Tisdag 5

Spelas tisdagarna 30/1, 27/2, 27/3, 24/4, 29/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två första lagen upp en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Lars Gunnarsson [46870]
Per Elfdahl [53034]
Anders Hill 4 4-0-0 302 - 119 2,538 70,23
2 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Klas Eriksson [63178]
Mats Augurell [63283]
Staffan Lindahl [93072]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
Tomas Rohdin 4 2-1-1 202 - 167 1,210 47,52
3 Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Sven Olof Jern [40796]
Lars Hansson [40795]
Oscar Hult [12879]
Magnus Legnehed [55608]
Kristina Edeland [55609]
Josefin Samfelt 4 1-2-1 227 - 216 1,051 40,28
4 BK Everfresh S. Lundby
BK Everfresh S. Lundby
Lars-Erik Eriksson [80164]
Mikael Burman [80169]
Lennart Ekström [80167]
Bernt Fredrikson [61323]
Jan Westlin [63712]
Lars-Erik Eriksson 4 1-1-2 209 - 216 0,968 35,24
5 Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Gunhild Boström [45007]
Gun Mattson [37210]
Inger Ljungmark [49172]
Ulla Wallström [84161]
Lillemor Eriksson 4 1-1-2 207 - 270 0,767 32,17
6 BK Debut, Proffs
BK Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Ingemar Ekstrand [57819]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Zsuzsanna Szamel 4 0-1-3 84 - 243 0,346 14,56
Rond 1 30 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut, Proffs
BK Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Ingemar Ekstrand [57819]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Klas Eriksson [63178]
Mats Augurell [63283]
Staffan Lindahl [93072]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
24‑59
Halvlek 1: 13‑33
Halvlek 2: 11‑26
3,49 ‑ 16,51
2 Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Sven Olof Jern [40796]
Lars Hansson [40795]
Oscar Hult [12879]
Magnus Legnehed [55608]
Kristina Edeland [55609]
Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Gunhild Boström [45007]
Gun Mattson [37210]
Inger Ljungmark [49172]
Ulla Wallström [84161]
110‑52
Halvlek 1: 62‑38
Halvlek 2: 48‑14
18,90 ‑ 1,10
3 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Lars Gunnarsson [46870]
Per Elfdahl [53034]
BK Everfresh S. Lundby
BK Everfresh S. Lundby
Lars-Erik Eriksson [80164]
Mikael Burman [80169]
Lennart Ekström [80167]
Bernt Fredrikson [61323]
Jan Westlin [63712]
67‑37
Halvlek 1: 44‑9
Halvlek 2: 23‑28
15,83 ‑ 4,17
Rond 2 27 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Sven Olof Jern [40796]
Lars Hansson [40795]
Oscar Hult [12879]
Magnus Legnehed [55608]
Kristina Edeland [55609]
BK Debut, Proffs
BK Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Ingemar Ekstrand [57819]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
15‑12
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 15‑12
10,75 ‑ 9,25
2 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Lars Gunnarsson [46870]
Per Elfdahl [53034]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Klas Eriksson [63178]
Mats Augurell [63283]
Staffan Lindahl [93072]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
56‑14
Halvlek 1: 21‑8
Halvlek 2: 35‑6
17,36 ‑ 2,64
3 Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Gunhild Boström [45007]
Gun Mattson [37210]
Inger Ljungmark [49172]
Ulla Wallström [84161]
BK Everfresh S. Lundby
BK Everfresh S. Lundby
Lars-Erik Eriksson [80164]
Mikael Burman [80169]
Lennart Ekström [80167]
Bernt Fredrikson [61323]
Jan Westlin [63712]
57‑48
Halvlek 1: 15‑19
Halvlek 2: 42‑29
12,12 ‑ 7,88
Rond 3 27 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Lars Gunnarsson [46870]
Per Elfdahl [53034]
Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Sven Olof Jern [40796]
Lars Hansson [40795]
Oscar Hult [12879]
Magnus Legnehed [55608]
Kristina Edeland [55609]
90‑49
Halvlek 1: 36‑39
Halvlek 2: 54‑10
17,25 ‑ 2,75
2 Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Gunhild Boström [45007]
Gun Mattson [37210]
Inger Ljungmark [49172]
Ulla Wallström [84161]
BK Debut, Proffs
BK Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Ingemar Ekstrand [57819]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
79‑23
Halvlek 1: 31‑11
Halvlek 2: 48‑12
18,74 ‑ 1,26
3 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Klas Eriksson [63178]
Mats Augurell [63283]
Staffan Lindahl [93072]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
BK Everfresh S. Lundby
BK Everfresh S. Lundby
Lars-Erik Eriksson [80164]
Mikael Burman [80169]
Lennart Ekström [80167]
Bernt Fredrikson [61323]
Jan Westlin [63712]
67‑34
Halvlek 1: 16‑29
Halvlek 2: 51‑5
16,25 ‑ 3,75
Rond 4 24 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Gunhild Boström [45007]
Gun Mattson [37210]
Inger Ljungmark [49172]
Ulla Wallström [84161]
Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Lars Gunnarsson [46870]
Per Elfdahl [53034]
19‑89
Halvlek 1: 19‑33
Halvlek 2: 0‑56
0,21 ‑ 19,79
2 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Klas Eriksson [63178]
Mats Augurell [63283]
Staffan Lindahl [93072]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Sven Olof Jern [40796]
Lars Hansson [40795]
Oscar Hult [12879]
Magnus Legnehed [55608]
Kristina Edeland [55609]
62‑53
Halvlek 1: 21‑25
Halvlek 2: 41‑28
12,12 ‑ 7,88
3 BK Debut, Proffs
BK Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Ingemar Ekstrand [57819]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
BK Everfresh S. Lundby
BK Everfresh S. Lundby
Lars-Erik Eriksson [80164]
Mikael Burman [80169]
Lennart Ekström [80167]
Bernt Fredrikson [61323]
Jan Westlin [63712]
25‑90
Halvlek 1: 14‑40
Halvlek 2: 11‑50
0,56 ‑ 19,44
Rond 5 29 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Klas Eriksson [63178]
Mats Augurell [63283]
Staffan Lindahl [93072]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Gunhild Boström [45007]
Gun Mattson [37210]
Inger Ljungmark [49172]
Ulla Wallström [84161]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 BK Debut, Proffs
BK Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Ingemar Ekstrand [57819]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Lars Gunnarsson [46870]
Per Elfdahl [53034]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Slaskruter
Slaskruter
Josefin Samfelt [59734]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Sven Olof Jern [40796]
Lars Hansson [40795]
Oscar Hult [12879]
Magnus Legnehed [55608]
Kristina Edeland [55609]
BK Everfresh S. Lundby
BK Everfresh S. Lundby
Lars-Erik Eriksson [80164]
Mikael Burman [80169]
Lennart Ekström [80167]
Bernt Fredrikson [61323]
Jan Westlin [63712]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑