Division 4A

Spelas tisdagar (24 jan, 21 feb, 21 mar, 11 apr, 16 maj).

För frågor eller flytt av matcher ta kontakt med Björn Sörling >>e-post . Länkar: Tävlingsbestämmelser - Upp/nerflyttning

Top 2 kan beställa Ligamedaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Gunnar Ohlson [5078]
Elisabeth Gajewska [25929]
Ewa Bredin [53203]
Lars-Olof Månsson 5 4-1-0 351 - 172 2,041 81,78
2 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Anders Brodin [18577]
Kristina Edeland 5 2-2-1 334 - 230 1,452 62,68
3 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Jan Jensen [85456]
Tadashi Suzuki [83044]
Gunilla Andersson [25750]
Sven Sjöberg 5 2-2-1 231 - 165 1,400 59,50
4 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Magnus Öberg [46355]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Tore Andersson 5 2-1-2 225 - 203 1,108 54,00
5 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Leif Kahlman [53209]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Boel Englund [57829]
Camilla Löfstedt 5 1-2-2 223 - 259 0,861 45,34
6 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Marianne Källfelt [26560]
Inga Appelqvist [31328]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Mahin Pettersson [27490]
Ulla Sallin [27402]
Dag Källfelt [26561]
Ulla Holmer 5 1-1-3 218 - 300 0,727 35,33
7 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Madeleine Hederstierna [80967]
Inger Persson [58121]
Eva Hedman [52367]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Lars Haara [47685]
Monica Haara 5 1-1-3 149 - 312 0,478 29,73
8 Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Björn Andersson [14660]
Tommy Andersson [14659]
Micael Svensson [2383]
Björn Sörling 5 0-0-5 0 - 90 0,000 0,00
Rond 1 24 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Jan Jensen [85456]
Tadashi Suzuki [83044]
Gunilla Andersson [25750]
Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Björn Andersson [14660]
Tommy Andersson [14659]
Micael Svensson [2383]
14‑0
Halvlek 1: 14‑0
Halvlek 2: 0‑0
13,00 ‑ 0,00
2 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Leif Kahlman [53209]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Boel Englund [57829]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Anders Brodin [18577]
78‑78
Halvlek 1: 44‑56
Halvlek 2: 34‑22
10,00 ‑ 10,00
3 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Marianne Källfelt [26560]
Inga Appelqvist [31328]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Mahin Pettersson [27490]
Ulla Sallin [27402]
Dag Källfelt [26561]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Madeleine Hederstierna [80967]
Inger Persson [58121]
Eva Hedman [52367]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Lars Haara [47685]
78‑17
Halvlek 1: 43‑2
Halvlek 2: 35‑15
19,14 ‑ 0,86
4 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Magnus Öberg [46355]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Gunnar Ohlson [5078]
Elisabeth Gajewska [25929]
Ewa Bredin [53203]
45‑81
Halvlek 1: 35‑41
Halvlek 2: 10‑40
3,36 ‑ 16,64
Rond 2 21 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Björn Andersson [14660]
Tommy Andersson [14659]
Micael Svensson [2383]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Leif Kahlman [53209]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Boel Englund [57829]
0‑14
Halvlek 1: 0‑14
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 13,00
2 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Jan Jensen [85456]
Tadashi Suzuki [83044]
Gunilla Andersson [25750]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Madeleine Hederstierna [80967]
Inger Persson [58121]
Eva Hedman [52367]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Lars Haara [47685]
40‑55
Halvlek 1: 25‑37
Halvlek 2: 15‑18
6,66 ‑ 13,34
3 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Magnus Öberg [46355]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Anders Brodin [18577]
28‑58
Halvlek 1: 12‑31
Halvlek 2: 16‑27
4,17 ‑ 15,83
4 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Gunnar Ohlson [5078]
Elisabeth Gajewska [25929]
Ewa Bredin [53203]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Marianne Källfelt [26560]
Inga Appelqvist [31328]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Mahin Pettersson [27490]
Ulla Sallin [27402]
Dag Källfelt [26561]
95‑41
Halvlek 1: 51‑16
Halvlek 2: 44‑25
18,56 ‑ 1,44
Rond 3 21 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Madeleine Hederstierna [80967]
Inger Persson [58121]
Eva Hedman [52367]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Lars Haara [47685]
Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Björn Andersson [14660]
Tommy Andersson [14659]
Micael Svensson [2383]
14‑0
Halvlek 1: 14‑0
Halvlek 2: 0‑0
13,00 ‑ 0,00
2 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Magnus Öberg [46355]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Leif Kahlman [53209]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Boel Englund [57829]
74‑42
Halvlek 1: 39‑16
Halvlek 2: 35‑26
16,11 ‑ 3,89
3 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Jan Jensen [85456]
Tadashi Suzuki [83044]
Gunilla Andersson [25750]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Gunnar Ohlson [5078]
Elisabeth Gajewska [25929]
Ewa Bredin [53203]
52‑64
Halvlek 1: 37‑24
Halvlek 2: 15‑40
7,25 ‑ 12,75
4 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Anders Brodin [18577]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Marianne Källfelt [26560]
Inga Appelqvist [31328]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Mahin Pettersson [27490]
Ulla Sallin [27402]
Dag Källfelt [26561]
50‑50
Halvlek 1: 32‑26
Halvlek 2: 18‑24
10,00 ‑ 10,00
Rond 4 11 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Björn Andersson [14660]
Tommy Andersson [14659]
Micael Svensson [2383]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Magnus Öberg [46355]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
0‑14
Halvlek 1: 0‑14
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 13,00
2 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Madeleine Hederstierna [80967]
Inger Persson [58121]
Eva Hedman [52367]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Lars Haara [47685]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Gunnar Ohlson [5078]
Elisabeth Gajewska [25929]
Ewa Bredin [53203]
34‑77
Halvlek 1: 17‑39
Halvlek 2: 17‑38
2,53 ‑ 17,47
3 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Marianne Källfelt [26560]
Inga Appelqvist [31328]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Mahin Pettersson [27490]
Ulla Sallin [27402]
Dag Källfelt [26561]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Leif Kahlman [53209]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Boel Englund [57829]
27‑74
Halvlek 1: 24‑33
Halvlek 2: 3‑41
2,11 ‑ 17,89
4 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Anders Brodin [18577]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Jan Jensen [85456]
Tadashi Suzuki [83044]
Gunilla Andersson [25750]
31‑45
Halvlek 1: 20‑14
Halvlek 2: 11‑31
6,85 ‑ 13,15
Rond 5 16 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Gunnar Ohlson [5078]
Elisabeth Gajewska [25929]
Ewa Bredin [53203]
Blindrond
Blindrond
Björn Sörling [80438]
Björn Andersson [14660]
Tommy Andersson [14659]
Micael Svensson [2383]
34‑0
Halvlek 1: 34‑0
Halvlek 2: 0‑0
16,36 ‑ 0,00
2 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Marianne Källfelt [26560]
Inga Appelqvist [31328]
Uno Nävert [8948]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Mahin Pettersson [27490]
Ulla Sallin [27402]
Dag Källfelt [26561]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Magnus Öberg [46355]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
22‑64
Halvlek 1: 8‑45
Halvlek 2: 14‑19
2,64 ‑ 17,36
3 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Madeleine Hederstierna [80967]
Inger Persson [58121]
Eva Hedman [52367]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Lars Haara [47685]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Anders Brodin [18577]
29‑117
Halvlek 1: 22‑55
Halvlek 2: 7‑62
0,00 ‑ 20,00
4 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Leif Kahlman [53209]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Boel Englund [57829]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Jan Jensen [85456]
Tadashi Suzuki [83044]
Gunilla Andersson [25750]
15‑80
Halvlek 1: 0‑30
Halvlek 2: 15‑50
0,56 ‑ 19,44