Måndag 1

Spelas måndagarna 15/1, 12/2, 12/3, 9/4, 14/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två sista lagen ned en division.

Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Bosse Ohlsson [5083]
Birgit Andersson [5116]
Jacob Kleiven [29713]
Tomas Andgren [49953]
Ingela Sjöberg 5 3-0-2 322 - 265 1,215 59,39
2 Mölndals BK III
Mölndals BK III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Annelie Jansson [51435]
Sara Wrige [55530]
Gunnar Jansson 5 2-3-0 236 - 191 1,236 59,22
3 Frölunda BS De oslagbara
Frölunda BS De oslagbara
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Hans Eriksson [4844]
Kent Larsson [7660]
Kjell Berg [13142]
Alf Kummer [13364]
Göran Alsner [14914]
Nils Wallmark [17852]
Philip Berggren [39845]
Maritza Håkansson [79006]
Joakim Olsson [80478]
Sverker Alfredsson [20594]
Josefin Samfelt [59734]
Oscar Hult 5 2-2-1 298 - 249 1,197 54,59
4 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Bosse Ohlsson [5083]
Tore Mattsson [5086]
Mats Allgöwer [8386]
Percy Karlsson [14286]
Lars-Uno Andersson [14287]
Ella Olsson [20412]
Per Hagberg [24936]
Johan Svensson 5 1-2-2 262 - 288 0,910 45,28
5 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Roland Härsjö [81643]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Anders Rydebrink [2318]
Finn Jeppsson 4 0-2-2 204 - 231 0,883 34,69
6 Frölunda BS 3
Frölunda BS 3
Peter Giese [20595]
Sverker Alfredsson [20594]
Göran Palmborg [23278]
Inger Augustsson [23843]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Inger Carlstedt [87216]
Peter Giese 4 1-1-2 205 - 303 0,677 26,83
Rond 1 15 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Bosse Ohlsson [5083]
Birgit Andersson [5116]
Jacob Kleiven [29713]
Tomas Andgren [49953]
Mölndals BK III
Mölndals BK III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Annelie Jansson [51435]
Sara Wrige [55530]
31‑53
Halvlek 1: 9‑28
Halvlek 2: 22‑25
5,68 ‑ 14,32
2 Frölunda BS 3
Frölunda BS 3
Peter Giese [20595]
Sverker Alfredsson [20594]
Göran Palmborg [23278]
Inger Augustsson [23843]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Inger Carlstedt [87216]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Bosse Ohlsson [5083]
Tore Mattsson [5086]
Mats Allgöwer [8386]
Percy Karlsson [14286]
Lars-Uno Andersson [14287]
Ella Olsson [20412]
Per Hagberg [24936]
52‑74
Halvlek 1: 34‑52
Halvlek 2: 18‑22
5,68 ‑ 14,32
3 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Roland Härsjö [81643]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Anders Rydebrink [2318]
Frölunda BS De oslagbara
Frölunda BS De oslagbara
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Hans Eriksson [4844]
Kent Larsson [7660]
Kjell Berg [13142]
Alf Kummer [13364]
Göran Alsner [14914]
Nils Wallmark [17852]
Philip Berggren [39845]
Maritza Håkansson [79006]
Joakim Olsson [80478]
Sverker Alfredsson [20594]
Josefin Samfelt [59734]
46‑61
Halvlek 1: 13‑25
Halvlek 2: 33‑36
6,87 ‑ 13,13
Rond 2 12 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Frölunda BS 3
Frölunda BS 3
Peter Giese [20595]
Sverker Alfredsson [20594]
Göran Palmborg [23278]
Inger Augustsson [23843]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Inger Carlstedt [87216]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Bosse Ohlsson [5083]
Birgit Andersson [5116]
Jacob Kleiven [29713]
Tomas Andgren [49953]
80‑65
Halvlek 1: 55‑19
Halvlek 2: 25‑46
13,13 ‑ 6,87
2 Frölunda BS De oslagbara
Frölunda BS De oslagbara
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Hans Eriksson [4844]
Kent Larsson [7660]
Kjell Berg [13142]
Alf Kummer [13364]
Göran Alsner [14914]
Nils Wallmark [17852]
Philip Berggren [39845]
Maritza Håkansson [79006]
Joakim Olsson [80478]
Sverker Alfredsson [20594]
Josefin Samfelt [59734]
Mölndals BK III
Mölndals BK III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Annelie Jansson [51435]
Sara Wrige [55530]
31‑39
Halvlek 1: 11‑8
Halvlek 2: 20‑31
8,23 ‑ 11,77
3 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Bosse Ohlsson [5083]
Tore Mattsson [5086]
Mats Allgöwer [8386]
Percy Karlsson [14286]
Lars-Uno Andersson [14287]
Ella Olsson [20412]
Per Hagberg [24936]
Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Roland Härsjö [81643]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Anders Rydebrink [2318]
63‑63
Halvlek 1: 28‑27
Halvlek 2: 35‑36
10,00 ‑ 10,00
Rond 3 12 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Frölunda BS De oslagbara
Frölunda BS De oslagbara
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Hans Eriksson [4844]
Kent Larsson [7660]
Kjell Berg [13142]
Alf Kummer [13364]
Göran Alsner [14914]
Nils Wallmark [17852]
Philip Berggren [39845]
Maritza Håkansson [79006]
Joakim Olsson [80478]
Sverker Alfredsson [20594]
Josefin Samfelt [59734]
Frölunda BS 3
Frölunda BS 3
Peter Giese [20595]
Sverker Alfredsson [20594]
Göran Palmborg [23278]
Inger Augustsson [23843]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Inger Carlstedt [87216]
101‑19
Halvlek 1: 37‑14
Halvlek 2: 64‑5
20,00 ‑ 0,00
2 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Bosse Ohlsson [5083]
Tore Mattsson [5086]
Mats Allgöwer [8386]
Percy Karlsson [14286]
Lars-Uno Andersson [14287]
Ella Olsson [20412]
Per Hagberg [24936]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Bosse Ohlsson [5083]
Birgit Andersson [5116]
Jacob Kleiven [29713]
Tomas Andgren [49953]
34‑67
Halvlek 1: 13‑29
Halvlek 2: 21‑38
4,09 ‑ 15,91
3 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Roland Härsjö [81643]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Anders Rydebrink [2318]
Mölndals BK III
Mölndals BK III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Annelie Jansson [51435]
Sara Wrige [55530]
43‑34
Halvlek 1: 20‑13
Halvlek 2: 23‑21
11,98 ‑ 8,02
Rond 4 9 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Bosse Ohlsson [5083]
Tore Mattsson [5086]
Mats Allgöwer [8386]
Percy Karlsson [14286]
Lars-Uno Andersson [14287]
Ella Olsson [20412]
Per Hagberg [24936]
Frölunda BS De oslagbara
Frölunda BS De oslagbara
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Hans Eriksson [4844]
Kent Larsson [7660]
Kjell Berg [13142]
Alf Kummer [13364]
Göran Alsner [14914]
Nils Wallmark [17852]
Philip Berggren [39845]
Maritza Håkansson [79006]
Joakim Olsson [80478]
Sverker Alfredsson [20594]
Josefin Samfelt [59734]
59‑59
Halvlek 1: 36‑37
Halvlek 2: 23‑22
10,00 ‑ 10,00
2 Mölndals BK III
Mölndals BK III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Annelie Jansson [51435]
Sara Wrige [55530]
Frölunda BS 3
Frölunda BS 3
Peter Giese [20595]
Sverker Alfredsson [20594]
Göran Palmborg [23278]
Inger Augustsson [23843]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Inger Carlstedt [87216]
63‑54
Halvlek 1: 51‑27
Halvlek 2: 12‑27
11,98 ‑ 8,02
3 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Bosse Ohlsson [5083]
Birgit Andersson [5116]
Jacob Kleiven [29713]
Tomas Andgren [49953]
Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Roland Härsjö [81643]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Anders Rydebrink [2318]
73‑52
Halvlek 1: 31‑27
Halvlek 2: 42‑25
14,16 ‑ 5,84
Rond 5 14 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Mölndals BK III
Mölndals BK III
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Lars Jansson [30089]
Annelie Jansson [51435]
Sara Wrige [55530]
Gyllene Prag
Gyllene Prag
Johan Svensson [11900]
Bosse Ohlsson [5083]
Tore Mattsson [5086]
Mats Allgöwer [8386]
Percy Karlsson [14286]
Lars-Uno Andersson [14287]
Ella Olsson [20412]
Per Hagberg [24936]
47‑32
Halvlek 1: 16‑31
Halvlek 2: 31‑1
13,13 ‑ 6,87
2 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Per Sjöberg [2494]
Kjell Berndtsson [4970]
Bosse Ohlsson [5083]
Birgit Andersson [5116]
Jacob Kleiven [29713]
Tomas Andgren [49953]
Frölunda BS De oslagbara
Frölunda BS De oslagbara
Oscar Hult [12879]
Egon Bodendal [4794]
Hans Eriksson [4844]
Kent Larsson [7660]
Kjell Berg [13142]
Alf Kummer [13364]
Göran Alsner [14914]
Nils Wallmark [17852]
Philip Berggren [39845]
Maritza Håkansson [79006]
Joakim Olsson [80478]
Sverker Alfredsson [20594]
Josefin Samfelt [59734]
86‑46
Halvlek 1: 44‑13
Halvlek 2: 42‑33
16,77 ‑ 3,23
3 Frölunda 1
Frölunda 1
Finn Jeppsson [88498]
Tommy Grääs [2886]
Lennart Rohman [31209]
Roland Härsjö [81643]
Karl-Eric Nilsson [83656]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Anders Rydebrink [2318]
Frölunda BS 3
Frölunda BS 3
Peter Giese [20595]
Sverker Alfredsson [20594]
Göran Palmborg [23278]
Inger Augustsson [23843]
Sven-Olof Jarkvist [25822]
Inger Carlstedt [87216]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑