Div 2 Norra

Information om division 2 finns här

Övriga tabeller och resultat hittas på Allsvenskan 2017

IMP över fältet

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
Leif Bremark 11 7-4-0 826 - 406 2,034 171,26
2 Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Helena Strömberg 11 7-1-3 718 - 545 1,317 134,88
3 Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Hans Kvick 11 5-4-2 668 - 537 1,244 132,46
4 BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
Gunnar Andersson 11 6-2-3 569 - 496 1,147 125,35
5 BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
UllaBritt Goldberg 11 4-4-3 651 - 543 1,199 124,31
6 BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
Peder Olrog 11 6-2-3 567 - 546 1,038 117,89
7 Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
Tommy Linder 11 3-4-4 540 - 551 0,980 108,93
8 Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Jöns Johansson 11 4-3-4 525 - 591 0,888 102,97
9 Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
Rolf Westman 11 2-3-6 518 - 658 0,787 85,50
10 Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
Kent Maltein 11 3-1-7 515 - 712 0,723 81,57
11 Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
Lars Ericson 11 1-4-6 413 - 620 0,666 71,39
12 Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
Micke Glyssner 11 0-4-7 440 - 745 0,591 63,49
Rond 1 2 september
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (1) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
61‑41
Halvlek 1: 25‑33
Halvlek 2: 36‑8
14,26 ‑ 5,74
2 (1) Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
33‑52
Halvlek 1: 15‑27
Halvlek 2: 18‑25
5,92 ‑ 14,08
3 (2) Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
37‑47
Halvlek 1: 29‑21
Halvlek 2: 8‑26
7,67 ‑ 12,33
4 (2) Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
17‑53
Halvlek 1: 8‑44
Halvlek 2: 9‑9
3,36 ‑ 16,64
5 (3) BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
31‑45
Halvlek 1: 24‑25
Halvlek 2: 7‑20
6,85 ‑ 13,15
6 (3) BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
51‑49
Halvlek 1: 23‑26
Halvlek 2: 28‑23
10,50 ‑ 9,50
Rond 2 2 september
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (1) Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
15‑53
Halvlek 1: 10‑34
Halvlek 2: 5‑19
3,11 ‑ 16,89
2 (1) Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
52‑56
Halvlek 1: 11‑42
Halvlek 2: 41‑14
9,01 ‑ 10,99
3 (2) Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
66‑47
Halvlek 1: 57‑28
Halvlek 2: 9‑19
14,08 ‑ 5,92
4 (2) Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
22‑68
Halvlek 1: 6‑40
Halvlek 2: 16‑28
2,21 ‑ 17,79
5 (3) BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
55‑47
Halvlek 1: 19‑45
Halvlek 2: 36‑2
11,90 ‑ 8,10
6 (3) BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
39‑47
Halvlek 1: 20‑38
Halvlek 2: 19‑9
8,10 ‑ 11,90
Rond 3 2 september
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (1) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
60‑36
Halvlek 1: 26‑19
Halvlek 2: 34‑17
14,92 ‑ 5,08
2 (1) Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
53‑58
Halvlek 1: 42‑17
Halvlek 2: 11‑41
8,77 ‑ 11,23
3 (2) Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
66‑29
Halvlek 1: 22‑7
Halvlek 2: 44‑22
16,77 ‑ 3,23
4 (2) Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
61‑58
Halvlek 1: 52‑3
Halvlek 2: 9‑55
10,75 ‑ 9,25
5 (3) BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
90‑0
Halvlek 1: 58‑0
Halvlek 2: 32‑0
20,00 ‑ 0,00
6 (3) BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
64‑31
Halvlek 1: 41‑17
Halvlek 2: 23‑14
16,25 ‑ 3,75
Rond 4 30 sep - 1 okt
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
86‑63
Halvlek 1: 31‑48
Halvlek 2: 55‑15
14,76 ‑ 5,24
2 Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
38‑34
Halvlek 1: 3‑22
Halvlek 2: 35‑12
10,99 ‑ 9,01
3 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
93‑25
Halvlek 1: 53‑12
Halvlek 2: 40‑13
19,65 ‑ 0,35
4 BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
80‑22
Halvlek 1: 32‑6
Halvlek 2: 48‑16
18,90 ‑ 1,10
5 Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
50‑73
Halvlek 1: 17‑24
Halvlek 2: 33‑49
5,24 ‑ 14,76
6 Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
35‑91
Halvlek 1: 17‑34
Halvlek 2: 18‑57
1,26 ‑ 18,74
Rond 5 30 sep - 1 okt
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
42‑82
Halvlek 1: 22‑40
Halvlek 2: 20‑42
2,87 ‑ 17,13
2 Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
31‑112
Halvlek 1: 31‑23
Halvlek 2: 0‑89
0,00 ‑ 20,00
3 Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
123‑31
Halvlek 1: 63‑17
Halvlek 2: 60‑14
20,00 ‑ 0,00
4 Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
17‑68
Halvlek 1: 14‑32
Halvlek 2: 3‑36
1,71 ‑ 18,29
5 BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
82‑30
Halvlek 1: 36‑1
Halvlek 2: 46‑29
18,38 ‑ 1,62
6 Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
72‑68
Halvlek 1: 30‑51
Halvlek 2: 42‑17
10,99 ‑ 9,01
Rond 6 30 sep - 1 okt
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
38‑69
Halvlek 1: 32‑29
Halvlek 2: 6‑40
4,03 ‑ 15,97
2 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
90‑27
Halvlek 1: 73‑12
Halvlek 2: 17‑15
19,30 ‑ 0,70
3 BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
33‑104
Halvlek 1: 20‑51
Halvlek 2: 13‑53
0,15 ‑ 19,85
4 BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
27‑71
Halvlek 1: 5‑37
Halvlek 2: 22‑34
2,42 ‑ 17,58
5 Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
65‑67
Halvlek 1: 44‑34
Halvlek 2: 21‑33
9,50 ‑ 10,50
6 Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
29‑79
Halvlek 1: 17‑42
Halvlek 2: 12‑37
1,81 ‑ 18,19
Rond 7 30 sep - 1 okt
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
41‑101
Halvlek 1: 6‑48
Halvlek 2: 35‑53
0,94 ‑ 19,06
2 Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
59‑22
Halvlek 1: 15‑4
Halvlek 2: 44‑18
16,77 ‑ 3,23
3 Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
21‑43
Halvlek 1: 9‑22
Halvlek 2: 12‑21
5,40 ‑ 14,60
4 Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
27‑50
Halvlek 1: 13‑41
Halvlek 2: 14‑9
5,24 ‑ 14,76
5 Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
29‑44
Halvlek 1: 0‑21
Halvlek 2: 29‑23
6,66 ‑ 13,34
6 Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
48‑59
Halvlek 1: 23‑14
Halvlek 2: 25‑45
7,46 ‑ 12,54
Rond 8 21-22 oktober
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
45‑32
Halvlek 1: 16‑10
Halvlek 2: 29‑22
12,95 ‑ 7,05
2 Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
23‑82
Halvlek 1: 12‑22
Halvlek 2: 11‑60
1,02 ‑ 18,98
3 Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
48‑21
Halvlek 1: 14‑7
Halvlek 2: 34‑14
15,39 ‑ 4,61
4 Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
37‑51
Halvlek 1: 14‑35
Halvlek 2: 23‑16
6,85 ‑ 13,15
5 BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
61‑40
Halvlek 1: 19‑11
Halvlek 2: 42‑29
14,43 ‑ 5,57
6 Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
73‑43
Halvlek 1: 44‑11
Halvlek 2: 29‑32
15,83 ‑ 4,17
Rond 9 21-22 oktober
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
27‑43
Halvlek 1: 10‑15
Halvlek 2: 17‑28
6,47 ‑ 13,53
2 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
76‑45
Halvlek 1: 23‑28
Halvlek 2: 53‑17
15,97 ‑ 4,03
3 BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
51‑99
Halvlek 1: 30‑33
Halvlek 2: 21‑66
2,01 ‑ 17,99
4 BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
60‑58
Halvlek 1: 27‑16
Halvlek 2: 33‑42
10,50 ‑ 9,50
5 Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
33‑87
Halvlek 1: 16‑56
Halvlek 2: 17‑31
1,44 ‑ 18,56
6 Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
45‑83
Halvlek 1: 33‑35
Halvlek 2: 12‑48
3,11 ‑ 16,89
Rond 10 21-22 oktober
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
72‑25
Halvlek 1: 38‑11
Halvlek 2: 34‑14
17,89 ‑ 2,11
2 BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
76‑48
Halvlek 1: 50‑22
Halvlek 2: 26‑26
15,54 ‑ 4,46
3 BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
96‑30
Halvlek 1: 48‑13
Halvlek 2: 48‑17
19,51 ‑ 0,49
4 BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
46‑67
Halvlek 1: 15‑44
Halvlek 2: 31‑23
5,57 ‑ 14,43
5 Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
60‑56
Halvlek 1: 42‑14
Halvlek 2: 18‑42
10,99 ‑ 9,01
6 Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
61‑64
Halvlek 1: 45‑20
Halvlek 2: 16‑44
9,25 ‑ 10,75
Rond 11 21-22 oktober
Spelorter: (1) Sundsvall(2) Uppsala(3) Stockholm
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Carina Hallkvist [6161]
Kjell Carlsson [6176]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Uppsalabridgen, Magnum
Uppsalabridgen, Magnum
Rolf Westman [2821]
Petter Melin [1075]
Lars Olsson [2795]
Anders Blomqvist [2823]
Börje Liljekvist [2874]
Lars Manneteg [2944]
35‑73
Halvlek 1: 7‑47
Halvlek 2: 28‑26
3,11 ‑ 16,89
2 Luleå BK, Nordchark
Luleå BK, Nordchark
Micke Glyssner [2607]
Göran Nordberg [5369]
Henrik Oldenburg [9549]
Leif Norén [10752]
Esa Ryhänen [13240]
Anders Enström [13338]
Gävle BK, Hit a Worm
Gävle BK, Hit a Worm
Kent Maltein [15967]
Anders Wike [2966]
Lennart Persson [2978]
Stefan Westlund [13174]
30‑91
Halvlek 1: 29‑38
Halvlek 2: 1‑53
0,86 ‑ 19,14
3 Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Jonas Gustafsson [2414]
Tomas Linder [3301]
Lars Örnberg [14186]
Olle Sandström [88848]
BK S:t Erik, Ebenius Crew
BK S:t Erik, Ebenius Crew
Leif Bremark [11042]
Ulf Nilsson [2781]
Mårten Gustawsson [8699]
Simon Hult [36107]
Adam Stokka [30515]
Thomas Wrang [91015]
David Wrang [87080]
Frederic Wrang [8652]
50‑50
Halvlek 1: 32‑22
Halvlek 2: 18‑28
10,00 ‑ 10,00
4 BK S:t Erik, Olrog
BK S:t Erik, Olrog
Peder Olrog [9180]
Torbjörn Gustavsson [1255]
Sven-Owe Andersson [8954]
Per Clarin [10538]
Hans Vestergren [33345]
Louise Hallqvist [8874]
Ylva Johansson [14116]
Emanuel Unge [49509]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Carina Sjöblom [3382]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
61‑46
Halvlek 1: 34‑27
Halvlek 2: 27‑19
13,34 ‑ 6,66
5 BK ALERT, TopBridge
BK ALERT, TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
Göran Andersson [1857]
Björn Wenneberg [1912]
Bengt Stahre [2409]
Peter Görnandt [9039]
Noomi Hebert [10059]
Tomas Persson [15331]
Henrik Wegnelius [2050]
Peder Skaj [83430]
Gävle BK, Snipers
Gävle BK, Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Lars-Göran Östlund [2995]
Jan Fransson [12537]
29‑18
Halvlek 1: 29‑18
Halvlek 2: 0‑0
12,54 ‑ 7,46
6 Trifolium, Uppsalabridgen
Trifolium, Uppsalabridgen
Hans Kvick [2878]
Björn Alenfalk [2828]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
BK S:t Erik, Team Sur Mer
BK S:t Erik, Team Sur Mer
UllaBritt Goldberg [12649]
Kenneth Borin [2076]
Peter Törnblom [2265]
Pär Ol-Mårs [5342]
Lars Goldberg [9298]
62‑60
Halvlek 1: 47‑31
Halvlek 2: 15‑29
10,50 ‑ 9,50