Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-26  kl 09:46  (i dag)

2018-05-29  Centrumserien 17/18

HEM   |  Mina sidor (25822)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Pia Andersson BK Lavec - 46 - 46
Anders Brunzell BK Centrum - 14 - 14
Staffan Löwenadler BK Everfresh - 7 - 7
Jim Nielsen BK Lavec - 67 - 67
Göran Selldén BK Centrum - 67 - 67
Mikael Westerlund BK Lyx - 67 - 67
2 Eva Gunnarsson Arvika BS - 56 - 56
Tommy Gunnarsson Arvika BS - 56 - 56
Gerhard Jörgensen BK Björken - 56 - 56
Nils Åhlén BK Björken - 56 - 56
3 Anders Erikson BK Centrum - 18 - 18
Bo Erikson BK Centrum - 25 - 25
Peter Karlsson BK Centrum - 32 - 32
Ronny Ovesson Ejnell BK Centrum - 46 - 46
Ylva Pyykkö BK Centrum - 25 - 25
Jan-Erik Åsmo BK Centrum - 39 - 39
4 Tobias Bende BK Everfresh - 28 - 28
Gunnar Jansson BK Lyx - 39 - 39
Torbjörn Kåreke Bohus Nations BS - 42 - 42
Anders Ljungblad BK Everfresh - 35 - 35
Peter Nuoristo BK Everfresh - 21 - 21
5 Philip Berggren Frölunda BS - 28 - 28
Irma Petersen Frölunda BS - 21 - 21
Moa Petersen Frölunda BS - 35 - 35
Nicklas Sivelind Frölunda BS - 42 - 42
Björn Sörling Ulricehamns BK - 56 - 56
6 Tomas Andgren BK Lyx - 28 - 28
Ingemar Assarsjö BK Lyx - 28 - 28
Göte Berntsson BK Lyx - 14 - 14
Hans Jörgensen Bohus Nations BS - 11 - 11
Peter Norrhede BK Lyx - 11 - 11
Per Sjöberg BK Lyx - 7 - 7
Stefan Åsgården BK Lyx - 7 - 7
7 Robin Björkstrand BK Lyx - 53 - 53
Robert Bäck BK Lyx - 60 - 60
Börje Dahlberg BK Lyx - 46 - 46
Lena Petersen Frölunda BS - 32 - 32
Per Östlund Mitchell BK Lyx - 28 - 28
8 Carl Ek Onsdagsklubben - 35 - 35
Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben - 49 - 49
May Moore Onsdagsklubben - 46 - 46
Joakim Olsson Bohus Nations BS - 18 - 18
Björn Wenander Onsdagsklubben - 32 - 32
9 Håkan Arebrink Partille/Mölnlycke BK - 35 - 35
Börje Brag Partille/Mölnlycke BK - 28 - 28
Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK - 49 - 49
Jan Karlsen Partille/Mölnlycke BK - 28 - 28
Claes-Hugo Larsson Partille/Mölnlycke BK - 14 - 14
10 Hans Barkman Kungsbacka BS - 18 - 18
Leif Beckman Kungsbacka BS - 32 - 32
Enar Bergström Kungsbacka BS - 21 - 21
Sture Ekberg Kungsbacka BS - 28 - 28
Sten-Åke Thunberg Kungsbacka BS - 53 - 53
Leif Wennebrink Kungsbacka BS - 21 - 21
Rolf Wikhall Kungsbacka BS - 4 - 4
11 Tony Elmroth BK Lyx - 32 - 32
Jörgen Gustavsson BK Lyx - 39 - 39
Mats Jakobsson BK Lyx - 35 - 35
Elin Lindström Claessen BS 53, Göteborg - 7 - 7
Koen Lindström Claessen BS 53, Göteborg - 28 - 28
Hans Linusson BK Debut - 11 - 11
12 Roger Grund Lerums BK - 35 - 35
Anders Ihalainen Lerums BK - 35 - 35
Björn Johansson Lerums BK - 25 - 25
Lars Wallin Lerums BK - 35 - 35
Anders Wistrand Lerums BK - 7 - 7
13 Birgit Andersson BK Lyx - 35 - 35
Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK - 35 - 35
Christoffer Dückhow BK Lyx - 42 - 42
Karin Nyberg Asperö-Brännö BK - 46 - 46
14 Jan Hanner Onsdagsklubben - 7 - 7
Alf Kummer Bohus Nations BS - 28 - 28
Pär Ljungquist Askims BK - 39 - 39
Fredrik Norling IK Makkabi - 28 - 28
Vivianne Norling Askims BK - 39 - 39
Gunnar Ohlson Askims BK - 42 - 42
15 Mats Allgöwer Onsdagsklubben - 35 - 35
Lars-Uno Andersson Bohus Nations BS - 32 - 32
Tore Mattsson BK Lyx - 7 - 7
Uno Nävert BK Everfresh - 4 - 4
Johan Svensson Bohus Nations BS - 25 - 25
Thomas Therkelson Onsdagsklubben - 49 - 49
16 Göran Alsner Onsdagsklubben - 4 - 4
Bo Appelqvist Partille/Mölnlycke BK - 7 - 7
Kjell Evensen Askims BK - 4 - 4
Roland Härsjö Askims BK - 14 - 14
Bengt Johansson Askims BK - 14 - 14
Adam Kovasznay Askims BK - 28 - 28
Anders Våge Askims BK - 25 - 25
17 Jan Ahlqvist BK Lyx - 18 - 18
Marianne Fagerby Fredagsklubben - 11 - 11
Berit Fors BK Lyx - 11 - 11
Jan Konar BK Lyx - 18 - 18
Ella Olsson BK Lyx - 18 - 18
Ingela Sjöberg BK Lyx - 7 - 7
18 Hans Henriksson Kungälvs BK - 7 - 7
Michael Koch Kungälvs BK - 28 - 28
Bengt Larsson Kungälvs BK - 28 - 28
Ronny Nilsson Kungälvs BK - 18 - 18
Odd Nordanås Tjörns BK - 4 - 4
Pål Rangaard Kungälvs BK - 21 - 21
Göran Romland Kungälvs BK - 7 - 7
19 Ingvar Grahn Onsdagsklubben - 35 - 35
Göran Rydell Onsdagsklubben - 42 - 42
Harald Sjöman Onsdagsklubben - 35 - 35
Ulla Westerlund Asperö-Brännö BK - 28 - 28
20 Egon Bodendal Askims BK - 11 - 11
Oscar Hult Partille/Mölnlycke BK - 14 - 14
Britt Larsson Askims BK - 14 - 14
Nils Nordahl BK Lyx - 21 - 21
Nils Wallmark Partille/Mölnlycke BK - 25 - 25
21 Tommy Grääs Askims BK - 21 - 21
Finn Jeppsson Askims BK - 21 - 21
Karl-Eric Nilsson Frölunda BS - 14 - 14
Lennart Rohman Frölunda BS - 21 - 21
Christer Rydebrink Frölunda BS - 7 - 7
22 Bror Andreasson BK Lyx - 28 - 28
Miklos Bajzath BK Lyx - 28 - 28
Sten Bengtsson Onsdagsklubben - 14 - 14
Åke Boije af Gennäs BK Lyx - 7 - 7
Hans Orrheim BK Lyx - 28 - 28
23 Sverker Alfredsson Frölunda BS - 21 - 21
Peter Giese Frölunda BS - 21 - 21
Sven-Olof Jarkvist Fredagsklubben - 21 - 21
24 Ian Abel Kronhusklubben - 7 - 7
Ragnar Andersson Kronhusklubben - 7 - 7
Denny Andréasson Kronhusklubben - 7 - 7
Jürgen Schildt Kronhusklubben - 7 - 7
25 An Elfdahl Kronhusklubben - 14 - 14
Per Elfdahl Kronhusklubben - 14 - 14
Elisabeth Gajewska BS 53, Göteborg - 11 - 11
Roza Peste Kronhusklubben - 11 - 11
Jan Vinäng Kronhusklubben - 7 - 7
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.