Round Robin

IAF Rond 1 | Rond 2 | Rond 3 |Rond 4 | Rond 5 | Rond 6 | Rond 7 | Total IAF!

Mer information om tävlingen | Lag/Nicknames | System |Livesändning på Twitch |

Rond 7 söndag 13 september kl. 18.
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
35‑44
Halvlek 1: 35‑44
Halvlek 2: ‑
7,70 ‑ 12,30
2 STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
43‑40
Halvlek 1: 43‑40
Halvlek 2: ‑
10,82 ‑ 9,18
3 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
68‑43
Halvlek 1: 68‑43
Halvlek 2: ‑
15,45 ‑ 4,55
4 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
46‑37
Halvlek 1: 46‑37
Halvlek 2: ‑
12,30 ‑ 7,70
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
Krister Ahlesved 7 5-2-0 313 - 158 1,981 103,39
2 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
Peter Fredin 7 2-4-1 295 - 244 1,209 77,07
3 SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
Mats Nilsland 7 3-3-1 293 - 258 1,136 76,75
4 ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
Rune Pettersson 7 2-3-2 256 - 270 0,948 65,88
5 STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
Gunnar Elmroth 7 2-2-3 233 - 260 0,896 64,17
6 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
Jon Baldursson 7 1-2-4 291 - 332 0,877 61,08
7 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
Tomas Börgesson 7 2-1-4 262 - 304 0,862 60,22
8 DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
Erik Fryklund 7 1-3-3 214 - 331 0,647 51,44