Tisdag 4a

Spelas tisdagarna 30/1, 27/2, 27/3, 24/4, 29/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas det sista lagen ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim BK Irene
Askim BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Jan Hugosson [89600]
Irene Hugosson 4 2-1-1 216 - 193 1,119 44,93
2 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Yvonne Falk 4 1-2-1 255 - 242 1,054 42,30
3 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Camilla Löfstedt 4 0-3-1 233 - 231 1,009 40,99
4 Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ove Hansson [15634]
Bengt Bostedt [26723]
Bo Waller [30808]
Otto Wikberg [85871]
Gunvor Ragnar [19739]
Gull-Britt Wikberg 4 2-0-2 197 - 199 0,990 39,70
5 ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Nils Nordahl [3075]
Bertil Hultman [26467]
Elisabeth Werner [26563]
Bo Werner [26564]
Ivan Nilsson [38815]
Annerita Björklund [44975]
Per Dellve [84384]
Ulla Jeppsson [88499]
Jean Basmanji 4 1-3-0 259 - 263 0,985 38,60
6 BK Debut Lady
BK Debut Lady
Anki Abrahamsson [62131]
Ingemar Wahlberg [39737]
Tomas Levin [48709]
Christer Gundewall [52366]
Ingemar Hultén [53060]
Gunilla Sten [53067]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Andreas Holmdahl [57853]
Grazyna Borgström [62088]
Folke Grauers [57805]
Anki Abrahamsson 4 1-1-2 236 - 268 0,881 33,48
Rond 1 30 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim BK Irene
Askim BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Jan Hugosson [89600]
ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Nils Nordahl [3075]
Bertil Hultman [26467]
Elisabeth Werner [26563]
Bo Werner [26564]
Ivan Nilsson [38815]
Annerita Björklund [44975]
Per Dellve [84384]
Ulla Jeppsson [88499]
69‑67
Halvlek 1: 17‑39
Halvlek 2: 52‑28
10,50 ‑ 9,50
2 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
BK Debut Lady
BK Debut Lady
Anki Abrahamsson [62131]
Ingemar Wahlberg [39737]
Tomas Levin [48709]
Christer Gundewall [52366]
Ingemar Hultén [53060]
Gunilla Sten [53067]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Andreas Holmdahl [57853]
Grazyna Borgström [62088]
Folke Grauers [57805]
64‑60
Halvlek 1: 37‑26
Halvlek 2: 27‑34
10,99 ‑ 9,01
3 Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ove Hansson [15634]
Bengt Bostedt [26723]
Bo Waller [30808]
Otto Wikberg [85871]
Gunvor Ragnar [19739]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
63‑41
Halvlek 1: 17‑29
Halvlek 2: 46‑12
14,60 ‑ 5,40
Rond 2 27 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Askim BK Irene
Askim BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Jan Hugosson [89600]
25‑46
Halvlek 1: 3‑33
Halvlek 2: 22‑13
5,57 ‑ 14,43
2 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Nils Nordahl [3075]
Bertil Hultman [26467]
Elisabeth Werner [26563]
Bo Werner [26564]
Ivan Nilsson [38815]
Annerita Björklund [44975]
Per Dellve [84384]
Ulla Jeppsson [88499]
79‑67
Halvlek 1: 46‑49
Halvlek 2: 33‑18
12,75 ‑ 7,25
3 BK Debut Lady
BK Debut Lady
Anki Abrahamsson [62131]
Ingemar Wahlberg [39737]
Tomas Levin [48709]
Christer Gundewall [52366]
Ingemar Hultén [53060]
Gunilla Sten [53067]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Andreas Holmdahl [57853]
Grazyna Borgström [62088]
Folke Grauers [57805]
Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ove Hansson [15634]
Bengt Bostedt [26723]
Bo Waller [30808]
Otto Wikberg [85871]
Gunvor Ragnar [19739]
77‑49
Halvlek 1: 36‑23
Halvlek 2: 41‑26
15,54 ‑ 4,46
Rond 3 27 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
59‑66
Halvlek 1: 38‑28
Halvlek 2: 21‑38
8,32 ‑ 11,68
2 BK Debut Lady
BK Debut Lady
Anki Abrahamsson [62131]
Ingemar Wahlberg [39737]
Tomas Levin [48709]
Christer Gundewall [52366]
Ingemar Hultén [53060]
Gunilla Sten [53067]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Andreas Holmdahl [57853]
Grazyna Borgström [62088]
Folke Grauers [57805]
Askim BK Irene
Askim BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Jan Hugosson [89600]
53‑79
Halvlek 1: 8‑49
Halvlek 2: 45‑30
4,76 ‑ 15,24
3 Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ove Hansson [15634]
Bengt Bostedt [26723]
Bo Waller [30808]
Otto Wikberg [85871]
Gunvor Ragnar [19739]
ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Nils Nordahl [3075]
Bertil Hultman [26467]
Elisabeth Werner [26563]
Bo Werner [26564]
Ivan Nilsson [38815]
Annerita Björklund [44975]
Per Dellve [84384]
Ulla Jeppsson [88499]
37‑59
Halvlek 1: 15‑34
Halvlek 2: 22‑25
5,40 ‑ 14,60
Rond 4 24 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Lady
BK Debut Lady
Anki Abrahamsson [62131]
Ingemar Wahlberg [39737]
Tomas Levin [48709]
Christer Gundewall [52366]
Ingemar Hultén [53060]
Gunilla Sten [53067]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Andreas Holmdahl [57853]
Grazyna Borgström [62088]
Folke Grauers [57805]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
46‑76
Halvlek 1: 17‑26
Halvlek 2: 29‑50
4,17 ‑ 15,83
2 ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Nils Nordahl [3075]
Bertil Hultman [26467]
Elisabeth Werner [26563]
Bo Werner [26564]
Ivan Nilsson [38815]
Annerita Björklund [44975]
Per Dellve [84384]
Ulla Jeppsson [88499]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
66‑78
Halvlek 1: 55‑29
Halvlek 2: 11‑49
7,25 ‑ 12,75
3 Askim BK Irene
Askim BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Jan Hugosson [89600]
Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ove Hansson [15634]
Bengt Bostedt [26723]
Bo Waller [30808]
Otto Wikberg [85871]
Gunvor Ragnar [19739]
22‑48
Halvlek 1: 13‑34
Halvlek 2: 9‑14
4,76 ‑ 15,24
Rond 5 29 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 ELGubbar
ELGubbar
Jean Basmanji [47104]
Nils Nordahl [3075]
Bertil Hultman [26467]
Elisabeth Werner [26563]
Bo Werner [26564]
Ivan Nilsson [38815]
Annerita Björklund [44975]
Per Dellve [84384]
Ulla Jeppsson [88499]
BK Debut Lady
BK Debut Lady
Anki Abrahamsson [62131]
Ingemar Wahlberg [39737]
Tomas Levin [48709]
Christer Gundewall [52366]
Ingemar Hultén [53060]
Gunilla Sten [53067]
Agneta Boqvist [57519]
Kerstin Andersson [57806]
Andreas Holmdahl [57853]
Grazyna Borgström [62088]
Folke Grauers [57805]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Askim BK Irene
Askim BK Irene
Irene Hugosson [86657]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Jan Hugosson [89600]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ove Hansson [15634]
Bengt Bostedt [26723]
Bo Waller [30808]
Otto Wikberg [85871]
Gunvor Ragnar [19739]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑