DM-final

DM-finalen den 3-4 mars 2018 spelas på Malmö Bridgeklubb, Möllevångsgatan 24.
Speltider:
Lördag
9.30-11.00
11.10-12.40
13.40-15.10
15.20-16.50
17.00-18.30

Söndag
10.00-11.30
11.40-13.10
14.10-15.40
15.50-17.20

De åtta bästa i kvalet och två lag från cupspelet deltar i DM-finalen. Alla möter alla, 12 brickor per match utan byte, speltid 90 minuter. Varje lag skall i förväg utse en spelare som kan delta på jurymöte i händelse av att ett domslut blir överklagat. Startavgift i DM-finalen är 750 kronor per lag (+avgiften för kvalmatcherna).

Fem lag får spela semifinal den 7-8 april 2018.

Givar och IAF
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4
Match 5
Match 6
Match 7
Match 8
Match 9

Total IAF

  • Scania Bridgekonsult deltar inte i spel om DM-titlar
    Lag Sjöberg blev distriktsmästare före Carbonnier och Folkungarna.
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
Thomas Andersson 9 7-1-1 373 - 164 2,274 137,25
2 06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg 9 5-3-1 389 - 174 2,236 128,36
3 10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
Pierre Carbonnier 9 6-1-2 332 - 254 1,307 112,18
4 04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Bert Jehpsson 9 3-4-2 317 - 297 1,067 92,35
5 05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
Jan Nilsson 9 2-4-3 219 - 252 0,869 84,58
6 01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
Erik Andersson 9 3-2-4 252 - 311 0,810 80,59
7 07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
Jan Clementsson 9 1-5-3 234 - 293 0,799 77,81
8 03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
Staffan Essén 9 2-3-4 229 - 320 0,716 67,39
9 09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
Thomas Ehrstedt 9 1-3-5 214 - 317 0,675 64,93
10 02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
Anders Freij 9 0-4-5 192 - 369 0,520 54,56
Rond 1 3/3 9.30-11.00
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
20‑7
Halvlek 1: 20‑7
Halvlek 2: ‑
13,97 ‑ 6,03
2 09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
32‑31
Halvlek 1: 32‑31
Halvlek 2: ‑
10,36 ‑ 9,64
3 08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
50‑17
Halvlek 1: 50‑17
Halvlek 2: ‑
17,86 ‑ 2,14
4 07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
40‑25
Halvlek 1: 40‑25
Halvlek 2: ‑
14,46 ‑ 5,54
5 06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
1‑33
Halvlek 1: 1‑33
Halvlek 2: ‑
2,29 ‑ 17,71
Rond 2 3/3 11.10-12.40
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
38‑21
Halvlek 1: 38‑21
Halvlek 2: ‑
14,93 ‑ 5,07
2 05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
17‑22
Halvlek 1: 17‑22
Halvlek 2: ‑
8,30 ‑ 11,70
3 04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
20‑60
Halvlek 1: 20‑60
Halvlek 2: ‑
1,22 ‑ 18,78
4 03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
36‑26
Halvlek 1: 36‑26
Halvlek 2: ‑
13,18 ‑ 6,82
5 02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
19‑54
Halvlek 1: 19‑54
Halvlek 2: ‑
1,86 ‑ 18,14
Rond 3 3/3 13.40-15.10
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
52‑31
Halvlek 1: 52‑31
Halvlek 2: ‑
15,79 ‑ 4,21
2 01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
54‑22
Halvlek 1: 54‑22
Halvlek 2: ‑
17,71 ‑ 2,29
3 09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
26‑21
Halvlek 1: 26‑21
Halvlek 2: ‑
11,70 ‑ 8,30
4 08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
58‑7
Halvlek 1: 58‑7
Halvlek 2: ‑
19,92 ‑ 0,08
5 07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
38‑31
Halvlek 1: 38‑31
Halvlek 2: ‑
12,31 ‑ 7,69
Rond 4 3/3 15.20-16.50
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
28‑46
Halvlek 1: 28‑46
Halvlek 2: ‑
4,85 ‑ 15,15
2 06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
20‑16
Halvlek 1: 20‑16
Halvlek 2: ‑
11,38 ‑ 8,62
3 05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
34‑6
Halvlek 1: 34‑6
Halvlek 2: ‑
17,08 ‑ 2,92
4 04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
52‑12
Halvlek 1: 52‑12
Halvlek 2: ‑
18,78 ‑ 1,22
5 03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
15‑20
Halvlek 1: 15‑20
Halvlek 2: ‑
8,30 ‑ 11,70
Rond 5 3/3 17.00-18.30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
7‑57
Halvlek 1: 7‑57
Halvlek 2: ‑
0,17 ‑ 19,83
2 02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
11‑39
Halvlek 1: 11‑39
Halvlek 2: ‑
2,92 ‑ 17,08
3 01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
35‑24
Halvlek 1: 35‑24
Halvlek 2: ‑
13,45 ‑ 6,55
4 09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
8‑59
Halvlek 1: 8‑59
Halvlek 2: ‑
0,08 ‑ 19,92
5 08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
29‑12
Halvlek 1: 29‑12
Halvlek 2: ‑
14,93 ‑ 5,07
Rond 6 4/3 10.00-11.30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
31‑43
Halvlek 1: 31‑43
Halvlek 2: ‑
6,29 ‑ 13,71
2 07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
8‑56
Halvlek 1: 8‑56
Halvlek 2: ‑
0,36 ‑ 19,64
3 06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
76‑18
Halvlek 1: 76‑18
Halvlek 2: ‑
20,00 ‑ 0,00
4 05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
32‑33
Halvlek 1: 32‑33
Halvlek 2: ‑
9,64 ‑ 10,36
5 04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
58‑28
Halvlek 1: 58‑28
Halvlek 2: ‑
17,40 ‑ 2,60
Rond 7 4/3 11.40-13.10
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
39‑36
Halvlek 1: 39‑36
Halvlek 2: ‑
11,05 ‑ 8,95
2 03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
24‑27
Halvlek 1: 24‑27
Halvlek 2: ‑
8,95 ‑ 11,05
3 02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
0‑69
Halvlek 1: 0‑69
Halvlek 2: ‑
0,00 ‑ 20,00
4 01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
31‑33
Halvlek 1: 31‑33
Halvlek 2: ‑
9,29 ‑ 10,71
5 09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
19‑37
Halvlek 1: 19‑37
Halvlek 2: ‑
4,85 ‑ 15,15
Rond 8 4/3 14.10-15.40
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
21‑64
Halvlek 1: 21‑64
Halvlek 2: ‑
0,87 ‑ 19,13
2 08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
45‑14
Halvlek 1: 45‑14
Halvlek 2: ‑
17,56 ‑ 2,44
3 07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
29‑35
Halvlek 1: 29‑35
Halvlek 2: ‑
7,99 ‑ 12,01
4 06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
54‑7
Halvlek 1: 54‑7
Halvlek 2: ‑
19,54 ‑ 0,46
5 05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
40‑33
Halvlek 1: 40‑33
Halvlek 2: ‑
12,31 ‑ 7,69
Rond 9 4/3 15.50-17.20
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 10 Carbonnier
10 Carbonnier
Pierre Carbonnier [5538]
Linus Dahlström [44253]
Mårten Howe [24774]
Håkan Tjärnemo [5534]
05 Jannes Gäng
05 Jannes Gäng
Jan Nilsson [4501]
Viktor Andréasson [89902]
Simon Nilsson [85753]
Lars-Åke Nilsson [12667]
Jan Olofsson [4750]
Leif Olofsson [79]
40‑5
Halvlek 1: 40‑5
Halvlek 2: ‑
18,14 ‑ 1,86
2 04 Folkungarna
04 Folkungarna
Bert Jehpsson [5541]
Folke Abrahamsson [32632]
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
06 Sjöberg
06 Sjöberg
Perry Sjöberg [5775]
Fredrik Jarlvik [4451]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik [6302]
Tatyana Trendafilova [35574]
33‑41
Halvlek 1: 33‑41
Halvlek 2: ‑
7,39 ‑ 12,61
3 03 ESSEN
03 ESSEN
Staffan Essén [5529]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Dan Nilsson [5967]
Håkan Litsegård [5536]
07 The Overdogs
07 The Overdogs
Jan Clementsson [55627]
Lars Becklén [80419]
Bonnie Clementsson [55628]
Olle Persson [23285]
23‑24
Halvlek 1: 23‑24
Halvlek 2: ‑
9,64 ‑ 10,36
4 02 Freij
02 Freij
Anders Freij [5548]
Catrin Wahlestedt [83325]
Lennart Tenland [60138]
Peter Juhlin [23716]
Mikael Palade [5773]
Bengt Emanuelsson [4620]
08 Scania Bridgekonsult*
08 Scania Bridgekonsult*
Thomas Andersson [15537]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Ekenberg [41685]
Johan Bennet [93]
Anders Wirgren [4731]
David Probert [3990]
12‑47
Halvlek 1: 12‑47
Halvlek 2: ‑
1,86 ‑ 18,14
5 01 BK Zonen
01 BK Zonen
Erik Andersson [87985]
Håkan Zejnilagic [24620]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Tommy Kellander [14354]
Christer Winther [4583]
09 Multi
09 Multi
Thomas Ehrstedt [4074]
Mats Mattsson [24344]
Nils Söderberg [12409]
Andrzej Cybulski [499]
Marek Drukier [500]
27‑20
Halvlek 1: 27‑20
Halvlek 2: ‑
12,31 ‑ 7,69