Tisdag 4b

Spelas tisdagarna 30/1, 27/2, 27/3, 24/4, 29/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas det sista lagen ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Arnold Joelsson [4998]
Gunilla Johansson [31870]
Jan Vinäng [32594]
Marianne Hedkvist [36021]
Ivan Nilsson [38815]
Tadashi Suzuki [83044]
Anna Wallgren 4 3-1-0 274 - 115 2,383 60,28
2 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
Jüri Miks [33205]
Elsa Rosenblad [41406]
Ulla Holmer 4 2-1-1 241 - 181 1,331 49,24
3 Askim Glad-Pack
Askim Glad-Pack
Margareta Hultman [13025]
Evy Andersson [17315]
Ulla Tellow [19547]
Christina Lindberg [19560]
Anita Drevell [19711]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Kent Thalenius [16010]
Inger Thalenius [17303]
Margareta Hultman 4 2-1-1 222 - 208 1,067 45,27
4 BK Debut Essen
BK Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Lars Nilsson [47422]
Sven Wallerstedt [49623]
Christer Gundewall [52366]
Bo Hillström [53213]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Tomas Ryden [61164]
Björn Sörling [80438]
Sven Nilsson [53041]
Orvar Eeg-Olofsson 4 1-1-2 228 - 229 0,996 39,10
5 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Madeleine Hederstierna [80967]
Monica Haara 4 0-3-1 145 - 268 0,541 23,67
6 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Madelaine Roos [49590]
Annelen Martinsson [59936]
Leif Albinsson [59976]
Örjan Persson [79083]
Håkan Forsell 4 0-1-3 126 - 235 0,536 22,44
Rond 1 30 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Arnold Joelsson [4998]
Gunilla Johansson [31870]
Jan Vinäng [32594]
Marianne Hedkvist [36021]
Ivan Nilsson [38815]
Tadashi Suzuki [83044]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Madeleine Hederstierna [80967]
103‑7
Halvlek 1: 60‑4
Halvlek 2: 43‑3
20,00 ‑ 0,00
2 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Madelaine Roos [49590]
Annelen Martinsson [59936]
Leif Albinsson [59976]
Örjan Persson [79083]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
Jüri Miks [33205]
Elsa Rosenblad [41406]
8‑74
Halvlek 1: 1‑36
Halvlek 2: 7‑38
0,49 ‑ 19,51
3 Askim Glad-Pack
Askim Glad-Pack
Margareta Hultman [13025]
Evy Andersson [17315]
Ulla Tellow [19547]
Christina Lindberg [19560]
Anita Drevell [19711]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Kent Thalenius [16010]
Inger Thalenius [17303]
BK Debut Essen
BK Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Lars Nilsson [47422]
Sven Wallerstedt [49623]
Christer Gundewall [52366]
Bo Hillström [53213]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Tomas Ryden [61164]
Björn Sörling [80438]
Sven Nilsson [53041]
72‑48
Halvlek 1: 35‑37
Halvlek 2: 37‑11
14,92 ‑ 5,08
Rond 2 27 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Madelaine Roos [49590]
Annelen Martinsson [59936]
Leif Albinsson [59976]
Örjan Persson [79083]
Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Arnold Joelsson [4998]
Gunilla Johansson [31870]
Jan Vinäng [32594]
Marianne Hedkvist [36021]
Ivan Nilsson [38815]
Tadashi Suzuki [83044]
27‑43
Halvlek 1: 18‑23
Halvlek 2: 9‑20
6,47 ‑ 13,53
2 BK Debut Essen
BK Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Lars Nilsson [47422]
Sven Wallerstedt [49623]
Christer Gundewall [52366]
Bo Hillström [53213]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Tomas Ryden [61164]
Björn Sörling [80438]
Sven Nilsson [53041]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Madeleine Hederstierna [80967]
48‑42
Halvlek 1: 14‑22
Halvlek 2: 34‑20
11,46 ‑ 8,54
3 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
Jüri Miks [33205]
Elsa Rosenblad [41406]
Askim Glad-Pack
Askim Glad-Pack
Margareta Hultman [13025]
Evy Andersson [17315]
Ulla Tellow [19547]
Christina Lindberg [19560]
Anita Drevell [19711]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Kent Thalenius [16010]
Inger Thalenius [17303]
31‑64
Halvlek 1: 9‑40
Halvlek 2: 22‑24
3,75 ‑ 16,25
Rond 3 27 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Essen
BK Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Lars Nilsson [47422]
Sven Wallerstedt [49623]
Christer Gundewall [52366]
Bo Hillström [53213]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Tomas Ryden [61164]
Björn Sörling [80438]
Sven Nilsson [53041]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Madelaine Roos [49590]
Annelen Martinsson [59936]
Leif Albinsson [59976]
Örjan Persson [79083]
76‑40
Halvlek 1: 36‑30
Halvlek 2: 40‑10
16,64 ‑ 3,36
2 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
Jüri Miks [33205]
Elsa Rosenblad [41406]
Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Arnold Joelsson [4998]
Gunilla Johansson [31870]
Jan Vinäng [32594]
Marianne Hedkvist [36021]
Ivan Nilsson [38815]
Tadashi Suzuki [83044]
61‑53
Halvlek 1: 34‑27
Halvlek 2: 27‑26
11,90 ‑ 8,10
3 Askim Glad-Pack
Askim Glad-Pack
Margareta Hultman [13025]
Evy Andersson [17315]
Ulla Tellow [19547]
Christina Lindberg [19560]
Anita Drevell [19711]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Kent Thalenius [16010]
Inger Thalenius [17303]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Madeleine Hederstierna [80967]
66‑54
Halvlek 1: 47‑19
Halvlek 2: 19‑35
12,75 ‑ 7,25
Rond 4 24 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
Jüri Miks [33205]
Elsa Rosenblad [41406]
BK Debut Essen
BK Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Lars Nilsson [47422]
Sven Wallerstedt [49623]
Christer Gundewall [52366]
Bo Hillström [53213]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Tomas Ryden [61164]
Björn Sörling [80438]
Sven Nilsson [53041]
75‑56
Halvlek 1: 42‑29
Halvlek 2: 33‑27
14,08 ‑ 5,92
2 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Madeleine Hederstierna [80967]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Madelaine Roos [49590]
Annelen Martinsson [59936]
Leif Albinsson [59976]
Örjan Persson [79083]
42‑51
Halvlek 1: 28‑14
Halvlek 2: 14‑37
7,88 ‑ 12,12
3 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Arnold Joelsson [4998]
Gunilla Johansson [31870]
Jan Vinäng [32594]
Marianne Hedkvist [36021]
Ivan Nilsson [38815]
Tadashi Suzuki [83044]
Askim Glad-Pack
Askim Glad-Pack
Margareta Hultman [13025]
Evy Andersson [17315]
Ulla Tellow [19547]
Christina Lindberg [19560]
Anita Drevell [19711]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Kent Thalenius [16010]
Inger Thalenius [17303]
75‑20
Halvlek 1: 50‑12
Halvlek 2: 25‑8
18,65 ‑ 1,35
Rond 5 29 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Madeleine Hederstierna [80967]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Dag Källfelt [26561]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
Jüri Miks [33205]
Elsa Rosenblad [41406]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Kronhusjuvelerna
Kronhusjuvelerna
Anna Wallgren [25447]
Arnold Joelsson [4998]
Gunilla Johansson [31870]
Jan Vinäng [32594]
Marianne Hedkvist [36021]
Ivan Nilsson [38815]
Tadashi Suzuki [83044]
BK Debut Essen
BK Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Lars Nilsson [47422]
Sven Wallerstedt [49623]
Christer Gundewall [52366]
Bo Hillström [53213]
Love Emilsson [58973]
Einar Rättgård [58998]
Tomas Ryden [61164]
Björn Sörling [80438]
Sven Nilsson [53041]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Askim Glad-Pack
Askim Glad-Pack
Margareta Hultman [13025]
Evy Andersson [17315]
Ulla Tellow [19547]
Christina Lindberg [19560]
Anita Drevell [19711]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Kent Thalenius [16010]
Inger Thalenius [17303]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Madelaine Roos [49590]
Annelen Martinsson [59936]
Leif Albinsson [59976]
Örjan Persson [79083]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑