Tisdag 1

Spelas tisdagarna 23/1, 20/2, 20/3, 17/4, 22/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två sista lagen ned en division.

Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BK Centrum Blå
BK Centrum Blå
Anders Erikson [3396]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Magnus Lundgren [7494]
Ylva Pyykkö [50062]
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Mikael Westerlund [9690]
Anders Erikson 5 4-1-0 326 - 222 1,468 69,28
2 Ad Hoc
Ad Hoc
Krister Ljungberg [36684]
Tony Elmroth [44888]
Lotta Konradsson [47879]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Bengt Alrud [4373]
Kjell Evensen [11738]
Krister Ljungberg 5 2-2-1 301 - 270 1,115 56,56
3 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Uno Nävert [8948]
Jan Konar [9717]
Torbjörn Kåreke [13038]
Lars Jansson [30089]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson 5 2-1-2 328 - 284 1,155 56,17
4 Askim BK, SW4
Askim BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Bengt Alrud [4373]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
Kjell Evensen [11738]
Pär Ljungquist [13363]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Ulf Lokrantz [19634]
Anders Våge [50378]
Mats Jakobsson [57091]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Adam Kovasznay 5 1-3-1 337 - 257 1,311 54,58
5 Partille BK Blå Brickan
Partille BK Blå Brickan
Börje Brag [19633]
Ove Jonsson [1696]
Jan Karlsen [4843]
Hans Eriksson [4844]
Jörgen Olsson [7425]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Gilbert Fransson [26452]
Håkan Arebrink [85327]
Börje Brag 5 1-1-3 227 - 299 0,759 36,92
6 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Irma Petersen [33038]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Simon Gustavsson [49608]
Moa Petersen [85317]
Robert Bäck [11174]
Ingrid Petersen [12906]
Robin Björkstrand 5 1-0-4 215 - 402 0,535 26,49
Rond 1 23 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Partille BK Blå Brickan
Partille BK Blå Brickan
Börje Brag [19633]
Ove Jonsson [1696]
Jan Karlsen [4843]
Hans Eriksson [4844]
Jörgen Olsson [7425]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Gilbert Fransson [26452]
Håkan Arebrink [85327]
Ad Hoc
Ad Hoc
Krister Ljungberg [36684]
Tony Elmroth [44888]
Lotta Konradsson [47879]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Bengt Alrud [4373]
Kjell Evensen [11738]
32‑79
Halvlek 1: 23‑41
Halvlek 2: 9‑38
2,48 ‑ 17,52
2 Askim BK, SW4
Askim BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Bengt Alrud [4373]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
Kjell Evensen [11738]
Pär Ljungquist [13363]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Ulf Lokrantz [19634]
Anders Våge [50378]
Mats Jakobsson [57091]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Irma Petersen [33038]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Simon Gustavsson [49608]
Moa Petersen [85317]
Robert Bäck [11174]
Ingrid Petersen [12906]
133‑25
Halvlek 1: 75‑11
Halvlek 2: 58‑14
20,00 ‑ 0,00
3 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Uno Nävert [8948]
Jan Konar [9717]
Torbjörn Kåreke [13038]
Lars Jansson [30089]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Ahlqvist [10458]
BK Centrum Blå
BK Centrum Blå
Anders Erikson [3396]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Magnus Lundgren [7494]
Ylva Pyykkö [50062]
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Mikael Westerlund [9690]
42‑77
Halvlek 1: 15‑38
Halvlek 2: 27‑39
3,83 ‑ 16,17
Rond 2 20 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim BK, SW4
Askim BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Bengt Alrud [4373]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
Kjell Evensen [11738]
Pär Ljungquist [13363]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Ulf Lokrantz [19634]
Anders Våge [50378]
Mats Jakobsson [57091]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Partille BK Blå Brickan
Partille BK Blå Brickan
Börje Brag [19633]
Ove Jonsson [1696]
Jan Karlsen [4843]
Hans Eriksson [4844]
Jörgen Olsson [7425]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Gilbert Fransson [26452]
Håkan Arebrink [85327]
44‑35
Halvlek 1: 26‑28
Halvlek 2: 18‑7
11,98 ‑ 8,02
2 BK Centrum Blå
BK Centrum Blå
Anders Erikson [3396]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Magnus Lundgren [7494]
Ylva Pyykkö [50062]
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Mikael Westerlund [9690]
Ad Hoc
Ad Hoc
Krister Ljungberg [36684]
Tony Elmroth [44888]
Lotta Konradsson [47879]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Bengt Alrud [4373]
Kjell Evensen [11738]
48‑52
Halvlek 1: 33‑14
Halvlek 2: 15‑38
9,08 ‑ 10,92
3 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Irma Petersen [33038]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Simon Gustavsson [49608]
Moa Petersen [85317]
Robert Bäck [11174]
Ingrid Petersen [12906]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Uno Nävert [8948]
Jan Konar [9717]
Torbjörn Kåreke [13038]
Lars Jansson [30089]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Ahlqvist [10458]
65‑42
Halvlek 1: 33‑30
Halvlek 2: 32‑12
14,48 ‑ 5,52
Rond 3 20 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum Blå
BK Centrum Blå
Anders Erikson [3396]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Magnus Lundgren [7494]
Ylva Pyykkö [50062]
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Mikael Westerlund [9690]
Askim BK, SW4
Askim BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Bengt Alrud [4373]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
Kjell Evensen [11738]
Pär Ljungquist [13363]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Ulf Lokrantz [19634]
Anders Våge [50378]
Mats Jakobsson [57091]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
65‑40
Halvlek 1: 26‑31
Halvlek 2: 39‑9
14,78 ‑ 5,22
2 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Irma Petersen [33038]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Simon Gustavsson [49608]
Moa Petersen [85317]
Robert Bäck [11174]
Ingrid Petersen [12906]
Partille BK Blå Brickan
Partille BK Blå Brickan
Börje Brag [19633]
Ove Jonsson [1696]
Jan Karlsen [4843]
Hans Eriksson [4844]
Jörgen Olsson [7425]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Gilbert Fransson [26452]
Håkan Arebrink [85327]
40‑79
Halvlek 1: 20‑31
Halvlek 2: 20‑48
3,35 ‑ 16,65
3 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Uno Nävert [8948]
Jan Konar [9717]
Torbjörn Kåreke [13038]
Lars Jansson [30089]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Ahlqvist [10458]
Ad Hoc
Ad Hoc
Krister Ljungberg [36684]
Tony Elmroth [44888]
Lotta Konradsson [47879]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Bengt Alrud [4373]
Kjell Evensen [11738]
96‑38
Halvlek 1: 47‑4
Halvlek 2: 49‑34
18,53 ‑ 1,47
Rond 4 17 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Irma Petersen [33038]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Simon Gustavsson [49608]
Moa Petersen [85317]
Robert Bäck [11174]
Ingrid Petersen [12906]
BK Centrum Blå
BK Centrum Blå
Anders Erikson [3396]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Magnus Lundgren [7494]
Ylva Pyykkö [50062]
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Mikael Westerlund [9690]
48‑74
Halvlek 1: 25‑35
Halvlek 2: 23‑39
5,07 ‑ 14,93
2 Ad Hoc
Ad Hoc
Krister Ljungberg [36684]
Tony Elmroth [44888]
Lotta Konradsson [47879]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Bengt Alrud [4373]
Kjell Evensen [11738]
Askim BK, SW4
Askim BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Bengt Alrud [4373]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
Kjell Evensen [11738]
Pär Ljungquist [13363]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Ulf Lokrantz [19634]
Anders Våge [50378]
Mats Jakobsson [57091]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
58‑57
Halvlek 1: 43‑21
Halvlek 2: 15‑36
10,24 ‑ 9,76
3 Partille BK Blå Brickan
Partille BK Blå Brickan
Börje Brag [19633]
Ove Jonsson [1696]
Jan Karlsen [4843]
Hans Eriksson [4844]
Jörgen Olsson [7425]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Gilbert Fransson [26452]
Håkan Arebrink [85327]
Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Uno Nävert [8948]
Jan Konar [9717]
Torbjörn Kåreke [13038]
Lars Jansson [30089]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Ahlqvist [10458]
41‑74
Halvlek 1: 14‑38
Halvlek 2: 27‑36
4,09 ‑ 15,91
Rond 5 22 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Ad Hoc
Ad Hoc
Krister Ljungberg [36684]
Tony Elmroth [44888]
Lotta Konradsson [47879]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Mats Jakobsson [57091]
Bengt Alrud [4373]
Kjell Evensen [11738]
Frölunda BS
Frölunda BS
Robin Björkstrand [30309]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Irma Petersen [33038]
Philip Berggren [39845]
Nicklas Sivelind [45887]
Simon Gustavsson [49608]
Moa Petersen [85317]
Robert Bäck [11174]
Ingrid Petersen [12906]
74‑37
Halvlek 1: 34‑23
Halvlek 2: 40‑14
16,41 ‑ 3,59
2 Partille BK Blå Brickan
Partille BK Blå Brickan
Börje Brag [19633]
Ove Jonsson [1696]
Jan Karlsen [4843]
Hans Eriksson [4844]
Jörgen Olsson [7425]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Gilbert Fransson [26452]
Håkan Arebrink [85327]
BK Centrum Blå
BK Centrum Blå
Anders Erikson [3396]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
Magnus Lundgren [7494]
Ylva Pyykkö [50062]
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Mikael Westerlund [9690]
40‑62
Halvlek 1: 34‑34
Halvlek 2: 6‑28
5,68 ‑ 14,32
3 Lyx Dexter
Lyx Dexter
Annelie Jansson [51435]
Uno Nävert [8948]
Jan Konar [9717]
Torbjörn Kåreke [13038]
Lars Jansson [30089]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Ahlqvist [10458]
Askim BK, SW4
Askim BK, SW4
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Bengt Alrud [4373]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
Kjell Evensen [11738]
Pär Ljungquist [13363]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Ulf Lokrantz [19634]
Anders Våge [50378]
Mats Jakobsson [57091]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
74‑63
Halvlek 1: 23‑33
Halvlek 2: 51‑30
12,38 ‑ 7,62