Div 2 - utan hcp

Om något lag inte kan spela den aktuella dagen så ta kontakt med motståndarens lag och bestäm ett nytt speldatum på en annan torsdag.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Arne Johansson 9 7-0-2 699 - 238 2,937 147,11
2 Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
Leif Allonen 9 8-0-1 586 - 314 1,866 137,78
3 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
Pia Karlstedt 9 7-1-1 444 - 265 1,675 124,93
4 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
Carina Sollander 9 4-3-2 429 - 394 1,089 106,64
5 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Björn Sthengel 9 3-3-3 404 - 408 0,990 88,27
6 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Lennart Sivertsson 9 3-1-5 409 - 468 0,874 80,08
7 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Helge Söderman 9 1-3-5 324 - 487 0,665 58,08
8 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
Agneta Nordin-Svensson 9 2-1-6 326 - 533 0,612 56,35
9 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Solveig Åsén 9 2-1-6 330 - 580 0,569 53,55
10 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Lisbet Sivertsen 9 1-1-7 318 - 582 0,546 47,21
Rond 1 2018-09-27
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
49‑64
Halvlek 1: 26‑46
Halvlek 2: 23‑18
6,39 ‑ 13,61
2 Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
82‑35
Halvlek 1: 43‑7
Halvlek 2: 39‑28
18,33 ‑ 1,67
3 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
30‑58
Halvlek 1: 21‑29
Halvlek 2: 9‑29
4,07 ‑ 15,93
4 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
40‑20
Halvlek 1: 23‑7
Halvlek 2: 17‑13
14,58 ‑ 5,42
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
49‑62
Halvlek 1: 30‑25
Halvlek 2: 19‑37
6,80 ‑ 13,20
Rond 2 2018-10-25
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
40‑75
Halvlek 1: 12‑44
Halvlek 2: 28‑31
3,07 ‑ 16,93
2 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
52‑26
Halvlek 1: 10‑13
Halvlek 2: 42‑13
15,61 ‑ 4,39
3 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
50‑13
Halvlek 1: 20‑0
Halvlek 2: 30‑13
17,19 ‑ 2,81
4 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
16‑112
Halvlek 1: 10‑69
Halvlek 2: 6‑43
0,00 ‑ 20,00
5 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
27‑55
Halvlek 1: 9‑42
Halvlek 2: 18‑13
4,07 ‑ 15,93
Rond 3 2018-11-29
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
43‑65
Halvlek 1: 35‑29
Halvlek 2: 8‑36
5,06 ‑ 14,94
2 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
30‑35
Halvlek 1: 16‑12
Halvlek 2: 14‑23
8,66 ‑ 11,34
3 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
49‑32
Halvlek 1: 28‑15
Halvlek 2: 21‑17
14,01 ‑ 5,99
4 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
43‑51
Halvlek 1: 20‑26
Halvlek 2: 23‑25
7,93 ‑ 12,07
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
11‑88
Halvlek 1: 0‑51
Halvlek 2: 11‑37
0,00 ‑ 20,00
Rond 4 2018-12-27
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
41‑24
Halvlek 1: 15‑22
Halvlek 2: 26‑2
14,01 ‑ 5,99
2 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
15‑68
Halvlek 1: 8‑29
Halvlek 2: 7‑39
1,09 ‑ 18,91
3 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
27‑46
Halvlek 1: 18‑23
Halvlek 2: 9‑23
5,61 ‑ 14,39
4 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
94‑23
Halvlek 1: 47‑17
Halvlek 2: 47‑6
20,00 ‑ 0,00
5 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
31‑80
Halvlek 1: 24‑38
Halvlek 2: 7‑42
1,47 ‑ 18,53
Rond 5 2019-01-31
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
20‑71
Halvlek 1: 2‑30
Halvlek 2: 18‑41
1,27 ‑ 18,73
2 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
53‑53
Halvlek 1: 32‑22
Halvlek 2: 21‑31
10,00 ‑ 10,00
3 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
37‑82
Halvlek 1: 16‑48
Halvlek 2: 21‑34
1,88 ‑ 18,12
4 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
43‑63
Halvlek 1: 19‑48
Halvlek 2: 24‑15
5,42 ‑ 14,58
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
73‑35
Halvlek 1: 51‑0
Halvlek 2: 22‑35
17,32 ‑ 2,68
Rond 6 2019-02-28
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
63‑48
Halvlek 1: 40‑26
Halvlek 2: 23‑22
13,61 ‑ 6,39
2 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
40‑54
Halvlek 1: 21‑23
Halvlek 2: 19‑31
6,59 ‑ 13,41
3 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
23‑47
Halvlek 1: 16‑9
Halvlek 2: 7‑38
4,72 ‑ 15,28
4 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
16‑94
Halvlek 1: 0‑43
Halvlek 2: 16‑51
0,00 ‑ 20,00
5 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
37‑30
Halvlek 1: 29‑15
Halvlek 2: 8‑15
11,83 ‑ 8,17
Rond 7 2019-03-28
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
80‑24
Halvlek 1: 44‑12
Halvlek 2: 36‑12
19,17 ‑ 0,83
2 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
66‑21
Halvlek 1: 44‑9
Halvlek 2: 22‑12
18,12 ‑ 1,88
3 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
37‑78
Halvlek 1: 20‑40
Halvlek 2: 17‑38
2,32 ‑ 17,68
4 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
40‑30
Halvlek 1: 26‑13
Halvlek 2: 14‑17
12,53 ‑ 7,47
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
36‑61
Halvlek 1: 9‑33
Halvlek 2: 27‑28
4,55 ‑ 15,45
Rond 8 2019-04-25
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
16‑89
Halvlek 1: 5‑41
Halvlek 2: 11‑48
0,00 ‑ 20,00
2 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
46‑39
Halvlek 1: 13‑24
Halvlek 2: 33‑15
11,83 ‑ 8,17
3 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
64‑41
Halvlek 1: 31‑24
Halvlek 2: 33‑17
15,11 ‑ 4,89
4 Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
45‑23
Halvlek 1: 31‑12
Halvlek 2: 14‑11
14,94 ‑ 5,06
5 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
70‑44
Halvlek 1: 37‑39
Halvlek 2: 33‑5
15,61 ‑ 4,39
Rond 9 2019-05-16
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Karin Westin [82743]
Greta Edlund [62987]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Karin Westin [82743]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Gunhild Höglund [47043]
39‑54
Halvlek 1: 18‑37
Halvlek 2: 21‑17
6,39 ‑ 13,61
2 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Bo Jonsson [47392]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
1‑95
Halvlek 1: 0‑51
Halvlek 2: 1‑44
0,00 ‑ 20,00
3 Kortlapparna
Kortlapparna
Leif Allonen [26354]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Marianne Jonsberg [84972]
Lars Sandberg [91894]
Barbro Jonsson [87196]
Birgitta Luksepp [8780]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
68‑28
Halvlek 1: 36‑9
Halvlek 2: 32‑19
17,56 ‑ 2,44
4 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
55‑58
Halvlek 1: 43‑5
Halvlek 2: 12‑53
9,18 ‑ 10,82
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Evy Melander [8328]
Börje Nilsson [37919]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Alf Norman [59569]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
31‑57
Halvlek 1: 18‑31
Halvlek 2: 13‑26
4,39 ‑ 15,61