Serie D2

Spelas tisdagar (12 sep, 3 okt, 24 okt, 14 nov, 12 dec).

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
När man ska möta Blindrond spelas ingen match utan man får det bästa av sitt eget VP-snitt och 13 VP. Inga mästarpoäng delas ut.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland 5 4-1-0 321 - 120 2,675 85,61
2 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Ulla Malmström 5 4-1-0 294 - 159 1,849 78,32
3 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Tore Andersson 5 3-1-1 315 - 220 1,432 64,03
4 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Sven Sjöberg 5 2-2-1 253 - 203 1,246 58,04
5 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
Camilla Löfstedt 5 2-1-2 279 - 236 1,182 53,81
6 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Madelaine Roos [49590]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Håkan Forsell 5 2-1-2 241 - 254 0,949 46,91
7 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Yvonne Falk 5 1-2-2 180 - 317 0,568 35,59
8 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Öijerholm [47137]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Inger Persson [58121]
Madeleine Hederstierna [80967]
Monica Haara 5 0-1-4 207 - 317 0,653 29,59
9 Debut, Proffs
Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Josefin Samfelt [59734]
Gerd Holmstedt [53642]
Hans Setterborg [47674]
Gunvor Andersson [48521]
Gunilla Sten [53067]
Wanda Larsson [53089]
Ingemar Ekstrand [57819]
Gunilla Hedenskog [57908]
Kerstin Flykt-Rosén [35524]
Annkie Svensson [90923]
Zsuzsanna Szamel 5 0-1-4 124 - 388 0,320 19,10
10 Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Björn Sörling 5 0-0-5 0 - 0 0,00
Rond 1 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
34‑62
Halvlek 1: 17‑52
Halvlek 2: 17‑10
4,46 ‑ 15,54
2 Debut, Proffs
Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Josefin Samfelt [59734]
Gerd Holmstedt [53642]
Hans Setterborg [47674]
Gunvor Andersson [48521]
Gunilla Sten [53067]
Wanda Larsson [53089]
Ingemar Ekstrand [57819]
Gunilla Hedenskog [57908]
Kerstin Flykt-Rosén [35524]
Annkie Svensson [90923]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
25‑100
Halvlek 1: 19‑58
Halvlek 2: 6‑42
0,00 ‑ 20,00
3 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Öijerholm [47137]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Inger Persson [58121]
Madeleine Hederstierna [80967]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Madelaine Roos [49590]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
43‑60
Halvlek 1: 39‑25
Halvlek 2: 4‑35
6,28 ‑ 13,72
4 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
86‑27
Halvlek 1: 40‑16
Halvlek 2: 46‑11
18,98 ‑ 1,02
5 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
0‑0
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
17,00 ‑ 0,00
Rond 2 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut, Proffs
Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Josefin Samfelt [59734]
Gerd Holmstedt [53642]
Hans Setterborg [47674]
Gunvor Andersson [48521]
Gunilla Sten [53067]
Wanda Larsson [53089]
Ingemar Ekstrand [57819]
Gunilla Hedenskog [57908]
Kerstin Flykt-Rosén [35524]
Annkie Svensson [90923]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
24‑103
Halvlek 1: 14‑43
Halvlek 2: 10‑60
0,00 ‑ 20,00
2 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
85‑28
Halvlek 1: 23‑25
Halvlek 2: 62‑3
18,82 ‑ 1,18
3 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Öijerholm [47137]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Inger Persson [58121]
Madeleine Hederstierna [80967]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
18‑57
Halvlek 1: 0‑38
Halvlek 2: 18‑19
2,99 ‑ 17,01
4 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Madelaine Roos [49590]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
35‑60
Halvlek 1: 7‑35
Halvlek 2: 28‑25
4,92 ‑ 15,08
5 Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
0‑0
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 13,00
Rond 3 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
Debut, Proffs
Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Josefin Samfelt [59734]
Gerd Holmstedt [53642]
Hans Setterborg [47674]
Gunvor Andersson [48521]
Gunilla Sten [53067]
Wanda Larsson [53089]
Ingemar Ekstrand [57819]
Gunilla Hedenskog [57908]
Kerstin Flykt-Rosén [35524]
Annkie Svensson [90923]
112‑20
Halvlek 1: 49‑19
Halvlek 2: 63‑1
20,00 ‑ 0,00
2 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Öijerholm [47137]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Inger Persson [58121]
Madeleine Hederstierna [80967]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
37‑60
Halvlek 1: 15‑27
Halvlek 2: 22‑33
5,24 ‑ 14,76
3 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
20‑106
Halvlek 1: 7‑63
Halvlek 2: 13‑43
0,00 ‑ 20,00
4 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Madelaine Roos [49590]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
44‑74
Halvlek 1: 2‑42
Halvlek 2: 42‑32
4,17 ‑ 15,83
5 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
0‑0
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
15,00 ‑ 0,00
Rond 4 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Öijerholm [47137]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Inger Persson [58121]
Madeleine Hederstierna [80967]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
39‑80
Halvlek 1: 25‑30
Halvlek 2: 14‑50
2,75 ‑ 17,25
2 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Debut, Proffs
Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Josefin Samfelt [59734]
Gerd Holmstedt [53642]
Hans Setterborg [47674]
Gunvor Andersson [48521]
Gunilla Sten [53067]
Wanda Larsson [53089]
Ingemar Ekstrand [57819]
Gunilla Hedenskog [57908]
Kerstin Flykt-Rosén [35524]
Annkie Svensson [90923]
73‑55
Halvlek 1: 25‑39
Halvlek 2: 48‑16
13,90 ‑ 6,10
3 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Madelaine Roos [49590]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
69‑33
Halvlek 1: 44‑14
Halvlek 2: 25‑19
16,64 ‑ 3,36
4 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
40‑84
Halvlek 1: 23‑41
Halvlek 2: 17‑43
2,42 ‑ 17,58
5 Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
0‑0
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 13,00
Rond 5 [speldag]
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Ingrid Pettersson [47597]
Lars Öijerholm [47137]
Lars Haara [47685]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Eva Hedman [52367]
Inger Persson [58121]
Madeleine Hederstierna [80967]
60‑70
Halvlek 1: 32‑30
Halvlek 2: 28‑40
7,67 ‑ 12,33
2 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Madelaine Roos [49590]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
33‑44
Halvlek 1: 19‑11
Halvlek 2: 14‑33
7,46 ‑ 12,54
3 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Debut in Troubled Water
Debut in Troubled Water
Camilla Löfstedt [57941]
Gudrun Orvelin Nilsson [59540]
Ann-Christin Carlsson [90650]
Boel Englund [57829]
Göran Nilsson [59367]
44‑49
Halvlek 1: 6‑14
Halvlek 2: 38‑35
8,77 ‑ 11,23
4 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
64‑57
Halvlek 1: 53‑13
Halvlek 2: 11‑44
11,68 ‑ 8,32
5 Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Debut, Proffs
Debut, Proffs
Zsuzsanna Szamel [57808]
Birgitta Düring Månsson [94085]
Josefin Samfelt [59734]
Gerd Holmstedt [53642]
Hans Setterborg [47674]
Gunvor Andersson [48521]
Gunilla Sten [53067]
Wanda Larsson [53089]
Ingemar Ekstrand [57819]
Gunilla Hedenskog [57908]
Kerstin Flykt-Rosén [35524]
Annkie Svensson [90923]
0‑0
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 13,00