Östersundsgruppen

[u][b]Fördelningen av finalplatser är nu slutligen fördelade[/u]
[/b][color=#ff0000][/color][b]Härjedalen har två lag i finalen
[/b][b]Västra Jämtland har två lag i finalen[/b]
[b]Södra Jämtland [/b]har två platser men kommer bara med [b]ett lag[/b].
Enligt dom förutsättningar som meddelades i samband med starten av kvalificeringen var Östersund första reserv vid återbud. Därmed går[b] 5 lag vidare från Östersundsgruppen
[/b]

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Stridsvagn
Stridsvagn
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell [3413]
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin 4 4-0-0 291 - 92 3,163 73,12
2 Treeab
Treeab
Olle Axne [8354]
Leif Ruthström [13060]
Leif Trapp [12180]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Olle Axne 4 3-1-0 271 - 175 1,549 58,45
3 Team Ångsta
Team Ångsta
Monica Näs [9852]
Kenneth Fredriksson [9842]
Åsa Axne [83573]
Pernilla Näs [10428]
Monica Näs 5 0-4-1 225 - 245 0,918 46,16
4 Lag Ingrid
Lag Ingrid
Ingrid Roth [14504]
John Hörnfeldt [35462]
Magnus Mattsson [35172]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Kjell Starlander [93815]
Fanny Norén [93824]
Ingrid Roth 5 2-1-2 228 - 265 0,860 45,05
5 Johan
Johan
Johan Bjurström [7692]
Anna-Lena Högström [1948]
Kenneth Hallqvist [8329]
Clas-Göran Persson [3188]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Johan Bjurström 5 1-1-3 241 - 294 0,820 38,53
6 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Markus Sahlin [46317]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Marie-Louise Åsell [18774]
Göran Kullberg [11942]
Margareta Ringdahl 5 0-1-4 179 - 364 0,492 18,69
Rond 1 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Ingrid
Lag Ingrid
Ingrid Roth [14504]
John Hörnfeldt [35462]
Magnus Mattsson [35172]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Kjell Starlander [93815]
Fanny Norén [93824]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Markus Sahlin [46317]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Marie-Louise Åsell [18774]
Göran Kullberg [11942]
64‑38
Halvlek 1: 64‑38
Halvlek 2: ‑
15,61 ‑ 4,39
2 Stridsvagn
Stridsvagn
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell [3413]
Gunnar Elmroth [8335]
Team Ångsta
Team Ångsta
Monica Näs [9852]
Kenneth Fredriksson [9842]
Åsa Axne [83573]
Pernilla Näs [10428]
60‑32
Halvlek 1: 43‑13
Halvlek 2: 17‑19
15,92 ‑ 4,08
3 Johan
Johan
Johan Bjurström [7692]
Anna-Lena Högström [1948]
Kenneth Hallqvist [8329]
Clas-Göran Persson [3188]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Treeab
Treeab
Olle Axne [8354]
Leif Ruthström [13060]
Leif Trapp [12180]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
37‑71
Halvlek 1: 14‑31
Halvlek 2: 23‑40
3,20 ‑ 16,80
Rond 2 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Stridsvagn
Stridsvagn
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell [3413]
Gunnar Elmroth [8335]
Lag Ingrid
Lag Ingrid
Ingrid Roth [14504]
John Hörnfeldt [35462]
Magnus Mattsson [35172]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Kjell Starlander [93815]
Fanny Norén [93824]
57‑15
Halvlek 1: 13‑15
Halvlek 2: 44‑0
17,79 ‑ 2,21
2 Treeab
Treeab
Olle Axne [8354]
Leif Ruthström [13060]
Leif Trapp [12180]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Markus Sahlin [46317]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Marie-Louise Åsell [18774]
Göran Kullberg [11942]
78‑50
Halvlek 1: 49‑33
Halvlek 2: 29‑17
15,93 ‑ 4,07
3 Team Ångsta
Team Ångsta
Monica Näs [9852]
Kenneth Fredriksson [9842]
Åsa Axne [83573]
Pernilla Näs [10428]
Johan
Johan
Johan Bjurström [7692]
Anna-Lena Högström [1948]
Kenneth Hallqvist [8329]
Clas-Göran Persson [3188]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
71‑69
Halvlek 1: 45‑25
Halvlek 2: 26‑44
10,55 ‑ 9,45
Rond 3 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Team Ångsta
Team Ångsta
Monica Näs [9852]
Kenneth Fredriksson [9842]
Åsa Axne [83573]
Pernilla Näs [10428]
Lag Ingrid
Lag Ingrid
Ingrid Roth [14504]
John Hörnfeldt [35462]
Magnus Mattsson [35172]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Kjell Starlander [93815]
Fanny Norén [93824]
40‑43
Halvlek 1: 18‑20
Halvlek 2: 22‑23
9,18 ‑ 10,82
2 Johan
Johan
Johan Bjurström [7692]
Anna-Lena Högström [1948]
Kenneth Hallqvist [8329]
Clas-Göran Persson [3188]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Markus Sahlin [46317]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Marie-Louise Åsell [18774]
Göran Kullberg [11942]
80‑20
Halvlek 1: 80‑20
Halvlek 2: ‑
19,49 ‑ 0,51
Rond 4 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Team Ångsta
Team Ångsta
Monica Näs [9852]
Kenneth Fredriksson [9842]
Åsa Axne [83573]
Pernilla Näs [10428]
Treeab
Treeab
Olle Axne [8354]
Leif Ruthström [13060]
Leif Trapp [12180]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
37‑29
Halvlek 1: 14‑14
Halvlek 2: 23‑15
12,07 ‑ 7,93
2 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Markus Sahlin [46317]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Marie-Louise Åsell [18774]
Göran Kullberg [11942]
Stridsvagn
Stridsvagn
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell [3413]
Gunnar Elmroth [8335]
27‑97
Halvlek 1: 27‑97
Halvlek 2: ‑
0,00 ‑ 20,00
3 Lag Ingrid
Lag Ingrid
Ingrid Roth [14504]
John Hörnfeldt [35462]
Magnus Mattsson [35172]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Kjell Starlander [93815]
Fanny Norén [93824]
Johan
Johan
Johan Bjurström [7692]
Anna-Lena Högström [1948]
Kenneth Hallqvist [8329]
Clas-Göran Persson [3188]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
55‑37
Halvlek 1: 55‑37
Halvlek 2: ‑
14,20 ‑ 5,80
Rond 5 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Markus Sahlin [46317]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Marie-Louise Åsell [18774]
Göran Kullberg [11942]
Team Ångsta
Team Ångsta
Monica Näs [9852]
Kenneth Fredriksson [9842]
Åsa Axne [83573]
Pernilla Näs [10428]
44‑45
Halvlek 1: 39‑20
Halvlek 2: 5‑25
9,72 ‑ 10,28
2 Lag Ingrid
Lag Ingrid
Ingrid Roth [14504]
John Hörnfeldt [35462]
Magnus Mattsson [35172]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Kjell Starlander [93815]
Fanny Norén [93824]
Treeab
Treeab
Olle Axne [8354]
Leif Ruthström [13060]
Leif Trapp [12180]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
51‑93
Halvlek 1: 25‑62
Halvlek 2: 26‑31
2,21 ‑ 17,79
3 Johan
Johan
Johan Bjurström [7692]
Anna-Lena Högström [1948]
Kenneth Hallqvist [8329]
Clas-Göran Persson [3188]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Stridsvagn
Stridsvagn
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell [3413]
Gunnar Elmroth [8335]
18‑77
Halvlek 1: 18‑77
Halvlek 2: ‑
0,59 ‑ 19,41