BBO-Skåne-Bridgehuset
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 274 | 54,14 | Bibi Jönsson - Willy Landgren | Bibi Jönsson Willy Landgren | 31,3 | BS Oden | BS Oden |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson | Rond 1, som N-S, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson |
1 | 3♣ | N | = | ♦7 | 110 | 6 | 30 | 30 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | ♠Ekn6♥654♦E4♣Dkn643 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | 6 | 26,09 | 6 |
Rond 2, som N-S, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson | Rond 2, som N-S, mot Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson |
3 | 1NT | V | +2 | ♣4 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠kn75♥Ekn76♦532♣D54 | ♠962♥KD82♦kn1076♣Ekn | ♠kn75♥Ekn76♦532♣D54 | 6 | 13,04 | 6 |
Rond 2, som Ö-V, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 2, som Ö-V, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
4 | 5♦ | N | = | ♥kn | 600 | 12 | 60 | 60 | ♠D1052♥kn108543♦kn♣E7 | ♠9863♥7♦E3♣D108532 | ♠D1052♥kn108543♦kn♣E7 | 18 | 26,09 | 18 |
Rond 3, som Ö-V, mot Britten Synnergren - Ann Bellander | Rond 3, som Ö-V, mot Britten Synnergren - Ann Bellander |
5 | 1♥ | N | –1 | ♠D | -100 | 16 | 80 | 80 | ♠D♥8754♦32♣E109862 | ♠E1082♥Ekn10♦K965♣kn3 | ♠D♥8754♦32♣E109862 | 34 | 36,96 | 34 |
Rond 3, som Ö-V, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog | Rond 3, som Ö-V, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog |
6 | 3♣ | V | –1 | ♦10 | 100 | 7 | 35 | 35 | ♠D72♥D10942♦D♣ED108 | ♠Ekn♥E8♦kn743♣kn7532 | ♠D72♥D10942♦D♣ED108 | 41 | 35,65 | 41 |
Rond 4, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg | Rond 4, som Ö-V, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg |
7 | 2♥x | Ö | –2 | ♠4 | 500 | 0 | 0 | 0 | ♠K9♥Ekn1076♦Dkn6♣K98 | ♠kn1052♥83♦K732♣1064 | ♠K9♥Ekn1076♦Dkn6♣K98 | 41 | 29,71 | 41 |
Rond 4, som Ö-V, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson | Rond 4, som Ö-V, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson |
8 | 2♥ | Ö | –2 | ♦4 | 100 | 15 | 75 | 75 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | ♠653♥10952♦D62♣863 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | 56 | 34,78 | 56 |
Rond 5, som Ö-V, mot Marianne Andersson - Eva Dokken | Rond 5, som Ö-V, mot Marianne Andersson - Eva Dokken |
9 | 3NT | Ö | –2 | ♠7 | 200 | 2 | 10 | 10 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | ♠Ekn98♥K6♦K1063♣kn52 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | 58 | 31,52 | 58 |
Rond 5, som Ö-V, mot Christian Frisk - Lars G Svensson | Rond 5, som Ö-V, mot Christian Frisk - Lars G Svensson |
10 | 2NT | N | = | ♠6 | 120 | 4 | 20 | 20 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | ♠954♥10432♦K1098♣E4 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | 62 | 29,95 | 62 |
Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson | Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson |
11 | 5♦x | V | –3 | ♠9 | 500 | 0 | 0 | 0 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | ♠kn76♥-♦Ekn1098652♣K7 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | 62 | 26,96 | 62 |
Rond 6, som Ö-V, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 6, som Ö-V, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
12 | 4♥ | V | +1 | ♣10 | -450 | 12 | 60 | 60 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | ♠EK2♥E1092♦D1076♣76 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | 74 | 29,25 | 74 |
Rond 7, som Ö-V, mot Lennart Ek - Anders Freij | Rond 7, som Ö-V, mot Lennart Ek - Anders Freij |
13 | 4♦ | V | +1 | ♥7 | -150 | 14 | 70 | 70 | ♠D1074♥86♦983♣8752 | ♠Kkn8♥EK3♦KD10652♣E | ♠D1074♥86♦983♣8752 | 88 | 31,88 | 88 |
Rond 7, som Ö-V, mot Stig Unoson - Thomas Davy | Rond 7, som Ö-V, mot Stig Unoson - Thomas Davy |
14 | 3NT | S | –3 | ♠E | -150 | 20 | 100 | 100 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | ♠EDkn5♥972♦ED2♣975 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | 108 | 36,12 | 108 |
Rond 8, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | Rond 8, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson |
15 | 2♣x | V | –3 | ♣5 | 500 | 6 | 30 | 30 | ♠K53♥kn9852♦Dkn102♣9 | ♠D1062♥E♦543♣K10763 | ♠K53♥kn9852♦Dkn102♣9 | 114 | 35,40 | 114 |
Rond 8, som N-S, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson | Rond 8, som N-S, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson |
16 | 1♠ | V | +2 | ♦K | -140 | 5 | 25 | 25 | ♠62♥K93♦EKkn95♣752 | ♠9543♥742♦6♣ED964 | ♠62♥K93♦EKkn95♣752 | 119 | 34,49 | 119 |
Rond 9, som N-S, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom | Rond 9, som N-S, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom |
17 | 2♠ | N | +1 | ♦7 | 140 | 20 | 100 | 100 | ♠E9763♥83♦K9♣kn976 | ♠K42♥K542♦kn1082♣K5 | ♠E9763♥83♦K9♣kn976 | 139 | 37,77 | 139 |
Rond 9, som N-S, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund | Rond 9, som N-S, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund |
18 | 4♥ | Ö | +1 | ♣E | -450 | 0 | 0 | 0 | ♠9763♥kn♦KD10♣97432 | ♠kn54♥E106♦98762♣E5 | ♠9763♥kn♦KD10♣97432 | 139 | 35,55 | 139 |
Rond 10, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 10, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
19 | 3NT | Ö | –3 | ♣K | 300 | 20 | 100 | 100 | ♠86♥963♦KDkn86♣1094 | ♠KD94♥842♦42♣EK73 | ♠86♥963♦KDkn86♣1094 | 159 | 38,41 | 159 |
Rond 10, som N-S, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson | Rond 10, som N-S, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson |
20 | 2♦ | V | = | ♣4 | -90 | 14 | 70 | 70 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | ♠76532♥86♦1062♣KD6 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | 173 | 39,59 | 173 |
Rond 11, som N-S, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson | Rond 11, som N-S, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson |
21 | 4♠ | V | –1 | ♦2 | 50 | 17 | 85 | 85 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | ♠K5♥kn64♦865♣Kkn542 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | 190 | 41,30 | 190 |
Rond 11, som N-S, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz | Rond 11, som N-S, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz |
22 | 2NT | S | –1 | ♣8 | -50 | 7 | 35 | 35 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | ♠D432♥106♦1072♣ED93 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | 197 | 40,79 | 197 |
Rond 12, som N-S, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 12, som N-S, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning |
23 | 3NT | V | = | ♣10 | -600 | 14 | 70 | 70 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | ♠8532♥D64♦kn43♣982 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | 211 | 41,70 | 211 |