Elitserien

Allmän info om Elitserien | IMP över fältet | Inbjudan, omgång 2 | Tabeller från övriga divisioner

Spel med skärmar. BBO från en match per rond.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
Magnus Eriksson 11 8-3-0 592 - 343 1,726 156,03
2 BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
Pia Andersson 11 6-2-3 575 - 449 1,281 131,95
3 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
Anders Wirgren 11 3-6-2 530 - 463 1,145 118,17
4 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
Jan Lagerman 11 4-4-3 487 - 483 1,008 113,20
5 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Ole Marius Myrvold 11 3-5-3 501 - 506 0,990 109,73
6 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
Henry Franzén 11 3-4-4 495 - 497 0,996 108,68
7 Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
Krister Ahlesved 11 4-2-5 505 - 508 0,994 107,52
8 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
Rune Pettersson 11 3-5-3 518 - 548 0,945 105,93
9 Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
Göran Petersson 11 3-3-5 462 - 477 0,969 105,44
10 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
Anders Morath 11 2-7-2 488 - 508 0,961 105,15
11 Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell 11 2-3-6 481 - 621 0,775 82,31
12 Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
Bo Roos 11 1-3-7 462 - 693 0,667 70,39
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
30‑78
Halvlek 1: 0‑44
Halvlek 2: 30‑34
2,01 ‑ 17,99
2 Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
42‑42
Halvlek 1: 17‑26
Halvlek 2: 25‑16
10,00 ‑ 10,00
3 BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
55‑19
Halvlek 1: 5‑15
Halvlek 2: 50‑4
16,64 ‑ 3,36
4 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
6‑40
Halvlek 1: 5‑17
Halvlek 2: 1‑23
3,62 ‑ 16,38
5 Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
40‑40
Halvlek 1: 15‑9
Halvlek 2: 25‑31
10,00 ‑ 10,00
6 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
21‑17
Halvlek 1: 14‑3
Halvlek 2: 7‑14
10,99 ‑ 9,01
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
39‑33
Halvlek 1: 21‑30
Halvlek 2: 18‑3
11,46 ‑ 8,54
2 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
37‑23
Halvlek 1: 16‑18
Halvlek 2: 21‑5
13,15 ‑ 6,85
3 Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
82‑28
Halvlek 1: 32‑13
Halvlek 2: 50‑15
18,56 ‑ 1,44
4 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
53‑30
Halvlek 1: 33‑8
Halvlek 2: 20‑22
14,76 ‑ 5,24
5 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
59‑43
Halvlek 1: 26‑20
Halvlek 2: 33‑23
13,53 ‑ 6,47
6 Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
54‑30
Halvlek 1: 14‑30
Halvlek 2: 40‑0
14,92 ‑ 5,08
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
53‑32
Halvlek 1: 31‑14
Halvlek 2: 22‑18
14,43 ‑ 5,57
2 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
46‑31
Halvlek 1: 22‑22
Halvlek 2: 24‑9
13,34 ‑ 6,66
3 Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
62‑54
Halvlek 1: 14‑42
Halvlek 2: 48‑12
11,90 ‑ 8,10
4 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
48‑60
Halvlek 1: 46‑32
Halvlek 2: 2‑28
7,25 ‑ 12,75
5 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
33‑49
Halvlek 1: 31‑11
Halvlek 2: 2‑38
6,47 ‑ 13,53
6 Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
62‑58
Halvlek 1: 33‑28
Halvlek 2: 29‑30
10,99 ‑ 9,01
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
48‑33
Halvlek 1: 17‑13
Halvlek 2: 31‑20
13,34 ‑ 6,66
2 BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
59‑21
Halvlek 1: 37‑20
Halvlek 2: 22‑1
16,89 ‑ 3,11
3 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
42‑18
Halvlek 1: 37‑1
Halvlek 2: 5‑17
14,47 ‑ 4,03
4 Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
64‑61
Halvlek 1: 35‑7
Halvlek 2: 29‑54
10,75 ‑ 9,25
5 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
39‑58
Halvlek 1: 7‑46
Halvlek 2: 32‑12
5,92 ‑ 14,08
6 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
48‑45
Halvlek 1: 20‑22
Halvlek 2: 28‑23
9,75 ‑ 9,25
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
60‑75
Halvlek 1: 10‑51
Halvlek 2: 50‑24
6,66 ‑ 13,34
2 Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
20‑21
Halvlek 1: 12‑5
Halvlek 2: 8‑16
9,75 ‑ 10,25
3 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
44‑60
Halvlek 1: 12‑16
Halvlek 2: 32‑44
6,47 ‑ 13,53
4 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
53‑30
Halvlek 1: 23‑19
Halvlek 2: 30‑11
14,76 ‑ 5,24
5 Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
56‑28
Halvlek 1: 30‑26
Halvlek 2: 26‑2
15,54 ‑ 4,46
6 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
36‑69
Halvlek 1: 12‑17
Halvlek 2: 24‑52
3,75 ‑ 16,25
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
66‑28
Halvlek 1: 22‑18
Halvlek 2: 44‑10
16,89 ‑ 3,11
2 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
61‑70
Halvlek 1: 31‑38
Halvlek 2: 30‑32
7,88 ‑ 12,12
3 BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
26‑52
Halvlek 1: 17‑23
Halvlek 2: 9‑29
4,76 ‑ 15,24
4 Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
53‑34
Halvlek 1: 34‑24
Halvlek 2: 19‑10
14,08 ‑ 5,92
5 Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
35‑56
Halvlek 1: 16‑45
Halvlek 2: 19‑11
5,57 ‑ 14,43
6 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
40‑27
Halvlek 1: 32‑8
Halvlek 2: 8‑19
12,95 ‑ 7,05
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
22‑65
Halvlek 1: 4‑23
Halvlek 2: 18‑42
2,53 ‑ 17,47
2 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
29‑40
Halvlek 1: 15‑24
Halvlek 2: 14‑16
7,46 ‑ 12,54
3 Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
50‑67
Halvlek 1: 25‑46
Halvlek 2: 25‑21
6,28 ‑ 13,72
4 Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
46‑57
Halvlek 1: 3‑26
Halvlek 2: 43‑31
7,46 ‑ 12,54
5 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
69‑32
Halvlek 1: 24‑17
Halvlek 2: 45‑15
16,77 ‑ 3,23
6 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
31‑21
Halvlek 1: 15‑6
Halvlek 2: 16‑15
12,33 ‑ 7,67
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
74‑48
Halvlek 1: 52‑12
Halvlek 2: 22‑36
15,24 ‑ 4,76
2 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
62‑24
Halvlek 1: 27‑15
Halvlek 2: 35‑9
16,89 ‑ 3,11
3 BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
66‑46
Halvlek 1: 30‑17
Halvlek 2: 36‑29
14,26 ‑ 5,74
4 Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
57‑56
Halvlek 1: 23‑31
Halvlek 2: 34‑25
10,25 ‑ 9,75
5 Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
44‑73
Halvlek 1: 31‑35
Halvlek 2: 13‑38
4,31 ‑ 15,69
6 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
41‑48
Halvlek 1: 16‑16
Halvlek 2: 25‑32
8,32 ‑ 11,68
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
26‑44
Halvlek 1: 9‑28
Halvlek 2: 17‑16
6,10 ‑ 13,90
2 Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
34‑95
Halvlek 1: 20‑48
Halvlek 2: 14‑47
0,86 ‑ 19,14
3 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
45‑39
Halvlek 1: 12‑22
Halvlek 2: 33‑17
11,46 ‑ 8,54
4 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
59‑30
Halvlek 1: 31‑10
Halvlek 2: 28‑20
15,69 ‑ 4,31
5 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
63‑40
Halvlek 1: 22‑15
Halvlek 2: 41‑25
14,76 ‑ 5,24
6 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
42‑63
Halvlek 1: 13‑24
Halvlek 2: 29‑39
5,57 ‑ 14,43
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
67‑29
Halvlek 1: 35‑14
Halvlek 2: 32‑15
16,89 ‑ 3,11
2 BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
49‑56
Halvlek 1: 16‑11
Halvlek 2: 33‑45
8,32 ‑ 11,68
3 BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
76‑21
Halvlek 1: 22‑9
Halvlek 2: 54‑12
18,65 ‑ 1,35
4 Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
33‑47
Halvlek 1: 16‑13
Halvlek 2: 17‑34
6,85 ‑ 13,15
5 Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
44‑40
Halvlek 1: 21‑13
Halvlek 2: 23‑27
10,99 ‑ 9,01
6 Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
70‑36
Halvlek 1: 15‑20
Halvlek 2: 55‑16
16,38 ‑ 3,62
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Tommy Gullberg [9047]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Mikael Grönkvist [85230]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Ida Grönkvist [31083]
Harplinge BK
Harplinge BK
Magnus Eriksson [1170]
Per-Ola Cullin [21204]
Mikael Rimstedt [88184]
Ola Rimstedt [88183]
Cecilia Rimstedt [78586]
Marion Michielsen [53103]
37‑44
Halvlek 1: 30‑26
Halvlek 2: 7‑18
8,32 ‑ 11,68
2 Norrorts Bridge
Norrorts Bridge
Jan Lagerman [7856]
Lars Andersson [5351]
Lars Ramquist [80480]
Olle Wademark [14800]
Jan Selberg [11074]
PG Eliasson [2827]
BK Lavec, Smile
BK Lavec, Smile
Anders Wirgren [4731]
Peter Fredin [2514]
Johan Bennet [93]
Johan Upmark [24498]
Johan Sylvan [2325]
Frederic Wrang [8652]
Thomas Andersson [15537]
Fredrik Nyström [18356]
David Probert [3990]
42‑34
Halvlek 1: 33‑26
Halvlek 2: 9‑8
11,90 ‑ 8,10
3 Gävle BK, Zmrzlina
Gävle BK, Zmrzlina
Rune Pettersson [3141]
Daniel Eriksson [24659]
Christer Bjäring [3545]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Johnny Östberg [2051]
BK Everfresh
BK Everfresh
Pia Andersson [4874]
Tobias Törnqvist [16484]
Anders Brunzell [12576]
Arne Larsson [12173]
Jim Nielsen [4865]
Göran Selldén [4863]
61‑72
Halvlek 1: 31‑57
Halvlek 2: 30‑15
7,46 ‑ 12,54
4 BK Björken, Glopson
BK Björken, Glopson
Henry Franzén [12766]
Tom Gärds [13002]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Nils Åhlén [1169]
Peter Bertheau [16757]
Peter Carlsson [11594]
Örebridgen, Göran
Örebridgen, Göran
Göran Petersson [7832]
Andreas Westman [23603]
Tommy Jansson [8415]
Peter Nordén [7833]
Bo Sundström [3723]
Bo-Henry Ek [2381]
52‑32
Halvlek 1: 38‑19
Halvlek 2: 14‑13
14,26 ‑ 5,74
5 Skalman, Uppsalabridgen
Skalman, Uppsalabridgen
Krister Ahlesved [13995]
Simon Ekenberg [41685]
Daniel Gullberg [37167]
Niklas Warne [15344]
Tommy Bergdahl [2181]
Jonas Petersson [2059]
Skara BS
Skara BS
Bo Roos [13691]
Stefan Jönsson [13697]
Björn Sörling [80438]
Henrik Noberius [79008]
Björn Thalén [23411]
Patrik Rimstedt [8899]
95‑39
Halvlek 1: 57‑26
Halvlek 2: 38‑13
18,74 ‑ 1,26
6 Storsjöbygdens BK, Morgan
Storsjöbygdens BK, Morgan
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Leif Trapp [12180]
Thomas Karlsson [8958]
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
Överums BK, Glyssner
Överums BK, Glyssner
Ole Marius Myrvold [47699]
Tor Grude [64064]
Mads Eyde [60195]
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Terje (N) Lie [62238]
Lars Arthur Johansen [57869]
50‑57
Halvlek 1: 34‑18
Halvlek 2: 16‑39
5,32 ‑ 11,68