Serie A3

Spelas onsdagar (31 aug, 21 sep, 12 okt, 2 nov, 30 nov).

[link=http://gbf.svenskbridge.se/xbr/9/0/www/ligan/Ligan_upp4.pdf]Så fungerar det med upp- och nerflyttning[/link]

[link=http://www.svenskbridge.se/g%C3%B6teborgs-bf/t%C3%A4vlingsbest%C3%A4mmelser-0]Tävlingsbestämmelser[/link]
Kontaktperson för ligan vid ändringar eller problem är [link=mailto:logbjurn@gmail.com]Björn Sörling[/link]

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Bo Erikson 5 2-3-0 383 - 308 1,244 59,26
2 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Wistrand [4792]
Björn Johansson [8792]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Lars Wallin 5 2-2-1 339 - 296 1,145 59,09
3 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Kjell Berndtsson [4970]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Birgit Andersson [5116]
Tomas Andgren [49953]
Ingela Sjöberg 5 3-1-1 298 - 277 1,076 56,22
4 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Stefan Åsgården [3901]
Lena Petersen [12966]
Jan Hanner [10179]
Pär Ljungquist [13363]
Börje Dahlberg [4744]
Ingemar Assarsjö [647]
Robert Bäck 5 2-1-2 332 - 281 1,181 56,17
5 Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Ulla Westerlund [10090]
Björn Wenander [4856]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Kjell Evensen 5 1-1-3 299 - 336 0,890 42,35
6 Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Moa Petersen [85317]
Björn Thalén [23411]
Vivianne Norling [88947]
Irma Petersen [33038]
Martin Ågren [88209]
Magnus Lundgren [7494]
Magnus Lundgren [39015]
Magnus Lundgren [78724]
Björn Sörling 5 1-0-4 240 - 393 0,611 26,91
Rond 1 31 aug
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Ulla Westerlund [10090]
Björn Wenander [4856]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
1
65‑74
Halvlek 1: 10‑36
Halvlek 2: 55‑38
8,02 ‑ 11,98
2 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Kjell Berndtsson [4970]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Birgit Andersson [5116]
Tomas Andgren [49953]
Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Moa Petersen [85317]
Björn Thalén [23411]
Vivianne Norling [88947]
Irma Petersen [33038]
Martin Ågren [88209]
Magnus Lundgren [7494]
Magnus Lundgren [39015]
Magnus Lundgren [78724]
79‑39
Halvlek 1: 42‑27
Halvlek 2: 37‑12
16,77 ‑ 3,23
3 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Wistrand [4792]
Björn Johansson [8792]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Stefan Åsgården [3901]
Lena Petersen [12966]
Jan Hanner [10179]
Pär Ljungquist [13363]
Börje Dahlberg [4744]
Ingemar Assarsjö [647]
93‑60
Halvlek 1: 47‑24
Halvlek 2: 46‑36
15,91 ‑ 4,09
1 Spelas 19/10
Rond 2 21 sep
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Kjell Berndtsson [4970]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Birgit Andersson [5116]
Tomas Andgren [49953]
BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
37‑104
Halvlek 1: 18‑63
Halvlek 2: 19‑41
0,78 ‑ 19,22
2 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Stefan Åsgården [3901]
Lena Petersen [12966]
Jan Hanner [10179]
Pär Ljungquist [13363]
Börje Dahlberg [4744]
Ingemar Assarsjö [647]
Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Ulla Westerlund [10090]
Björn Wenander [4856]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
99‑33
Halvlek 1: 65‑21
Halvlek 2: 34‑12
19,15 ‑ 0,85
3 Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Moa Petersen [85317]
Björn Thalén [23411]
Vivianne Norling [88947]
Irma Petersen [33038]
Martin Ågren [88209]
Magnus Lundgren [7494]
Magnus Lundgren [39015]
Magnus Lundgren [78724]
Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Wistrand [4792]
Björn Johansson [8792]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
79‑39
Halvlek 1: 48‑26
Halvlek 2: 31‑13
16,77 ‑ 3,23
Rond 3 12 okt
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Stefan Åsgården [3901]
Lena Petersen [12966]
Jan Hanner [10179]
Pär Ljungquist [13363]
Börje Dahlberg [4744]
Ingemar Assarsjö [647]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Kjell Berndtsson [4970]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Birgit Andersson [5116]
Tomas Andgren [49953]
33‑63
Halvlek 1: 26‑24
Halvlek 2: 7‑39
4,49 ‑ 15,51
2 Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Moa Petersen [85317]
Björn Thalén [23411]
Vivianne Norling [88947]
Irma Petersen [33038]
Martin Ågren [88209]
Magnus Lundgren [7494]
Magnus Lundgren [39015]
Magnus Lundgren [78724]
BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
50‑88
Halvlek 1: 10‑56
Halvlek 2: 40‑32
3,47 ‑ 16,53
3 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Wistrand [4792]
Björn Johansson [8792]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Ulla Westerlund [10090]
Björn Wenander [4856]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
66‑38
Halvlek 1: 43‑19
Halvlek 2: 23‑19
15,23 ‑ 4,77
Rond 4 2 nov
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Moa Petersen [85317]
Björn Thalén [23411]
Vivianne Norling [88947]
Irma Petersen [33038]
Martin Ågren [88209]
Magnus Lundgren [7494]
Magnus Lundgren [39015]
Magnus Lundgren [78724]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Stefan Åsgården [3901]
Lena Petersen [12966]
Jan Hanner [10179]
Pär Ljungquist [13363]
Börje Dahlberg [4744]
Ingemar Assarsjö [647]
32‑73
Halvlek 1: 20‑51
Halvlek 2: 12‑22
3,12 ‑ 16,88
2 Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Ulla Westerlund [10090]
Björn Wenander [4856]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Kjell Berndtsson [4970]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Birgit Andersson [5116]
Tomas Andgren [49953]
40‑66
Halvlek 1: 26‑26
Halvlek 2: 14‑40
5,07 ‑ 14,93
3 BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Wistrand [4792]
Björn Johansson [8792]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
1
66‑80
Halvlek 1: 24‑39
Halvlek 2: 42‑41
7,05 ‑ 12,95
1 Spelas 16/11
Rond 5 30 nov
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Ulla Westerlund [10090]
Björn Wenander [4856]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Thomas Therkelson [4805]
Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Moa Petersen [85317]
Björn Thalén [23411]
Vivianne Norling [88947]
Irma Petersen [33038]
Martin Ågren [88209]
Magnus Lundgren [7494]
Magnus Lundgren [39015]
Magnus Lundgren [78724]
114‑40
Halvlek 1: 71‑1
Halvlek 2: 43‑39
19,68 ‑ 0,32
2 BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Anders Brunzell [12576]
Anders Erikson [3396]
Ylva Pyykkö [50062]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Stefan Åsgården [3901]
Lena Petersen [12966]
Jan Hanner [10179]
Pär Ljungquist [13363]
Börje Dahlberg [4744]
Ingemar Assarsjö [647]
60‑67
Halvlek 1: 15‑36
Halvlek 2: 45‑31
8,44 ‑ 11,56
3 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Anders Wistrand [4792]
Björn Johansson [8792]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
Finlirarna
Finlirarna
Ingela Sjöberg [16376]
Kjell Berndtsson [4970]
Jacob Kleiven [29713]
Per Sjöberg [2494]
Birgit Andersson [5116]
Tomas Andgren [49953]
61‑53
Halvlek 1: 38‑18
Halvlek 2: 23‑35
11,77 ‑ 8,23