Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-05-24  kl 11:44

2018-11-27  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (1201)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Stefan Olausson BK S:t Erik - - 698 -
Jesper Rundin Borlänge BK - - 698 -
2 Elving Andersson Norrköpingsbridgen - - 466 -
Stefan Wisth Norrköpingsbridgen - - 466 -
3 Ove Bylund Härnö BS - - 349 -
Tommy Lindqvist Härnö BS - - 349 -
4 Inge Gunnarsson Insjöns BK - - 291 -
Bertil Sandberg Insjöns BK - - 291 -
5 Per Bergstén Trosa BS - - 233 -
Bengt Hallgren Trosa BS - - 233 -
6 Sune Sundholm Trosa BS - - 204 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 204 -
7 Thomas Karlsson Storsjöbygdens BK - - 175 -
Alexander Sandin Storsjöbygdens BK - - 175 -
8 Gunni Andersson Laholms BK - - 161 -
Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 161 -
9 Lars-Göran Larsson BK Albrekts - - 147 -
Per Sintorn BK Albrekts - - 147 -
10 Anneli Moberg Boden-Sävast BS - - 133 -
Per Moberg Boden-Sävast BS - - 133 -
11 Anders Lundgren Härnö BS - - 118 -
Johan Pettersson Härnö BS - - 118 -
12 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 111 -
Tomas Lindqvist Malmö BK - - 111 -
13 Emma Karlsson Luleå BK - - 103 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 103 -
14 Lennart Johansson Veddige BS - - 96 -
Göran Svensson Veddige BS - - 96 -
15 Per-Olof Eriksson BK S:t Erik - - 88 -
Anders Walldov BK S:t Erik - - 88 -
16 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 85 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 85 -
17 Maria Klingspor Filbyter Bridge - - 81 -
Carl Ragnarsson Filbyter Bridge - - 81 -
18 Leif Karlsson Höllvikens BK - - 77 -
Jörgen Strandborg Höllvikens BK - - 77 -
19 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 73 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 73 -
20 Maria Calissendorff BK S:t Erik - - 70 -
Lennart Rehle BK S:t Erik - - 70 -
21 Krister Lindkvist Flens BS - - 66 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 66 -
22 Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 63 -
Peter Townsend Boden-Sävast BS - - 63 -
23 Magnus Barkskog LudvikaBygdens BK - - 59 -
Kristin Nedlich BK S:t Erik - - 59 -
24 Uno Andersson BK Albrekts - - 57 -
Kjell Svensson Veddige BS - - 57 -
25 Sven-Åke Johnson Laholms BK - - 55 -
Monica Jolbäck Johnson Laholms BK - - 55 -
26 Mats Andersson Pri-Bri 1936 - - 54 -
Ulla Lundström Pri-Bri 1936 - - 54 -
27 Per Strandberg Örnsköldsviks BA - - 52 -
Thomas Wästlund Örnsköldsviks BA - - 52 -
28 Mari Segerberg BK Bridgehuset - - 50 -
Jan Öhman BK Bridgehuset - - 50 -
29 Urban Andersson Boden-Sävast BS - - 48 -
Lars Hermansson Boden-Sävast BS - - 48 -
30 Sven-Arne Staflund Härnö BS - - 46 -
Thomas Westberg Härnö BS - - 46 -
31 Lennart Jonsson Örnsköldsviks BA - - 44 -
Olle Nylander Örnsköldsviks BA - - 44 -
32 Håkan Huss Sydjämten - - 44 -
Ronnie Zackrisson Sydjämten - - 44 -
33 Anders Eriksson Sydjämten - - 43 -
Valter Olofsson Sydjämten - - 43 -
34 Kjell Persson LudvikaBygdens BK - - 42 -
Margot Sivelind LudvikaBygdens BK - - 42 -
35 Britt Hellstrand Trosa BS - - 41 -
Kjell Hellstrand Trosa BS - - 41 -
36 Allan Magnusson Sydjämten - - 40 -
Kennet Nilsson Storsjöbygdens BK - - 40 -
37 Paul Iwarson Lidingö BK - - 39 -
Hans Nerell Västra Bjäre BK - - 39 -
38 Otto Berntsson Orust BK - - 38 -
Erling Lennartsson Orust BK - - 38 -
39 Bengt Bengtsson Insjöns BK - - 37 -
Sören Vintheimer Insjöns BK - - 37 -
40 Ann Junerud Gislaveds BK - - 37 -
Eva-Britt Junerud Gislaveds BK - - 37 -
41 Eva Bodell BK Hudik - - 36 -
Lasse Danielsson BK Hudik - - 36 -
42 Johan B. Lisra Malungs BK - - 35 -
Leif Ronnersjö Malungs BK - - 35 -
43 Kjell Glans Tjörns BK - - 34 -
Bengt Lundberg Tjörns BK - - 34 -
44 Britt Nordenson Norrköpingsbridgen - - 33 -
Marie Åfors Norrköpingsbridgen - - 33 -
45 Sten Ahlgren BK Lavec - - 32 -
Anders Olsson BK Lavec - - 32 -
46 Anders Hansson Överums BK - - 31 -
Martin Lindfors Filbyter Bridge - - 31 -
47 Peter Fröjd Filbyter Bridge - - 30 -
Lennart Karlsson Filbyter Bridge - - 30 -
48 Else-Marie Wäppling Trosa BS - - 30 -
Kent Wäppling Trosa BS - - 30 -
49 Lasse Sundin BK Albrekts - - 29 -
Ann Öhnedal BK Albrekts - - 29 -
50 Marek Drukier SK Hakoah BS - - 29 -
51 Uno Andersson Norrköpingsbridgen - - 28 -
52 Ulla Johansson BK Björken - - 28 -
Monika Strand BK Björken - - 28 -
53 Stig Andersson Gislaveds BK - - 27 -
Johnny Emilsson Anderstorps BK - - 27 -
54 Bernt Eriksson Gislaveds BK - - 26 -
Kjell Karlsson Anderstorps BK - - 26 -
55 Olle Persson Malmö BK - - 25 -
Lasse Thomasson Malmö BK - - 25 -
56 Carita Färe Laholms BK - - 25 -
Sven-Erik Persson Laholms BK - - 25 -
57 Bert Gustavsson Laholms BK - - 24 -
Karl-Otto Waara Laholms BK - - 24 -
58 Thomas Knutsson Laholms BK - - 24 -
Mats Svensson Laholms BK - - 24 -
59 Gösta Stenberg Smålandsstenars BK - - 23 -
Lars-Göran Stenberg Smålandsstenars BK - - 23 -
60 Sten Häggström Örnsköldsviks BA - - 23 -
Åke Wikman Örnsköldsviks BA - - 23 -
61 Göran Brodin Ystads BS - - 22 -
62 Leif Anderberg BK ALERT - - 21 -
Kjell Persson BK ALERT - - 21 -
63 Lars Edbladh Norrköpingsbridgen - - 20 -
Lars Eriksson Katrineholms BA - - 20 -
64 Mats Ahlström BK Albrekts - - 20 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 20 -
65 Gunnar Bodén Örnsköldsviks BA - - 20 -
Bengt Westin Örnsköldsviks BA - - 20 -
66 Birgitta Pousette Köpings BS - - 20 -
Pererik Åkerberg Köpings BS - - 20 -
67 Laila Barone Tjörns BK - - 19 -
Göran Linder Tjörns BK - - 19 -
68 Ragnar Tollet BK Hudik - - 19 -
Bengt Wimo BK Hudik - - 19 -
69 Margith Karlsson Gislaveds BK - - 18 -
Kenneth Malm Anderstorps BK - - 18 -
70 Göran Forss Norrköpingsbridgen - - 18 -
Dennis Strömstedt Norrköpingsbridgen - - 18 -
71 Dan Collin Gislaveds BK - - 17 -
Johan Nilsson Gislaveds BK - - 17 -
72 Anders Dellien Tjörns BK - - 17 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 17 -
73 Hans-Erik Strandborg Höllvikens BK - - 16 -
Göran Wennervall Höllvikens BK - - 16 -
74 Lars Lövgren Filbyter Bridge - - 16 -
Viveca Rappe Filbyter Bridge - - 16 -
75 Anders Eriksson Köpings BS - - 15 -
Rune Svensson Köpings BS - - 15 -
76 Gunilla Magnusson Örnsköldsviks BA - - 15 -
Tina Olofsson Örnsköldsviks BA - - 15 -
77 Peter Moricz BK Bridgehuset - - 15 -
78 Göran Carlsson Laholms BK - - 15 -
Arne Persson Laholms BK - - 15 -
79 Milan Korac BK Bridgehuset - - 14 -
Johnny Pettersson Malmö BK - - 14 -
80 Torgny Andersson Valdemarsviks BK - - 14 -
Urban Söderberg Norrköpingsbridgen - - 14 -
81 Dan Bylund Sundsvallsbridgen - - 14 -
Helena Strömberg Sundsvallsbridgen - - 14 -
82 Björn Edvardsson Malmö BK - - 14 -
Jan Eriksson Malmö BK - - 14 -
83 Ulf Andersson Norrköpingsbridgen - - 13 -
Tage Nyholm Norrköpingsbridgen - - 13 -
84 Per Andersson BK Albrekts - - 13 -
Villy Havasi BK Albrekts - - 13 -
85 Börje Karlsson Köpings BS - - 13 -
Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 13 -
86 Georg Bratell Härnö BS - - 13 -
Lars Olsgren Härnö BS - - 13 -
87 Patrik Fridholm Malungs BK - - 12 -
Torbjörn Hurtig Malungs BK - - 12 -
88 Tomas Sundström Falu BK - - 12 -
Gunnar Tunkrans Falu BK - - 12 -
89 Bo Lundin BK Björken - - 12 -
Göran Olsson BK Björken - - 12 -
90 Ulf Frimodig Trosa BS - - 12 -
Bruno Åstrand Trosa BS - - 12 -
91 Sören Eriksson BK ALERT - - 11 -
Ulla Eriksson BK ALERT - - 11 -
92 Inger Giléus Västra Bjäre BK - - 11 -
Per Giléus Västra Bjäre BK - - 11 -
93 Kjell Berg Tjörns BK - - 11 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 11 -
94 Georg Larsson Gnesta BK - - 11 -
Christer Öhman Gnesta BK - - 11 -
95 Ulf Backman Laholms BK - - 10 -
Tommy Johansson Laholms BK - - 10 -
96 Rolf Johansson Malungs BK - - 10 -
Björn Rosén Malungs BK - - 10 -
97 Egon Bohman Alnö BK - - 10 -
Sven-Olov Hellqvist Alnö BK - - 10 -
98 Lennart Ersson BK Hudik - - 10 -
Lars-Göran Jonsson BK Hudik - - 10 -
99 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 10 -
Elisabeth Persson Boden-Sävast BS - - 10 -
100 Royne Gustavsson Filbyter Bridge - - 10 -
Gun Karlsson Filbyter Bridge - - 10 -
101 Annika Levin BK Albrekts - - 10 -
Nils Svensson BK Albrekts - - 10 -
102 Leif Claesson Härnö BS - - 10 -
Berth Högberg Härnö BS - - 10 -
103 Miro Bakrac Falu BK - - 9 -
Håkan Jonasson Falu BK - - 9 -
104 Göran Åslund Härnö BS - - 9 -
Margareta Åslund Härnö BS - - 9 -
106 Nicke Wedin Härnö BS - - 9 -
Stig Åkerlund Härnö BS - - 9 -
107 Ann-Marie Martinsson Laholms BK - - 8 -
Agneta Risholm Laholms BK - - 8 -
108 Pernilla Näs Storsjöbygdens BK - - 8 -
Björn Sjöberg Svegs BK - - 8 -
109 Hans Bergvik BK Hudik - - 8 -
Thommy Malmström BK Hudik - - 8 -
110 Gösta Olavi Katrineholms BA - - 8 -
Leif Österberg Flens BS - - 8 -
111 Bengt Andersson LudvikaBygdens BK - - 7 -
Bo Sivelind LudvikaBygdens BK - - 7 -
112 Kenneth Gadd Tjörns BK - - 7 -
Bengt Nordström Tjörns BK - - 7 -
113 Annica Carlsson BK Albrekts - - 7 -
Christina Ederberg BK Albrekts - - 7 -
114 Annika Cederlid Laholms BK - - 6 -
Christin Larsson Laholms BK - - 6 -
115 Maud Kylinger Filbyter Bridge - - 6 -
Urban Rehnlund Filbyter Bridge - - 6 -
116 Kerstin Sjöstrand Pri-Bri 1936 - - 5 -
Agneta Vinell Pri-Bri 1936 - - 5 -
117 Sven Claesson Filbyter Bridge - - 4 -
Dag Johansson Kisa BS - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.