Luleå BKs BBO-serie 2021 Våren 1

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
Lisa Bergqvist 5 4-1-0 398 - 166 2,398 85,74
2 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Henrik Oldenburg 5 2-1-2 279 - 253 1,103 53,86
3 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Micke Glyssner 4 2-2-0 237 - 185 1,281 49,30
4 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
Emma Karlsson 5 2-1-2 295 - 287 1,028 48,52
5 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
Leif Rångevall 4 2-1-1 245 - 185 1,324 47,34
6 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Per Norberg 4 2-1-1 208 - 179 1,162 46,08
7 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Hans Molin 4 1-0-3 151 - 234 0,645 26,14
8 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Inger Lundberg 5 0-1-4 194 - 345 0,562 25,57
9 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
Göran Ström 4 1-0-3 138 - 311 0,444 17,45
Rond 1 Tisdag 26/1 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
98‑44
Halvlek 1: 73‑12
Halvlek 2: 25‑32
18,56 ‑ 1,44
2 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
20‑81
Halvlek 1: 13‑42
Halvlek 2: 7‑39
0,86 ‑ 19,14
3 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
61‑36
Halvlek 1: 12‑15
Halvlek 2: 49‑21
15,08 ‑ 4,92
4 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
71‑23
Halvlek 1: 40‑13
Halvlek 2: 31‑10
17,99 ‑ 2,01
5 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
---Frirond---
Rond 2 Tisdag 2/2 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
18‑77
Halvlek 1: 0‑52
Halvlek 2: 18‑25
1,02 ‑ 18,98
2 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
33‑59
Halvlek 1: 29‑38
Halvlek 2: 4‑21
4,76 ‑ 15,24
3 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
65‑54
Halvlek 1: 23‑30
Halvlek 2: 42‑24
12,54 ‑ 7,46
4 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
48‑56
Halvlek 1: 23‑21
Halvlek 2: 25‑35
8,10 ‑ 11,90
5 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
---Frirond---
Rond 3 Tisdag 9/2 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
88‑33
Halvlek 1: 51‑2
Halvlek 2: 37‑31
18,65 ‑ 1,35
2 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
37‑48
Halvlek 1: 12‑27
Halvlek 2: 25‑21
7,46 ‑ 12,54
3 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
42‑67
Halvlek 1: 19‑33
Halvlek 2: 23‑34
4,92 ‑ 15,08
4 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
59‑42
Halvlek 1: 32‑30
Halvlek 2: 27‑12
13,72 ‑ 6,28
5 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
---Frirond---
Rond 4 Tisdag 16/2 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
54‑55
Halvlek 1: 32‑28
Halvlek 2: 22‑27
9,75 ‑ 10,25
2 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
64‑21
Halvlek 1: 51‑15
Halvlek 2: 13‑6
17,47 ‑ 2,53
3 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
35‑102
Halvlek 1: 12‑56
Halvlek 2: 23‑46
0,42 ‑ 19,58
4 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
40‑109
Halvlek 1: 26‑43
Halvlek 2: 14‑66
0,28 ‑ 19,72
5 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
---Frirond---
Rond 5 Tisdag 23/2 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
80‑17
Halvlek 1: 44‑1
Halvlek 2: 36‑16
19,30 ‑ 0,70
2 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
68‑29
Halvlek 1: 25‑9
Halvlek 2: 43‑20
17,01 ‑ 2,99
3 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
52‑24
Halvlek 1: 41‑8
Halvlek 2: 11‑16
15,54 ‑ 4,46
4 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
26‑109
Halvlek 1: 2‑62
Halvlek 2: 24‑47
0,00 ‑ 20,00
5 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
---Frirond---
Rond 6 Tisdag 6/4 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
---Frirond---
Rond 7 Tisdag 13/4 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
---Frirond---
Rond 8 Tisdag 20/4 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
---Frirond---
Rond 9 Tisdag 27/4 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Pierre Thunström [17974]
Urban Finnsson [11072]
Berith Finnsson [12506]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Åsa Jonsson [91371]
Peder Linder [18079]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Johan Berglund [89140]
Dan Wälivaara [9714]
Mikael Johansson [50525]
Leif Nilsson [5288]
Göran Rångevall [2876]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Per Norberg [20066]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
---Frirond---