BBO-Skåne-Bridgehuset
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
18 | 217 | 42,89 | Christian Frisk - Lars G Svensson | Christian Frisk Lars G Svensson | 10 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog | Rond 1, som Ö-V, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog |
1 | 3NT | N | = | ♠2 | 400 | 4 | 20 | 20 | ♠D542♥Kkn83♦kn973♣7 | ♠K83♥1097♦KD652♣92 | ♠D542♥Kkn83♦kn973♣7 | 4 | 17,39 | 4 |
Rond 1, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg | Rond 1, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg |
2 | 5♥ | Ö | –1 | ♦K | 50 | 4 | 20 | 20 | ♠D♥EK109843♦Ekn72♣2 | ♠Kkn1062♥D♦86♣EKkn93 | ♠D♥EK109843♦Ekn72♣2 | 8 | 17,39 | 8 |
Rond 2, som Ö-V, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson | Rond 2, som Ö-V, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson |
3 | 2♥ | S | –2 | ♦E | -100 | 15 | 75 | 75 | ♠ED10♥1043♦984♣10762 | ♠K843♥95♦EKD♣K983 | ♠ED10♥1043♦984♣10762 | 23 | 33,33 | 23 |
Rond 2, som Ö-V, mot Marianne Andersson - Eva Dokken | Rond 2, som Ö-V, mot Marianne Andersson - Eva Dokken |
4 | 3NT | N | +1 | ♠2 | 630 | 7 | 35 | 35 | ♠D1052♥kn108543♦kn♣E7 | ♠9863♥7♦E3♣D108532 | ♠D1052♥kn108543♦kn♣E7 | 30 | 32,61 | 30 |
Rond 3, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | Rond 3, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson |
5 | 2♠ | N | = | ♣E | 110 | 4 | 20 | 20 | ♠D♥8754♦32♣E109862 | ♠E1082♥Ekn10♦K965♣kn3 | ♠D♥8754♦32♣E109862 | 34 | 29,57 | 34 |
Rond 3, som N-S, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson | Rond 3, som N-S, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson |
6 | 3♦ | N | –2 | ♣8 | -100 | 6 | 30 | 30 | ♠K543♥K53♦K10965♣6 | ♠10986♥kn76♦E82♣K94 | ♠K543♥K53♦K10965♣6 | 40 | 28,99 | 40 |
Rond 4, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 4, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
7 | 1NT | N | +1 | ♥E | 120 | 16 | 80 | 80 | ♠ED7♥KD95♦1098♣kn53 | ♠8643♥42♦E54♣ED72 | ♠ED7♥KD95♦1098♣kn53 | 56 | 34,78 | 56 |
Rond 4, som N-S, mot Lennart Ek - Anders Freij | Rond 4, som N-S, mot Lennart Ek - Anders Freij |
8 | 3NT | S | –1 | ♥5 | -50 | 1 | 5 | 5 | ♠Ekn10♥6♦Ekn753♣ED109 | ♠D9874♥K84♦94♣K75 | ♠Ekn10♥6♦Ekn753♣ED109 | 57 | 30,98 | 57 |
Rond 5, som N-S, mot Stig Unoson - Thomas Davy | Rond 5, som N-S, mot Stig Unoson - Thomas Davy |
9 | 3NT | V | –1 | ♣K | 100 | 12 | 60 | 60 | ♠D4♥852♦kn87♣KD987 | ♠7652♥Ekn73♦D5♣1063 | ♠D4♥852♦kn87♣KD987 | 69 | 33,33 | 69 |
Rond 5, som N-S, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren | Rond 5, som N-S, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren |
10 | 2NT | N | = | ♠6 | 120 | 16 | 80 | 80 | ♠ED73♥Ekn9♦kn2♣K1082 | ♠82♥KD87♦D643♣D73 | ♠ED73♥Ekn9♦kn2♣K1082 | 85 | 36,96 | 85 |
Rond 6, som N-S, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson | Rond 6, som N-S, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson |
11 | 4♠ | N | –2 | ♦D | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠9843♥95♦K743♣862 | ♠EKD10♥Ekn103♦-♣Ekn954 | ♠9843♥95♦K743♣862 | 85 | 33,60 | 85 |
Rond 6, som N-S, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom | Rond 6, som N-S, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom |
12 | 4♥ | Ö | = | ♥3 | -420 | 19 | 95 | 95 | ♠kn97♥764♦EK94♣1095 | ♠D1043♥83♦kn83♣kn832 | ♠kn97♥764♦EK94♣1095 | 104 | 37,68 | 104 |
Rond 7, som N-S, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund | Rond 7, som N-S, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund |
13 | 2♦ | V | +3 | ♥7 | -150 | 6 | 30 | 30 | ♠E652♥D97♦kn♣Kkn964 | ♠93♥kn10542♦E74♣D103 | ♠E652♥D97♦kn♣Kkn964 | 110 | 36,79 | 110 |
Rond 7, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 7, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
14 | 3♣ | S | –1 | ♣5 | -50 | 4 | 20 | 20 | ♠K108764♥-♦K873♣1032 | ♠-♥EKD108♦kn965♣KD84 | ♠K108764♥-♦K873♣1032 | 114 | 35,40 | 114 |
Rond 8, som N-S, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson | Rond 8, som N-S, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson |
15 | 3NT | S | –1 | ♣6 | -100 | 4 | 20 | 20 | ♠Ekn4♥KD643♦96♣D85 | ♠987♥107♦EK87♣Ekn42 | ♠Ekn4♥KD643♦96♣D85 | 118 | 34,20 | 118 |
Rond 8, som N-S, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson | Rond 8, som N-S, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson |
16 | 2♠ | V | –1 | ♦E | 100 | 15 | 75 | 75 | ♠62♥K93♦EKkn95♣752 | ♠9543♥742♦6♣ED964 | ♠62♥K93♦EKkn95♣752 | 133 | 36,14 | 133 |
Rond 9, som Ö-V, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz | Rond 9, som Ö-V, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz |
17 | 1NT | Ö | = | ♥2 | -90 | 13 | 65 | 65 | ♠D10♥E109♦ED74♣E1084 | ♠kn85♥Dkn76♦653♣D32 | ♠D10♥E109♦ED74♣E1084 | 146 | 37,34 | 146 |
Rond 9, som Ö-V, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 9, som Ö-V, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning |
18 | 4♥ | Ö | –1 | ♦7 | 50 | 4 | 20 | 20 | ♠ED8♥D97543♦E3♣108 | ♠K102♥K82♦kn54♣KDkn6 | ♠ED8♥D97543♦E3♣108 | 150 | 36,23 | 150 |
Rond 10, som Ö-V, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson | Rond 10, som Ö-V, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson |
19 | 1♥ | V | +1 | ♦K | -110 | 7 | 35 | 35 | ♠532♥75♦E753♣D852 | ♠Ekn107♥EKDkn10♦109♣kn6 | ♠532♥75♦E753♣D852 | 157 | 35,93 | 157 |
Rond 11, som Ö-V, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson | Rond 11, som Ö-V, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson |
21 | 3NT | V | –1 | ♠4 | 50 | 3 | 15 | 15 | ♠982♥-♦EK943♣D10987 | ♠EDkn6♥EK1052♦10♣E63 | ♠982♥-♦EK943♣D10987 | 160 | 34,78 | 160 |
Rond 11, som Ö-V, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 11, som Ö-V, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
22 | 2♥ | N | +1 | ♣7 | 140 | 4 | 20 | 20 | ♠E107♥E854♦854♣764 | ♠K9865♥kn9♦Kkn9♣kn85 | ♠E107♥E854♦854♣764 | 164 | 33,95 | 164 |
Rond 12, som Ö-V, mot Britten Synnergren - Ann Bellander | Rond 12, som Ö-V, mot Britten Synnergren - Ann Bellander |
23 | 3NT | Ö | +2 | ♥4 | -660 | 16 | 80 | 80 | ♠kn9♥E9♦KD965♣Kkn75 | ♠KD64♥Kkn32♦2♣ED43 | ♠kn9♥E9♦KD965♣Kkn75 | 180 | 35,57 | 180 |