Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-05-24  kl 11:44  (i går)

2018-07-29  Brons 6 - Ica Parken City

HEM   |  Mina sidor (23764)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Björn Nyman BK S:t Erik - - 446 -
Ulf Silhammar BK S:t Erik - - 446 -
2 Sylve Larsen Uddevalla BF - - 298 -
Tommy Svensson Kungshamns BK - - 298 -
3 Daniel Gustafsson Lunds BK - - 223 -
Per-Inge Helmertz Motala Bridgeallians - - 223 -
4 Hans Alexandersson BK S:t Erik - - 187 -
Tommy Eneqvist Tyresö BK - - 187 -
5 Torbjörn Hurtig Malungs BK - - 150 -
Leif Ronnersjö Malungs BK - - 150 -
6 Pierre Carbonnier LUCK - - 131 -
Håkan Tjärnemo LUCK - - 131 -
7 Håkan Huss Sydjämten - - 112 -
Valter Olofsson Sydjämten - - 112 -
8 Anders Blomqvist Uppsalabridgen - - 103 -
Joakim Möller Uppsalabridgen - - 103 -
9 Michael Claesson Hovmantorps BK - - 94 -
Johan Noberius Hovmantorps BK - - 94 -
10 Arne Håll Bräcke BK - - 85 -
Laila Pettersson Bräcke BK - - 85 -
11 Roland Andersson Alingsås BS - - 75 -
Henning Kristensen Alingsås BS - - 75 -
12 Lars Jeppsson Ystads BS - - 71 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 71 -
13 Bo Alsenmyr Kumla BS - - 66 -
Börje Magnusson Järnvägens BK - - 66 -
14 Roger Nyman Kungshamns BK - - 61 -
Benny Olsson Skövde BA - - 61 -
15 Jan Enarsson BK Albrekts - - 56 -
Maria Raftewold BK S:t Erik - - 56 -
17 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 52 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 52 -
18 Thomas Johnsson Sundsvallsbridgen - - 50 -
Anna-Mari Öhlén Alnö BK - - 50 -
19 Eva Åkesson BK Zonen - - 47 -
Leif Åkesson BK Zonen - - 47 -
20 Stefan Johansson Enköpings BS - - 45 -
Mickey Maretics Enköpings BS - - 45 -
21 Josef Jawitz IK MAKKABI - - 43 -
Nanna Jawitz IK MAKKABI - - 43 -
22 Ann-Helen Engström Storsjöbygdens BK - - 41 -
Lars Hamberg Krokom / Föllinge BK - - 41 -
24 Patrik Elofsson Skövde BA - - 37 -
H.O. Thulin Skövde BA - - 37 -
25 Gunnar Nilsson Växjöbridgen - - 35 -
Peter Rundquist Ryds BK - - 35 -
26 Anders Hammarström Åmåls BS - - 34 -
Leif Högberg Skara BS - - 34 -
27 Hans-Olov Gustafsson BK Björken - - 32 -
Odd Stokka BK Björken - - 32 -
28 Per Eriksson Enköpings BS - - 31 -
Bengt Johansson Enköpings BS - - 31 -
29 Bertil Blomqvist Örebridgen - - 29 -
Gun Röhnisch Örebridgen - - 29 -
30 Tord Persson SEB Bridge - - 28 -
Kennet Åberg Tyresö BK - - 28 -
31 Ewa Adiels Eksjö BK - - 26 -
Stefan Sonestig Eksjö BK - - 26 -
32 Åke Bergman Hjo BS - - 25 -
Kurt Karlsson Skövde BA - - 25 -
33 Lars Eriksson Katrineholms BA - - 24 -
Leif Lindman Örebridgen - - 24 -
34 Christer Cedergren Enköpings BS - - 23 -
Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 23 -
38 Cecilia Flodström BK Björken - - 19 -
Christina Lidström-Nordin BK Björken - - 19 -
39 Krister Grufman Åkersberga BS - - 18 -
Thomas Ljungberg Karlskoga BK - - 18 -
40 Ingegerd Lundgren Sävsjö BK - - 18 -
Birgitta Olsson Sävsjö BK - - 18 -
41 Gunnar Göthberg Nora BK - - 17 -
Bo Stanley Örebridgen - - 17 -
42 Jonas Andersson Skänninge BK - - 16 -
Inger Hjalmarsson Mjölby BK - - 16 -
43 Per Hult Visby BS - - 15 -
Märit Åstrand BK Bridgehuset - - 15 -
44 Hans Bengtsson Ryds BK - - 15 -
Roger Rundkvist Ryds BK - - 15 -
45 Anders Gustafsson Stigtomta BK - - 14 -
Benny Lindholm Stigtomta BK - - 14 -
46 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 13 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 13 -
47 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 12 -
Mats Winges Falu BK - - 12 -
48 Tore Stormo BK S:t Erik - - 12 -
Ylva Strandberg BK S:t Erik - - 12 -
49 Henrik Almkvist BK S:t Erik - - 11 -
Kate Almkvist BK S:t Erik - - 11 -
50 Ann Fagerberg Skutskärs BK - - 11 -
Ingemar Forsling Gävle BK - - 11 -
51 Michael Nilsson BK S:t Erik - - 10 -
Roger Nilsson Växjöbridgen - - 10 -
52 Mattias Lindgren Hedemora BS - - 10 -
Nicklas Sivelind Frölunda BS - - 10 -
53 Sven-Åke Arvidsson Tranås BK - - 9 -
Johan Lindström Tranås BK - - 9 -
54 Gunilla Ivarsson Sävsjö BK - - 9 -
Ingemar Karlsson Sävsjö BK - - 9 -
55 Kjell Bodin Karlskoga BK - - 8 -
Tord Bodin Karlskoga BK - - 8 -
56 Håkan Fahlström Vimmerby BK - - 8 -
Allan Hagman Arboga BK - - 8 -
57 Mats Johansson Vimmerby BK - - 8 -
Marie Nylin BK S:t Erik - - 8 -
58 Maria Boberg Storsjöbygdens BK - - 8 -
Kenneth Nilsson Krokom / Föllinge BK - - 8 -
59 Jan-Erik Grindborg BK S:t Erik - - 7 -
Karin Grindborg BK S:t Erik - - 7 -
60 Ann Bergström Örebridgen - - 7 -
Christina Oldin Axbergs BK - - 7 -
61 Eva Benckert Sthlms-Polisens BS - - 7 -
Ingrid Linnarsson BK S:t Erik - - 7 -
62 Gabor Barath Växjöbridgen - - 7 -
Bengt Bellander Växjöbridgen - - 7 -
63 Flemming Rasmussen Pri-Bri 1936 - - 6 -
64 Annette Karlsson BK Zonen - - 6 -
Laila Rydje Höllvikens BK - - 6 -
65 Peter Björnberg Fagersta BS - - 6 -
Lotta Engvall Fagersta BS - - 6 -
66 Tord Jonsson Hallstahammars BK - - 6 -
Johnny Ramsten Hallstahammars BK - - 6 -
67 Else-Britt Lindblom Kisa BS - - 5 -
Peter Rosenqvist Ankarsrums Bridgeklubb - - 5 -
68 Inger Norling Märsta BK - - 5 -
Göran Thunander Märsta BK - - 5 -
69 Henry Fredén Örebridgen - - 5 -
Åke Lundkvist Örebridgen - - 5 -
70 Björn Andersson Örebridgen - - 5 -
Dan Nilsson Malmö BK - - 5 -
72 Peter Flodqvist BK S:t Erik - - 4 -
Eva Wiklander BK S:t Erik - - 4 -
73 Arne Karlsson Sävsjö BK - - 4 -
Glenn Nilsson Växjöbridgen - - 4 -
74 Ping Huang Uppsalabridgen - - 4 -
Lars Lundqvist Valdemarsviks BK - - 4 -
75 Nils-Bertil Gustafsson Askims BK - - 4 -
Gerd Wrige Askims BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.