Serie D2

Spelas tisdagar (6 sep, 27 sep, 18 okt, 15 nov, 6 dec)

[link=http://gbf.svenskbridge.se/xbr/9/0/www/ligan/Ligan_upp4.pdf]Så fungerar det med upp- och nerflyttning[/link]

[link=http://www.svenskbridge.se/g%C3%B6teborgs-bf/t%C3%A4vlingsbest%C3%A4mmelser-0]Tävlingsbestämmelser[/link]
Kontaktperson för ligan vid ändringar eller problem är [link=mailto:logbjurn@gmail.com]Björn Sörling[/link]

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Sten Pagold [10029]
Bengt Pagoldh [78230]
Lena Starkenberg 5 2-2-1 268 - 142 1,887 66,98
2 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Gunilla Andersson [25750]
Birgitta Hedström [25718]
Sven Sjöberg 5 2-3-0 273 - 188 1,452 66,19
3 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Patrik Dammert [55208]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Göran Nilsson [59367]
Camilla Löfstedt 5 2-0-3 241 - 330 0,730 41,59
4 Fredagsgruppen
Fredagsgruppen
Ivar Åkerman [40982]
Barbro Uhlén [33108]
Elsy Jönsson [38654]
Elisabeth Gråberg [38504]
Christer Norén [38655]
Gudmund Otterstedt [41582]
Gunnar Johnson [60180]
Hans Gråberg [45810]
Ivar Åkerman 5 1-2-2 197 - 294 0,670 36,71
5 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Lars Haara [47685]
Eva Hedman [52367]
Monica Haara 5 1-2-2 219 - 359 0,610 34,24
6 Möter lag från D1
Möter lag från D1
Björn Sörling [80438]
Björn Sörling 5 0-0-5 321 - 206 1,558 0,00
Rond 1 6 sep
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Sten Pagold [10029]
Bengt Pagoldh [78230]
Möter lag från D1
Möter lag från D1
Björn Sörling [80438]
0‑0
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
13,00 ‑ 0,00
2 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Lars Haara [47685]
Eva Hedman [52367]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Gunilla Andersson [25750]
Birgitta Hedström [25718]
43‑55
Halvlek 1: 28‑24
Halvlek 2: 15‑31
7,25 ‑ 12,75
3 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Patrik Dammert [55208]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Göran Nilsson [59367]
Fredagsgruppen
Fredagsgruppen
Ivar Åkerman [40982]
Barbro Uhlén [33108]
Elsy Jönsson [38654]
Elisabeth Gråberg [38504]
Christer Norén [38655]
Gudmund Otterstedt [41582]
Gunnar Johnson [60180]
Hans Gråberg [45810]
84‑40
Halvlek 1: 42‑20
Halvlek 2: 42‑20
17,58 ‑ 2,42
Rond 2 27 sep
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Lars Haara [47685]
Eva Hedman [52367]
Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Sten Pagold [10029]
Bengt Pagoldh [78230]
37‑80
Halvlek 1: 8‑59
Halvlek 2: 29‑21
2,53 ‑ 17,47
2 Fredagsgruppen
Fredagsgruppen
Ivar Åkerman [40982]
Barbro Uhlén [33108]
Elsy Jönsson [38654]
Elisabeth Gråberg [38504]
Christer Norén [38655]
Gudmund Otterstedt [41582]
Gunnar Johnson [60180]
Hans Gråberg [45810]
Möter lag från D1
Möter lag från D1
Björn Sörling [80438]
1
22‑97
Halvlek 1: 22‑97
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 0,00
3 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Gunilla Andersson [25750]
Birgitta Hedström [25718]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Patrik Dammert [55208]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Göran Nilsson [59367]
59‑31
Halvlek 1: 30‑3
Halvlek 2: 29‑28
15,54 ‑ 4,46
1 Möter ESSEN (Serie D1)
Rond 3 18 okt
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fredagsgruppen
Fredagsgruppen
Ivar Åkerman [40982]
Barbro Uhlén [33108]
Elsy Jönsson [38654]
Elisabeth Gråberg [38504]
Christer Norén [38655]
Gudmund Otterstedt [41582]
Gunnar Johnson [60180]
Hans Gråberg [45810]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Lars Haara [47685]
Eva Hedman [52367]
50‑45
Halvlek 1: 25‑7
Halvlek 2: 25‑38
11,23 ‑ 8,77
2 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Gunilla Andersson [25750]
Birgitta Hedström [25718]
Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Sten Pagold [10029]
Bengt Pagoldh [78230]
38‑46
Halvlek 1: 18‑23
Halvlek 2: 20‑23
8,10 ‑ 11,90
3 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Patrik Dammert [55208]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Göran Nilsson [59367]
Möter lag från D1
Möter lag från D1
Björn Sörling [80438]
1
76‑50
Halvlek 1: 30‑10
Halvlek 2: 46‑40
15,24 ‑ 0,00
1 Möter Surplus (Serie D1)
Rond 4 15 nov
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Gunilla Andersson [25750]
Birgitta Hedström [25718]
Fredagsgruppen
Fredagsgruppen
Ivar Åkerman [40982]
Barbro Uhlén [33108]
Elsy Jönsson [38654]
Elisabeth Gråberg [38504]
Christer Norén [38655]
Gudmund Otterstedt [41582]
Gunnar Johnson [60180]
Hans Gråberg [45810]
43‑33
Halvlek 1: 24‑6
Halvlek 2: 19‑27
12,33 ‑ 7,67
2 Möter lag från D1
Möter lag från D1
Björn Sörling [80438]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Lars Haara [47685]
Eva Hedman [52367]
1
139‑30
Halvlek 1: 68‑12
Halvlek 2: 71‑18
0,00 ‑ 0,00
3 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Sten Pagold [10029]
Bengt Pagoldh [78230]
BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Patrik Dammert [55208]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Göran Nilsson [59367]
117‑15
Halvlek 1: 57‑3
Halvlek 2: 60‑12
20,00 ‑ 0,00
1 Möter Ad Hoc (Serie D1)
Rond 5 6 dec
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Möter lag från D1
Möter lag från D1
Björn Sörling [80438]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Gunilla Andersson [25750]
Birgitta Hedström [25718]
1
35‑78
Halvlek 1: 19‑43
Halvlek 2: 16‑35
0,00 ‑ 17,47
2 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Sten Pagold [10029]
Bengt Pagoldh [78230]
Fredagsgruppen
Fredagsgruppen
Ivar Åkerman [40982]
Barbro Uhlén [33108]
Elsy Jönsson [38654]
Elisabeth Gråberg [38504]
Christer Norén [38655]
Gudmund Otterstedt [41582]
Gunnar Johnson [60180]
Hans Gråberg [45810]
25‑52
Halvlek 1: 22‑19
Halvlek 2: 3‑33
4,61 ‑ 15,39
3 BK Debut Underdogs
BK Debut Underdogs
Camilla Löfstedt [57941]
Boel Englund [57829]
Patrik Dammert [55208]
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Göran Nilsson [59367]
BK Debut Noviserna
BK Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Rutger Fagerlund [47691]
Eva Fagerlund [47692]
Lars Haara [47685]
Eva Hedman [52367]
35‑64
Halvlek 1: 20‑41
Halvlek 2: 15‑23
4,31 ‑ 15,69
1 Möter BK Everfresh Hagen (D1)