DM-lag, final

Imp-Across-the-Field

Star Lag som ej spelar om DM-titlar

Semifinalplatser i Göteborg (x2), Malmö, Skövde och Växjö

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
Göran Selldén 7 4-2-1 289 - 188 1,537 90,98
2 Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Arne Larsson 7 3-3-1 280 - 191 1,466 87,70
3 Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
Göran Rydell 7 1-6-0 242 - 184 1,315 85,73
4 Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
Michael Lemborn 7 4-2-1 285 - 220 1,295 83,57
5 Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
Tomas Andgren 7 2-3-2 262 - 229 1,144 74,65
6 Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay 7 2-1-4 166 - 214 0,776 58,99
7 No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
Robert Bäck 7 1-2-4 203 - 317 0,640 43,69
8 JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Jan Ahlqvist 7 1-1-5 146 - 330 0,442 34,69
Rond 1 24/2 11.00-12.00, 12.10-13.10
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
43‑53
Halvlek 1: 20‑14
Halvlek 2: 23‑39
7,20 ‑ 12,80
2 JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
18‑70
Halvlek 1: 11‑29
Halvlek 2: 7‑41
0,66 ‑ 19,34
3 Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
45‑36
Halvlek 1: 7‑18
Halvlek 2: 38‑18
12,55 ‑ 7,45
4 Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
20‑37
Halvlek 1: 14‑33
Halvlek 2: 6‑4
5,61 ‑ 14,39
Rond 2 24/2 13.20-14.20, 14.30-15.30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
12‑32
Halvlek 1: 1‑6
Halvlek 2: 11‑26
5,00 ‑ 15,00
2 Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
22‑14
Halvlek 1: 10‑3
Halvlek 2: 12‑11
12,29 ‑ 7,71
3 Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
19‑34
Halvlek 1: 7‑10
Halvlek 2: 12‑24
6,03 ‑ 13,97
4 Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
30‑32
Halvlek 1: 3‑12
Halvlek 2: 27‑20
9,39 ‑ 10,61
Rond 3 24/2 16.10-17.10, 17.20-18.20
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
34‑30
Halvlek 1: 3‑14
Halvlek 2: 31‑16
11,20 ‑ 8,80
2 Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
45‑19
Halvlek 1: 18‑18
Halvlek 2: 27‑1
16,09 ‑ 3,91
3 Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
43‑15
Halvlek 1: 25‑7
Halvlek 2: 18‑8
16,42 ‑ 3,58
4 Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
34‑36
Halvlek 1: 5‑28
Halvlek 2: 29‑8
9,39 ‑ 10,61
Rond 4 24/2 18.30-19.30, 19.40-20.40
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
26‑23
Halvlek 1: 0‑22
Halvlek 2: 26‑1
10,91 ‑ 9,09
2 Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
64‑24
Halvlek 1: 51‑9
Halvlek 2: 13‑15
18,09 ‑ 1,91
3 Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
64‑26
Halvlek 1: 46‑5
Halvlek 2: 18‑21
17,85 ‑ 2,15
4 Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
46‑45
Halvlek 1: 29‑15
Halvlek 2: 17‑30
10,31 ‑ 9,69
Rond 5 25/2 09.30-10.30, 10.40-11.40
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
34‑8
Halvlek 1: 24‑7
Halvlek 2: 10‑1
16,09 ‑ 3,91
2 Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
17‑27
Halvlek 1: 15‑16
Halvlek 2: 2‑11
7,20 ‑ 12,80
3 Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
52‑9
Halvlek 1: 22‑5
Halvlek 2: 30‑4
18,44 ‑ 1,56
4 Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
49‑28
Halvlek 1: 22‑11
Halvlek 2: 27‑17
15,19 ‑ 4,81
Rond 6 25/2 11.50-12.50, 13.30-14.30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
47‑36
Halvlek 1: 18‑16
Halvlek 2: 29‑20
13,04 ‑ 6,96
2 Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
40‑12
Halvlek 1: 15‑11
Halvlek 2: 25‑1
16,42 ‑ 3,58
3 No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
38‑48
Halvlek 1: 12‑25
Halvlek 2: 26‑23
7,20 ‑ 12,80
4 JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
9‑59
Halvlek 1: 0‑25
Halvlek 2: 9‑34
0,84 ‑ 19,16
Rond 7 25/2 14.40-15.40, 15.50-16.50
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Everfresh*
Everfresh*
Arne Larsson [12173]
Magnus Eriksson [1170]
Peter Fredin [2514]
Cecilia Rimstedt [78586]
Tobias Törnqvist [16484]
Pia Andersson [4874]
Sigicom*
Sigicom*
Michael Lemborn [1215]
Jan Becklén [20525]
Niclas Johansson [14128]
Göran Linerudt [15037]
Björn Fallenius [4470]
Mats Nilsland [4773]
60‑17
Halvlek 1: 31‑12
Halvlek 2: 29‑5
18,44 ‑ 1,56
2 No Trump
No Trump
Robert Bäck [11174]
Per Östlund [11850]
Lena Petersen [12966]
Börje Dahlberg [4744]
Lars Kennethsson [17074]
Per Jansson [2485]
Arton
Arton
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Kent Johansson [1834]
Jim Nielsen [4865]
Mikael Westerlund [9690]
17‑46
Halvlek 1: 1‑24
Halvlek 2: 16‑22
3,42 ‑ 16,58
3 JAKE
JAKE
Jan Ahlqvist [10458]
Jan Konar [9717]
Mats Jakobsson [57091]
Tony Elmroth [44888]
Askim SW
Askim SW
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Roland Härsjö [81643]
Kicki Oschlak-Härsjö [91014]
Bengt Johansson [1777]
Anders Våge [50378]
44‑19
Halvlek 1: 36‑13
Halvlek 2: 8‑6
15,92 ‑ 4,08
4 Bunk*
Bunk*
Tomas Andgren [49953]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Per Sjöberg [2494]
Peter Norrhede [2488]
Ingemar Assarsjö [647]
Sjöman utan båt
Sjöman utan båt
Göran Rydell [13057]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
Jan Hanner [10179]
23‑43
Halvlek 1: 15‑14
Halvlek 2: 8‑29
5,00 ‑ 15,00