - 93 -
Helen Uliczka Lindesbergs BS - - 93 -
16 Göran Adde BK Falkenberg - - 89 -
Torgild Olsson Arvika BS - - 89 -
17 Ragnar Jansson Filbyter Bridge - - 85 -
Sture Mattsson Ljungsbro BK - - 85 -
18 Bo Flyme Kisa BS - - 81 -
Peter Hahne Kisa BS - - 81 -
19 Susanne Sjödin Backe BK - - 77 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 77 -
20 Ann-Marie Josefsson Folkare BK - - 74 -
Dag Josefsson Folkare BK - - 74 -
21 Willy Norlin Karlshamns BK - - 70 -
Bengt-Olof Westmar Karlshamns BK - - 70 -
22 Henrik Oldenburg Luleå BK - - 66 -
Esa Ryhänen Luleå BK - - 66 -
23 Leif Brage BK Falkenberg - - 62 -
Jan Nilsson Arvika BS - - 62 -
24 Bengt Bellander Växjöbridgen - - 60 -
Sture Rundgren Växjöbridgen - - 60 -
25 Kerstin Nilsson Bridgeklubben Karlskrona - - 58 -
Mats Åkerman Bridgeklubben Karlskrona - - 58 -
26 Stellan Andersson BK Falkenberg - - 56 -
Kenneth Hellström BK Falkenberg - - 56 -
27 Per Utbult Åhus BK - - 54 -
Ingegerd Zirkelbach Åhus BK - - 54 -
28 Elving Forsström Svegs BK - - 53 -
Christina Westberg Svegs BK - - 53 -
29 Elisabeth Olsson Åhus BK - - 51 -
Sten Olsson Åhus BK - - 51 -
30 Anders Landmark Luleå BK - - 49 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 49 -
31 Leif Andersson Väddö BK - - 47 -
Maths Mattsson Väddö BK - - 47 -
32 Inge Corse Märsta BK - - 47 -
Göran Thunander Märsta BK - - 47 -
33 Jan-Åke Johansson Ryds BK - - 46 -
Sven Roupé Ryds BK - - 46 -
34 Sören Andersson Backe BK - - 45 -
Inga Sjödin Backe BK - - 45 -
35 Anki Arvmyren Sigtuna BS - - 44 -
Anne Kleredal Olsson Sigtuna BS - - 44 -
36 Maud Kylinger Filbyter Bridge - - 43 -
Annelie Kåberg Motala Bridgeallians - - 43 -
37 Christer Cedergren Enköpings BS - - 42 -
Johan Östman Enköpings BS - - 42 -
38 Ragna Olafsdottir Ätrans BK - - 41 -
Olafur Valgeirsson Ätrans BK - - 41 -
39 Kenneth Andersson Ankarsrums Bridgeklubb - - 40 -
Conny Bohman Ankarsrums Bridgeklubb - - 40 -
40 Christer Magnusson Bridgeklubben Karlskrona - - 39 -
Göran Magnusson Bridgeklubben Karlskrona - - 39 -
41 Torbjörn Forsén Kisa BS - - 38 -
Dag Johansson Kisa BS - - 38 -
42 Axel Hallqvist Luleå BK - - 37 -
Viola Hallqvist Luleå BK - - 37 -
43 Tommy Kont Finnskoga BS - - 36 -
Lennart Myrenhill Finnskoga BS - - 36 -
44 Margaretha Nilsson Storsjöbygdens BK - - 35 -
Rolf Nilsson Storsjöbygdens BK - - 35 -
45 Britt-Mari Önneson BK Falkenberg - - 34 -
Sven-Olof Önnesson BK Falkenberg - - 34 -
46 Anders Dellien Tjörns BK - - 33 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 33 -
47 Laila Barone Tjörns BK - - 32 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 32 -
48 Marie Cederkrok Filbyter Bridge - - 32 -
Håkan Ohlsson Ljungsbro BK - - 32 -
49 Eva-Britt Blomkvist Skellefteå BK - - 31 -
Lars-Göran Blomkvist Skellefteå BK - - 31 -
50 Elisabet Andersson Karlshamns BK - - 31 -
Monica Appelros Ryds BK - - 31 -
51 Per-Åke Karlsson Norsjö BK - - 30 -
52 Gunnar Holmkvist Luleå BK - - 30 -
Fredrik Larsson Luleå BK - - 30 -
53 Mait Lindqvist Folkare BK - - 29 -
Åke Lindqvist Folkare BK - - 29 -
54 Margareta Olsson Åhus BK - - 28 -
Sven Olsson Åhus BK - - 28 -
55 Mats Broberg Finnskoga BS - - 27 -
Ellinor Jönsson Finnskoga BS - - 27 -
56 Tomas Andersson BK Dalom - - 27 -
Tewelde Okbey BK Dalom - - 27 -
57 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 26 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 26 -
58 Benny Bjur Hällefors BK - - 26 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 26 -
59 Sten Aronsson BK Falkenberg - - 25 -
Ove Olsson BK Falkenberg - - 25 -
60 Kerstin Schenning Enköpings BS - - 25 -
Lennart Schenning Enköpings BS - - 25 -
61 Carl-Gustav Junghard Bridgeklubben Karlskrona - - 24 -
Per Wahlberg Bridgeklubben Karlskrona - - 24 -
62 Morgan Johansson Kisa BS - - 23 -
Ylva Skiöld Kisa BS - - 23 -
63 Tommy Jansson Lindesbergs BS - - 22 -
Sten Nilsson Lindesbergs BS - - 22 -
64 Anders Pettersson Enköpings BS - - 22 -
Mats Östgren Enköpings BS - - 22 -
65 Lisbeth Solberg BK Två Ess - - 22 -
Erik Wall BK Två Ess - - 22 -
66 Hans Johansson Tjörns BK - - 22 -
67 Carl-Gustav Johansson BK Falkenberg - - 21 -
Olle Johansson BK Falkenberg - - 21 -
68 Ingegärd Andersson Stigtomta BK - - 20 -
Susanne Hammar Stigtomta BK - - 20 -
69 Roland Schilling PBF Uppsala - - 20 -
Carina Sundén Uppsalabridgen - - 20 -
70 Åse Andreasson Stenungsunds BK - - 20 -
Rolf Oskarsson Stenungsunds BK - - 20 -
71 Kenneth Andersson Bridgeklubben Karlskrona - - 19 -
Heléne Sjöberg Bridgeklubben Karlskrona - - 19 -
72 Solveig Johansson Märsta BK - - 19 -
Ove Wallster Märsta BK - - 19 -
73 Jonas Hjelte Kisa BS - - 18 -
Tomas Holmberg Kisa BS - - 18 -
74 Sten Sjödahl Åhus BK - - 18 -
Carl Sterner Åhus BK - - 18 -
75 May-Gull Hensche Karlshamns BK - - 17 -
Marianne Jonfelt Karlshamns BK - - 17 -
76 Jerker Norlund Norsjö BK - - 17 -
Lars Örnberg Norsjö BK - - 17 -
77 Marit Rangelind Finnskoga BS - - 16 -
Kerstin Tidlund Finnskoga BS - - 16 -
78 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 16 -
Urban Finnsson Boden-Sävast BS - - 16 -
79 Mats Göransson Stenungsunds BK - - 15 -
Christer Tolergård Stenungsunds BK - - 15 -
80 Astor Grip Svegs BK - - 15 -
Randi Rösnäs Svegs BK - - 15 -
81 Owe Brink Märsta BK - - 15 -
Bertil Tollbom Sigtuna BS - - 15 -
82 Elisabeth Persson Boden-Sävast BS - - 15 -
Pierre Thunström Luleå BK - - 15 -
83 Andreas Englund Backe BK - - 14 -
Jan Ohlson Backe BK - - 14 -
84 Birgitta Lindholm Ankarsrums Bridgeklubb - - 14 -
Roger Lindholm Ankarsrums Bridgeklubb - - 14 -
85 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 14 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 14 -
86 Lennart Andersson Skellefteå BK - - 14 -
Torbjörn Utterström Skellefteå BK - - 14 -
87 Margareta Bertilsson Nyköpings BS - - 13 -
Solweig Pettersson Nyköpings BS - - 13 -
88 Lars Andersson Sala BS - - 13 -
Anders Dahlström Sala BS - - 13 -
89 Gunnar Krook Hagfors BK - - 13 -
Bertil Nilson Hagfors BK - - 13 -
90 Eivor Svensson Karlshamns BK - - 13 -
Per Svensson Karlshamns BK - - 13 -
91 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 12 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 12 -
92 Berit Samuelsson Bridgeklubben Karlskrona - - 12 -
Marianne Wadaszi Bridgeklubben Karlskrona - - 12 -
93 Ingrid Hagberg-Hake Karlshamns BK - - 11 -
Håkan Lorantz Karlshamns BK - - 11 -
94 Joakim Guldbrand Lindesbergs BS - - 11 -
Magnus Hultman Lindesbergs BS - - 11 -
95 Leif Kjellberg Lindesbergs BS - - 10 -
Hans Lilja Lindesbergs BS - - 10 -
96 Ann-Sofi Frankl Sthlms-Polisens BS - - 10 -
Christer Thunvik Sthlms-Polisens BS - - 10 -
97 Bengt Hilling Orust BK - - 10 -
Lars-Göran Johansson Stenungsunds BK - - 10 -
98 Christina Nordanås Stenungsunds BK - - 10 -
Odd Nordanås Tjörns BK - - 10 -
99 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 10 -
Anita Johnsson Lindesbergs BS - - 10 -
100 Håkan Broström Luleå BK - - 10 -
Lars Sundberg Luleå BK - - 10 -
101 Christer Fransson Smedstadens BK - - 10 -
Anders Viklund Smedstadens BK - - 10 -
102 Pierre Berg Hällefors BK - - 10 -
Åsa Karlsson Hällefors BK - - 10 -
103 Ida Broberg Finnskoga BS - - 9 -
Monika Frykelid Finnskoga BS - - 9 -
104 Louise Fredriksson BK Dalom - - 9 -
Henrik Lehtonen BK Dalom - - 9 -
105 Barbro Andersson BK Falkenberg - - 9 -
Ingemar Andersson BK Falkenberg - - 9 -
106 Hannes Lundgren Luleå BK - - 9 -
Oskar Törndahl Norrköpingsbridgen - - 9 -
107 Catarina Skau Olsson Smedstadens BK - - 8 -
Rainer Trapp Smedstadens BK - - 8 -
108 Sture Arnesson Hagfors BK - - 8 -
Sven Arne Persson Hagfors BK - - 8 -
109 Hans Molin Skellefteå BK - - 8 -
N-G Nilsson Skellefteå BK - - 8 -
110 Lars Sandberg Storsjöbygdens BK - - 8 -
Sigrund Sörensen Storsjöbygdens BK - - 8 -
111 Gudrun Sandgren Åhus BK - - 7 -
Jan-Erik Sandgren Åhus BK - - 7 -
112 Jonatan Johansson Luleå BK - - 7 -
Urban Nilsson Luleå BK - - 7 -
113 Anna Ek Uddevalla BF - - 7 -
Majsan Ågren Uddevalla BF - - 7 -
114 Börje Karlsson Sthlms-Polisens BS - - 7 -
Birgitta Kåre Sthlms-Polisens BS - - 7 -
115 Hans Gillgren Storsjöbygdens BK - - 7 -
Birgitta Luksepp Storsjöbygdens BK - - 7 -
116 Bo Ahlberg Åhus BK - - 7 -
Rune Veneke Åhus BK - - 7 -
117 Inga Fröjdh Åhus BK - - 7 -
Ylva Warhed Åhus BK - - 7 -
118 Bengt Nordström Tjörns BK - - 7 -
Erik Sved Tjörns BK - - 7 -
119 Sven-Olof Gårdman Folkare BK - - 6 -
Lambert Johannesson Säters BK - - 6 -
120 Göran Linder Tjörns BK - - 6 -
Alf Törmä Tjörns BK - - 6 -
121 Erik Johansson Luleå BK - - 6 -
Hans Wårell Luleå BK - - 6 -
122 Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 6 -
Tord Sölvesson Hagfors BK - - 6 -
123 Jan-Olof Zetterup Lerums BK - - 5 -
Lena Zetterup Lerums BK - - 5 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.