Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-04-23  kl 11:40  (i går)

2017-08-01  SM Lag Veteran 2017

HEM   |  Mina sidor (12649)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Leif Andréasson Kungshamns BK 6 13 - 95
Olle Axne Storsjöbygdens BK 6 9 - 92
Robert Bäck BK Lyx 6 13 - 95
Gerhard Jörgensen BK Lyx 6 9 - 92
Göran Selldén BK Everfresh 11 11 - 176
Björn Wenneberg BK ALERT 11 11 - 176
2 Kalle Aldeborg Uddevalla BF 7 8 - 113
Göte Berntsson BK Lyx 4 7 - 59
Sune Fager Gävle BK 7 8 - 113
Kent Karlsson Uddevalla BF 4 2 - 55
Rune Pettersson Gävle BK 7 8 - 113
3 Roger Andersson Onsdagsklubben 5 11 - 86
May Moore Onsdagsklubben 5 11 - 86
Harald Sjöman Onsdagsklubben 5 11 - 86
Björn Wenander Onsdagsklubben 5 11 - 86
4 Leif Beckman Kungsbacka BS 3 11 - 56
Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben 3 11 - 56
Thomas Therkelson Onsdagsklubben 3 11 - 56
Sten-Åke Thunberg Kungsbacka BS 3 11 - 56
5 Peter Backlund BK S:t Erik 1 7 - 22
Ulf Bogren Hässleholms BK 1 13 - 28
Kenneth Fredriksson Storsjöbygdens BK 1 9 - 24
Hans-Olof Hallén Malmö BK 1 8 - 23
Kenneth Hallqvist Storsjöbygdens BK 1 9 - 24
Jan-Olof Henriksson Visby BS 1 11 - 26
Börje Liljekvist Uppsalabridgen 1 11 - 26
Tommy Linder Norsjö BK - 4 - 4
Hugo Nilsson Visby BS 1 11 - 26
Jan Nilsson Hässleholms BK 1 13 - 28
Pär Ol-Mårs BK S:t Erik - 9 - 9
Karl Persson BK Bridgeliv 1 10 - 25
Leif Ruthström BK Björken - 4 - 4
Madeleine Swanström BK S:t Erik 1 7 - 22
Ric Sällsten BK S:t Erik - 9 - 9
Eva Wetterhall BK Bridgeliv 1 13 - 28
Fredrik Wickström Hässleholms BK 1 13 - 28
Bim Ödlund BK S:t Erik 1 7 - 22
Max Ödlund BK S:t Erik 1 7 - 22
Kenneth Österberg Hässleholms BK 1 13 - 28
9 Mats Allgöwer Onsdagsklubben - 10 - 10
Per-Olof Andersson Katrineholms BA - 9 - 9
Stefan Andersson ABB BK - 12 - 12
Roger Axén Katrineholms BA - 9 - 9
Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS - 11 - 11
Börje Brag Partille/Mölnlycke BK - 10 - 10
Carl Engholm Uppsalabridgen - 13 - 13
Göran Forss Norrköpingsbridgen - 12 - 12
Jan Fredell ABB BK - 14 - 14
Sten-Sture Gilleström Uppsalabridgen - 13 - 13
Lars Goldberg BK S:t Erik - 13 - 13
UllaBritt Goldberg BK S:t Erik - 13 - 13
Christer Gällström Katrineholms BA - 9 - 9
Rein Jakoby Uppsalabridgen - 7 - 7
Gudrun Jonsson Uppsalabridgen - 10 - 10
Ylva Karlsson-Uisk Uppsalabridgen - 7 - 7
Peter Krug Harplinge BK - 13 - 13
Claes-Hugo Larsson Partille/Mölnlycke BK - 10 - 10
Steen Laursen Uppsalabridgen - 10 - 10
Jonas Lundberg BK ESS-löv - 12 - 12
Per Malmström Norrköpingsbridgen - 12 - 12
Anders Norin Harplinge BK - 13 - 13
Gösta Olavi Katrineholms BA - 11 - 11
Ella Olsson BK Lyx - 10 - 10
Tommy Persson Katrineholms BA - 9 - 9
Hans-Olof Sanderfelt Smedstadens BK - 14 - 14
Inge Sixtensson BK ESS-löv - 12 - 12
Ove Skogsberg Smedstadens BK - 14 - 14
Christer Stenberg ABB BK - 12 - 12
Torgny Svensson Uppsalabridgen - 7 - 7
Hans Svidén Eksjö BK - 12 - 12
Hans Thorgren ABB BK - 14 - 14
Ahto Uisk Uppsalabridgen - 7 - 7
Frank Westman Uppsalabridgen - 13 - 13
Waldo Whiteman Filbyter Bridge - 12 - 12
10 Lars Olsson Uppsalabridgen - 9 - 9
17 Kenneth Hagman Hultsfred/Målilla BK - 10 - 10
Lena Kjellgren Oskarshamns BK - 10 - 10
Kjell Ohlsson Hultsfred/Målilla BK - 10 - 10
Stefan Åstrand Oskarshamns BK - 10 - 10
18 Bertil-G Johnson Hällefors BK - 10 - 10
Ulf Riddarström Örebridgen - 10 - 10
Rolf Selander Örebridgen - 10 - 10
Bo Stanley Örebridgen - 10 - 10
19 Gunnar Andersson BK ALERT - 7 - 7
Göran Andersson BK ALERT - 8 - 8
Peter Görnandt BK ALERT - 7 - 7
Lars-Göran Larsson Uddevalla BF - 8 - 8
Börje Rudenstål BK S:t Erik - 7 - 7
Henrik Wegnelius BK ALERT - 7 - 7
20 Erik Franzén Hedemora BS - 10 - 10
Jan Holm Hedemora BS - 10 - 10
Hans Johansson Tjörns BK - 10 - 10
Peter Wester Hedemora BS - 10 - 10
21 Margareta Mattsson Uppsalabridgen - 2 - 2
Anders Pehrsson Märsta BK - 10 - 10
Gunilla Werner Märsta BK - 10 - 10
Lena Westman Uppsalabridgen - 2 - 2
Eva Åkesson BK Zonen - 8 - 8
Leif Åkesson BK Zonen - 8 - 8
22 Leif Andersson Genarps BK - 10 - 10
Jan Malmström BK Albrekts - 10 - 10
Bengt Nilsson Höörs BK - 10 - 10
Ulf Persson BK Albrekts - 10 - 10
23 Roland Andersson Alingsås BS - 8 - 8
Hans Bogeskär Alingsås BS - 8 - 8
Stefan Lundh Alingsås BS - 8 - 8
Morgan Wiklander Alingsås BS - 8 - 8
24 Hans Bergvik BK Hudik - 8 - 8
Thommy Malmström BK Hudik - 8 - 8
Erik Pettersson BK Hudik - 8 - 8
Bengt Wimo BK Hudik - 8 - 8
25 Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK - 9 - 9
Ingvar Grahn Onsdagsklubben - 9 - 9
Karin Nyberg Asperö-Brännö BK - 9 - 9
Göran Rydell Onsdagsklubben - 9 - 9
26 Ulf Andersson Munka Ljungby BS - 9 - 9
Nils-Erik Ekholm Munka Ljungby BS - 9 - 9
Lars-Gunnar Ludvigsson Munka Ljungby BS - 9 - 9
Jens Priess Munka Ljungby BS - 9 - 9
27 Jan Ahlqvist BK Lyx - 8 - 8
Tony Elmroth BK Lyx - 8 - 8
Gunnar Jansson BK Lyx - 8 - 8
Jan Konar BK Lyx - 8 - 8
28 Barbro Enhörning Ahlström BK Tre Sang, Helsingborg - 9 - 9
Anders Jonsson BK Tre Sang, Helsingborg - 9 - 9
Irma Landström BK Tre Sang, Helsingborg - 9 - 9
Jiri Polacek BK Tre Sang, Helsingborg - 9 - 9
29 Christer Bech BK S:t Erik - 9 - 9
Lars-OA Hedlund BK S:t Erik - 9 - 9
Lars-Erik Rudström BK S:t Erik - 9 - 9
Anders Thylin BK S:t Erik - 9 - 9
30 Hans Barkman Kungsbacka BS - 9 - 9
Enar Bergström Kungsbacka BS - 9 - 9
Stellan Fredriksson Kungsbacka BS - 9 - 9
Leif Wennebrink Kungsbacka BS - 9 - 9
31 Svein Arne Peterson Örebro Dövas BK - 10 - 10
Tom Rosén Strängnäs BK Gripen - 10 - 10
Anne-Marie Wikström TBS Scania - 10 - 10
32 Åke Bergman Hjo BS - 9 - 9
Sixten Ek Skövde BA - 9 - 9
Kurt Karlsson Skövde BA - 9 - 9
33 Johnny Ivarsson Katrineholms BA - 9 - 9
Jöns Johansson Sydjämten - 9 - 9
Mats Pettersson BK Lavec - 9 - 9
Thomas Samuelsson Borås BA - 9 - 9
34 Britt Björk BK Albrekts - 8 - 8
Monica Hedsköld BK Albrekts - 8 - 8
Ingegerd Peterson BK Albrekts - 8 - 8
Jan Svensson BK Albrekts - 8 - 8
35 Börje Karlsson Köpings BS - 8 - 8
Birgitta Samuelsson Köpings BS - 8 - 8
Gunnar Stockhaus Stureby BK - 8 - 8
Lilly Sturesson Sthlms-Polisens BS - 8 - 8
36 Kjell Berndtsson BK Lyx - 9 - 9
Åsa Berndtsson BK Everfresh - 9 - 9
Barbro Johannesson PBF Uppsala - 9 - 9
Sven Johannesson PBF Uppsala - 9 - 9
37 Anne-Sophie Edbladh Norrköpingsbridgen - 6 - 6
Lars Edbladh Norrköpingsbridgen - 6 - 6
Lars Eriksson Katrineholms BA - 6 - 6
38 Jan Geiborg Gnesta BK - 6 - 6
Jaan Heinlo Gnesta BK - 6 - 6
Leif Norman Gnesta BK - 6 - 6
Kjell Sedelius Gnesta BK - 6 - 6
39 Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK - 7 - 7
Evert Bengtsson Kalmarsunds BK - 7 - 7
Lars Hed BK Allians, Halmstad - 7 - 7
Lars Håkansson BK Allians, Halmstad - 7 - 7
40 Carl-Olof Jagebro BK Albrekts - 7 - 7
Bo Johansson BK Albrekts - 7 - 7
Erling Ohlsson BK Albrekts - 7 - 7
Kenneth Svensson BK Albrekts - 7 - 7
41 Bo Alsenmyr Kumla BS - 6 - 6
Jörgen Eskilsson Järnvägens BK - 6 - 6
Börje Magnusson Järnvägens BK - 6 - 6
42 Henry Alfredsson BK Opalen - 6 - 6
Claes Engdahl RD Trivselbridge - 6 - 6
Lisbeth Engdahl RD Trivselbridge - 6 - 6
Ann-Kristin Hultgren BK Opalen - 6 - 6
43 Inga-May Fritzing Borlänge BK - 4 - 4
Lars Fritzing Borlänge BK - 3 - 3
Elisabeth Helsing Svenljunga BK - 1 - 1
Inga-Lis Larsson Borlänge BK - 4 - 4
Frank Lundh Svenljunga BK - 1 - 1
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - 3 - 3
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.