BBO-Skåne-Bridgehuset
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23 | 181,1 | 35,79 | Britten Synnergren - Ann Bellander | Britten Synnergren Ann Bellander | 32,7 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson | Rond 1, som N-S, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson |
1 | 5♣ | N | –3 | ♠2 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | ♠Ekn6♥654♦E4♣Dkn643 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | 0 | 0,00 | 0 |
Rond 1, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 1, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
2 | 4♥ | Ö | = | ♦K | -420 | 13 | 65 | 65 | ♠E985♥kn76♦54♣10876 | ♠743♥52♦KD1093♣D54 | ♠E985♥kn76♦54♣10876 | 13 | 28,26 | 13 |
Rond 2, som N-S, mot Lennart Ek - Anders Freij | Rond 2, som N-S, mot Lennart Ek - Anders Freij |
3 | 1NT | V | +1 | ♥7 | -120 | 2 | 10 | 10 | ♠kn75♥Ekn76♦532♣D54 | ♠962♥KD82♦kn1076♣Ekn | ♠kn75♥Ekn76♦532♣D54 | 15 | 21,74 | 15 |
Rond 2, som N-S, mot Stig Unoson - Thomas Davy | Rond 2, som N-S, mot Stig Unoson - Thomas Davy |
4 | 5♦ | S | –1 | ♥7 | -100 | 2 | 10 | 10 | ♠kn♥KD62♦K8642♣Kkn4 | ♠EK74♥E9♦D10975♣96 | ♠kn♥KD62♦K8642♣Kkn4 | 17 | 18,48 | 17 |
Rond 3, som N-S, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren | Rond 3, som N-S, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren |
5 | 1♥ | N | –1 | ♠D | -100 | 4 | 20 | 20 | ♠K7♥K963♦EDkn87♣K7 | ♠kn96543♥D2♦104♣D54 | ♠K7♥K963♦EDkn87♣K7 | 21 | 18,26 | 21 |
Rond 3, som N-S, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson | Rond 3, som N-S, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson |
6 | 3♣ | Ö | = | ♦E | -110 | 4 | 20 | 20 | ♠K543♥K53♦K10965♣6 | ♠10986♥kn76♦E82♣K94 | ♠K543♥K53♦K10965♣6 | 25 | 18,12 | 25 |
Rond 4, som Ö-V, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom | Rond 4, som Ö-V, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom |
7 | 1NT | Ö | = | ♦4 | -90 | 12 | 60 | 60 | ♠K9♥Ekn1076♦Dkn6♣K98 | ♠kn1052♥83♦K732♣1064 | ♠K9♥Ekn1076♦Dkn6♣K98 | 37 | 22,98 | 37 |
Rond 4, som Ö-V, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund | Rond 4, som Ö-V, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund |
8 | 2♣ | N | +3 | ♥kn | 150 | 12 | 60 | 60 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | ♠653♥10952♦D62♣863 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | 49 | 26,63 | 49 |
Rond 5, som Ö-V, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 5, som Ö-V, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
9 | 3NT | Ö | –2 | ♣6 | 200 | 2 | 10 | 10 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | ♠Ekn98♥K6♦K1063♣kn52 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | 51 | 24,64 | 51 |
Rond 5, som Ö-V, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson | Rond 5, som Ö-V, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson |
10 | 2NT | N | +1 | ♦5 | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | ♠954♥10432♦K1098♣E4 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | 51 | 22,17 | 51 |
Rond 6, som Ö-V, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson | Rond 6, som Ö-V, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson |
11 | 5♦x | V | –2 | ♣2 | 300 | 4 | 20 | 20 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | ♠kn76♥-♦Ekn1098652♣K7 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | 55 | 21,74 | 55 |
Rond 6, som Ö-V, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz | Rond 6, som Ö-V, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz |
12 | 4♥ | V | +1 | ♦E | -450 | 12 | 60 | 60 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | ♠EK2♥E1092♦D1076♣76 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | 67 | 24,28 | 67 |
Rond 7, som Ö-V, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 7, som Ö-V, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning |
13 | 3♦ | V | +2 | ♣6 | -150 | 14 | 70 | 70 | ♠D1074♥86♦983♣8752 | ♠Kkn8♥EK3♦KD10652♣E | ♠D1074♥86♦983♣8752 | 81 | 27,09 | 81 |
Rond 7, som Ö-V, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson | Rond 7, som Ö-V, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson |
14 | 3NT | S | +2 | ♦2 | 460 | 0 | 0 | 0 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | ♠EDkn5♥972♦ED2♣975 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | 81 | 25,16 | 81 |
Rond 8, som Ö-V, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson | Rond 8, som Ö-V, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson |
16 | 1NT | Ö | +1 | ♣4 | -120 | 12 | 60 | 60 | ♠Dkn7♥Dkn106♦74♣Kkn108 | ♠EK108♥E85♦D10832♣3 | ♠Dkn7♥Dkn106♦74♣Kkn108 | 93 | 26,96 | 93 |
Rond 9, som Ö-V, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 9, som Ö-V, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
17 | 1NT | Ö | –1 | ♦kn | 50 | 10 | 50 | 50 | ♠D10♥E109♦ED74♣E1084 | ♠kn85♥Dkn76♦653♣D32 | ♠D10♥E109♦ED74♣E1084 | 103 | 27,99 | 103 |
Rond 9, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | Rond 9, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson |
18 | 4♥ | Ö | –1 | ♦2 | 50 | 4 | 20 | 20 | ♠ED8♥D97543♦E3♣108 | ♠K102♥K82♦kn54♣KDkn6 | ♠ED8♥D97543♦E3♣108 | 107 | 27,37 | 107 |
Rond 10, som N-S, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog | Rond 10, som N-S, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog |
19 | 2♥ | V | +2 | ♠6 | -170 | 2 | 10 | 10 | ♠86♥963♦KDkn86♣1094 | ♠KD94♥842♦42♣EK73 | ♠86♥963♦KDkn86♣1094 | 109 | 26,33 | 109 |
Rond 10, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg | Rond 10, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg |
20 | 1NT | V | +1 | ♠8 | -120 | 4 | 20 | 20 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | ♠76532♥86♦1062♣KD6 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | 113 | 25,86 | 113 |
Rond 11, som N-S, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson | Rond 11, som N-S, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson |
21 | 1♥ | V | = | ♦D | -80 | 12 | 60 | 60 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | ♠K5♥kn64♦865♣Kkn542 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | 125 | 27,17 | 125 |
Rond 11, som N-S, mot Marianne Andersson - Eva Dokken | Rond 11, som N-S, mot Marianne Andersson - Eva Dokken |
22 | 4♥ | N | –3 | ♣4 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | ♠D432♥106♦1072♣ED93 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | 125 | 25,88 | 125 |
Rond 12, som N-S, mot Christian Frisk - Lars G Svensson | Rond 12, som N-S, mot Christian Frisk - Lars G Svensson |
23 | 3NT | Ö | +2 | ♥4 | -660 | 4 | 20 | 20 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | ♠8532♥D64♦kn43♣982 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | 129 | 25,49 | 129 |