Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Göteborgs BF
Distr
Hem
Klubbar
Nyheter
Tävlingar
Kurser
Spelkalender
Du är här
Göteborgs BF
Göteborgsligan
Hösten 2012
Serie D1
Serie D1
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
Spelas Tisdagar ().
Tävlingsbestämmelser
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Branko Stanisic [28169]
Eva Anberg Ljungdahl [29610]
Inga Appelqvist [31328]
Ulla Holmer
5
4-1-0
296 - 187
1,583
93
2
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Peder Kinberg [26977]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Ann-Charlott Kinberg
5
2-2-1
385 - 278
1,385
88
3
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Birgitta Hedström [25718]
Vibeke Nilsson [28173]
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Ingalill Hadler [26111]
Elisabeth Werner [26563]
Marie-Louise Landelius [28557]
Birgitta Hedström
5
3-1-1
284 - 279
1,018
76
4
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Stefan Andersson [48025]
Hans Linusson [49276]
Sven Nilsson [53041]
Hans Fredling [48787]
Pär Malmstedt [39280]
Stefan Andersson
5
2-1-2
303 - 305
0,993
75
5
BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Dan Werdelin [48410]
Margareta Folkesson [47999]
Christer Bengtström [48468]
Leif Folkesson [47998]
Eva Hedman [52367]
Lars Öijerholm [47137]
Dan Werdelin
5
0-1-4
198 - 287
0,690
60
6
Bohus Nation Koster
Bohus Nation Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Christina Täng [37762]
Staffan Wennerlund [44408]
Bo Larsson
5
1-0-4
174 - 304
0,572
53
Rond 1
4/9
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Birgitta Hedström [25718]
Vibeke Nilsson [28173]
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Ingalill Hadler [26111]
Elisabeth Werner [26563]
Marie-Louise Landelius [28557]
Bohus Nation Koster
Bohus Nation Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Christina Täng [37762]
Staffan Wennerlund [44408]
60‑38
Halvlek 1: 22‑12
Halvlek 2: 38‑26
19
‑
11
2
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Stefan Andersson [48025]
Hans Linusson [49276]
Sven Nilsson [53041]
Hans Fredling [48787]
Pär Malmstedt [39280]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Peder Kinberg [26977]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
73‑62
Halvlek 1: 41‑26
Halvlek 2: 32‑36
17
‑
13
3
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Branko Stanisic [28169]
Eva Anberg Ljungdahl [29610]
Inga Appelqvist [31328]
BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Dan Werdelin [48410]
Margareta Folkesson [47999]
Christer Bengtström [48468]
Leif Folkesson [47998]
Eva Hedman [52367]
Lars Öijerholm [47137]
1
20‑0
Halvlek 1: 20‑0
Halvlek 2: 0‑0
18
‑
12
1
Skall ej spelas pga avhopp samt nytt lag kommit in.
Rond 2
25/9
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Stefan Andersson [48025]
Hans Linusson [49276]
Sven Nilsson [53041]
Hans Fredling [48787]
Pär Malmstedt [39280]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Birgitta Hedström [25718]
Vibeke Nilsson [28173]
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Ingalill Hadler [26111]
Elisabeth Werner [26563]
Marie-Louise Landelius [28557]
26‑61
Halvlek 1: 12‑26
Halvlek 2: 14‑35
9
‑
21
2
BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Dan Werdelin [48410]
Margareta Folkesson [47999]
Christer Bengtström [48468]
Leif Folkesson [47998]
Eva Hedman [52367]
Lars Öijerholm [47137]
Bohus Nation Koster
Bohus Nation Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Christina Täng [37762]
Staffan Wennerlund [44408]
1
0‑20
Halvlek 1: 0‑20
Halvlek 2: 0‑0
12
‑
18
3
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Peder Kinberg [26977]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Branko Stanisic [28169]
Eva Anberg Ljungdahl [29610]
Inga Appelqvist [31328]
55‑73
Halvlek 1: 17‑51
Halvlek 2: 38‑22
12
‑
18
1
Skall ej spelas pga avhopp samt nytt lag kommit in.
Rond 3
16/10
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Dan Werdelin [48410]
Margareta Folkesson [47999]
Christer Bengtström [48468]
Leif Folkesson [47998]
Eva Hedman [52367]
Lars Öijerholm [47137]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Stefan Andersson [48025]
Hans Linusson [49276]
Sven Nilsson [53041]
Hans Fredling [48787]
Pär Malmstedt [39280]
58‑91
Halvlek 1: 17‑55
Halvlek 2: 41‑36
9
‑
21
2
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Peder Kinberg [26977]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Birgitta Hedström [25718]
Vibeke Nilsson [28173]
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Ingalill Hadler [26111]
Elisabeth Werner [26563]
Marie-Louise Landelius [28557]
99‑28
Halvlek 1: 62‑16
Halvlek 2: 37‑12
25
‑
3
3
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Branko Stanisic [28169]
Eva Anberg Ljungdahl [29610]
Inga Appelqvist [31328]
Bohus Nation Koster
Bohus Nation Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Christina Täng [37762]
Staffan Wennerlund [44408]
73‑42
Halvlek 1: 25‑27
Halvlek 2: 48‑15
20
‑
10
Rond 4
6/11
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Peder Kinberg [26977]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Dan Werdelin [48410]
Margareta Folkesson [47999]
Christer Bengtström [48468]
Leif Folkesson [47998]
Eva Hedman [52367]
Lars Öijerholm [47137]
73‑87
Halvlek 1: 61‑37
Halvlek 2: 12‑50
13
‑
17
2
Bohus Nation Koster
Bohus Nation Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Christina Täng [37762]
Staffan Wennerlund [44408]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Stefan Andersson [48025]
Hans Linusson [49276]
Sven Nilsson [53041]
Hans Fredling [48787]
Pär Malmstedt [39280]
57‑75
Halvlek 1: 12‑48
Halvlek 2: 45‑27
12
‑
18
3
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Birgitta Hedström [25718]
Vibeke Nilsson [28173]
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Ingalill Hadler [26111]
Elisabeth Werner [26563]
Marie-Louise Landelius [28557]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Branko Stanisic [28169]
Eva Anberg Ljungdahl [29610]
Inga Appelqvist [31328]
52‑63
Halvlek 1: 25‑33
Halvlek 2: 27‑30
13
‑
17
Rond 5
27/11
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Bohus Nation Koster
Bohus Nation Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Christina Täng [37762]
Staffan Wennerlund [44408]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Peder Kinberg [26977]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
17‑96
Halvlek 1: 10‑59
Halvlek 2: 7‑37
2
‑
25
2
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Birgitta Hedström [25718]
Vibeke Nilsson [28173]
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Ingalill Hadler [26111]
Elisabeth Werner [26563]
Marie-Louise Landelius [28557]
BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Dan Werdelin [48410]
Margareta Folkesson [47999]
Christer Bengtström [48468]
Leif Folkesson [47998]
Eva Hedman [52367]
Lars Öijerholm [47137]
83‑53
Halvlek 1: 43‑19
Halvlek 2: 40‑34
20
‑
10
3
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Branko Stanisic [28169]
Eva Anberg Ljungdahl [29610]
Inga Appelqvist [31328]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Stefan Andersson [48025]
Hans Linusson [49276]
Sven Nilsson [53041]
Hans Fredling [48787]
Pär Malmstedt [39280]
67‑38
Halvlek 1: 35‑30
Halvlek 2: 32‑8
20
‑
10