Luleå BKs BBOserie 2020 Höst

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Leif Rångevall 2 2-0-0 156 - 94 1,660 31,23
2 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Micke Glyssner 2 2-0-0 111 - 70 1,586 28,66
3 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lisa Bergqvist 2 1-0-1 150 - 122 1,230 24,13
4 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Emma Karlsson 2 1-0-1 85 - 82 1,037 20,53
5 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Per Norberg 1 1-0-0 112 - 48 2,333 19,37
6 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Henrik Oldenburg 2 0-1-1 95 - 126 0,754 15,28
7 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Göran Ström 2 0-1-1 70 - 129 0,543 9,36
8 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Inger Lundberg 2 0-0-2 85 - 172 0,494 5,87
9 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Hans Molin 1 0-0-1 31 - 52 0,596 5,57
Rond 1 Tisdag 17/11 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
96‑53
Halvlek 1: 40‑31
Halvlek 2: 56‑22
17,47 ‑ 2,53
2 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
40‑87
Halvlek 1: 18‑55
Halvlek 2: 22‑32
2,11 ‑ 17,89
3 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
51‑33
Halvlek 1: 26‑12
Halvlek 2: 25‑21
13,90 ‑ 6,10
4 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
112‑48
Halvlek 1: 90‑22
Halvlek 2: 22‑26
19,37 ‑ 0,63
5 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
---Frirond---
Rond 2 Tisdag 24/11 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
69‑54
Halvlek 1: 31‑27
Halvlek 2: 38‑27
13,34 ‑ 6,66
2 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
42‑30
Halvlek 1: 30‑24
Halvlek 2: 12‑6
12,75 ‑ 7,25
3 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
37‑60
Halvlek 1: 8‑34
Halvlek 2: 29‑26
5,24 ‑ 14,76
4 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
52‑31
Halvlek 1: 22‑11
Halvlek 2: 30‑20
14,43 ‑ 5,57
5 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
---Frirond---
Rond 3 Tisdag 1/12 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
---Frirond---
Rond 4 Tisdag 8/12 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
---Frirond---
Rond 5 Tisdag 15/12 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
---Frirond---
Rond 6 Tisdag 22/12 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
---Frirond---
Rond 7 Tisdag 29/12 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
---Frirond---
Rond 8 Tisdag 5/1 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
---Frirond---
Rond 9 Tisdag 12/1 kl 18:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
---Frirond---