BBO-Skåne-Bridgehuset
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
16 | 222,9 | 44,05 | Karin Eresund - Adam Wasserstrom | Karin Eresund Adam Wasserstrom | 33,1 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz | Rond 1, som N-S, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz |
1 | 3♣ | N | –1 | ♣7 | -50 | 3 | 15 | 15 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | ♠Ekn6♥654♦E4♣Dkn643 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | 3 | 13,04 | 3 |
Rond 1, som N-S, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 1, som N-S, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning |
2 | 4♥ | Ö | +2 | ♦K | -480 | 6 | 30 | 30 | ♠E985♥kn76♦54♣10876 | ♠743♥52♦KD1093♣D54 | ♠E985♥kn76♦54♣10876 | 9 | 19,57 | 9 |
Rond 2, som N-S, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson | Rond 2, som N-S, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson |
3 | PA♠♠ | 20 | 100 | 100 | ♠kn75♥Ekn76♦532♣D54 | ♠962♥KD82♦kn1076♣Ekn | ♠kn75♥Ekn76♦532♣D54 | 29 | 42,03 | 29 |
Rond 3, som N-S, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson | Rond 3, som N-S, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson |
5 | 3♣ | Ö | –2 | ♦10 | 100 | 14 | 70 | 70 | ♠K7♥K963♦EDkn87♣K7 | ♠kn96543♥D2♦104♣D54 | ♠K7♥K963♦EDkn87♣K7 | 43 | 46,74 | 43 |
Rond 3, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 3, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
6 | 3NT | V | –2 | ♦6 | 200 | 18 | 90 | 90 | ♠K543♥K53♦K10965♣6 | ♠10986♥kn76♦E82♣K94 | ♠K543♥K53♦K10965♣6 | 61 | 53,04 | 61 |
Rond 4, som N-S, mot Britten Synnergren - Ann Bellander | Rond 4, som N-S, mot Britten Synnergren - Ann Bellander |
7 | 1NT | Ö | = | ♦4 | -90 | 8 | 40 | 40 | ♠ED7♥KD95♦1098♣kn53 | ♠8643♥42♦E54♣ED72 | ♠ED7♥KD95♦1098♣kn53 | 69 | 50,00 | 69 |
Rond 4, som Ö-V, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog | Rond 4, som Ö-V, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog |
8 | 4♠ | S | = | ♥5 | 420 | 5 | 25 | 25 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | ♠653♥10952♦D62♣863 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | 74 | 45,96 | 74 |
Rond 5, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg | Rond 5, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg |
9 | 4♠ | V | –2 | ♣K | 200 | 2 | 10 | 10 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | ♠Ekn98♥K6♦K1063♣kn52 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | 76 | 41,30 | 76 |
Rond 5, som Ö-V, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson | Rond 5, som Ö-V, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson |
10 | 1NT | S | = | ♦10 | 90 | 8 | 40 | 40 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | ♠954♥10432♦K1098♣E4 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | 84 | 40,58 | 84 |
Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Andersson - Eva Dokken | Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Andersson - Eva Dokken |
11 | 5♦x | V | –2 | ♥9 | 300 | 4 | 20 | 20 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | ♠kn76♥-♦Ekn1098652♣K7 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | 88 | 38,26 | 88 |
Rond 6, som Ö-V, mot Christian Frisk - Lars G Svensson | Rond 6, som Ö-V, mot Christian Frisk - Lars G Svensson |
12 | 4♥ | Ö | = | ♥3 | -420 | 1 | 5 | 5 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | ♠EK2♥E1092♦D1076♣76 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | 89 | 35,18 | 89 |
Rond 7, som Ö-V, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson | Rond 7, som Ö-V, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson |
13 | 2NT | V | –1 | ♣6 | 100 | 3 | 15 | 15 | ♠D1074♥86♦983♣8752 | ♠Kkn8♥EK3♦KD10652♣E | ♠D1074♥86♦983♣8752 | 92 | 33,33 | 92 |
Rond 7, som Ö-V, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 7, som Ö-V, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
14 | 3♦ | N | = | ♠9 | 110 | 9 | 45 | 45 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | ♠EDkn5♥972♦ED2♣975 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | 101 | 33,78 | 101 |
Rond 8, som Ö-V, mot Lennart Ek - Anders Freij | Rond 8, som Ö-V, mot Lennart Ek - Anders Freij |
15 | 3NT | S | –1 | ♣6 | -100 | 16 | 80 | 80 | ♠K53♥kn9852♦Dkn102♣9 | ♠D1062♥E♦543♣K10763 | ♠K53♥kn9852♦Dkn102♣9 | 117 | 36,34 | 117 |
Rond 8, som Ö-V, mot Stig Unoson - Thomas Davy | Rond 8, som Ö-V, mot Stig Unoson - Thomas Davy |
16 | 2♦ | V | –1 | ♠6 | 100 | 5 | 25 | 25 | ♠Dkn7♥Dkn106♦74♣Kkn108 | ♠EK108♥E85♦D10832♣3 | ♠Dkn7♥Dkn106♦74♣Kkn108 | 122 | 35,36 | 122 |
Rond 9, som Ö-V, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren | Rond 9, som Ö-V, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren |
17 | 2♠ | N | +1 | ♦7 | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠D10♥E109♦ED74♣E1084 | ♠kn85♥Dkn76♦653♣D32 | ♠D10♥E109♦ED74♣E1084 | 122 | 33,15 | 122 |
Rond 9, som Ö-V, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson | Rond 9, som Ö-V, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson |
18 | 2NT | V | –1 | ♦D | 50 | 4 | 20 | 20 | ♠ED8♥D97543♦E3♣108 | ♠K102♥K82♦kn54♣KDkn6 | ♠ED8♥D97543♦E3♣108 | 126 | 32,23 | 126 |
Rond 10, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | Rond 10, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson |
19 | 2♥ | V | = | ♦K | -110 | 7 | 35 | 35 | ♠532♥75♦E753♣D852 | ♠Ekn107♥EKDkn10♦109♣kn6 | ♠532♥75♦E753♣D852 | 133 | 32,13 | 133 |
Rond 10, som N-S, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund | Rond 10, som N-S, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund |
20 | 1NT | V | +1 | ♠8 | -120 | 4 | 20 | 20 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | ♠76532♥86♦1062♣KD6 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | 137 | 31,35 | 137 |
Rond 11, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 11, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
21 | 2♠ | V | +2 | ♦7 | -170 | 10 | 50 | 50 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | ♠K5♥kn64♦865♣Kkn542 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | 147 | 31,96 | 147 |
Rond 11, som N-S, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson | Rond 11, som N-S, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson |
22 | 2♥ | N | = | ♣7 | 110 | 14 | 70 | 70 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | ♠D432♥106♦1072♣ED93 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | 161 | 33,33 | 161 |
Rond 12, som N-S, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson | Rond 12, som N-S, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson |
23 | 3NT | V | +2 | ♠7 | -660 | 4 | 20 | 20 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | ♠8532♥D64♦kn43♣982 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | 165 | 32,61 | 165 |