Round Robin

IAF Rond 1 | Rond 2 | Rond 3 |Rond 4 | Rond 5 | Rond 6 | Rond 7 | Total IAF!

Mer information om tävlingen | Lag/Nicknames | System |Livesändning på Twitch |

Rond 5 söndag 13 september kl. 11
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
41‑35
Halvlek 1: 41‑35
Halvlek 2: ‑
11,59 ‑ 8,41
2 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
45‑12
Halvlek 1: 45‑12
Halvlek 2: ‑
16,66 ‑ 3,34
3 DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
29‑25
Halvlek 1: 29‑25
Halvlek 2: ‑
11,08 ‑ 8,92
4 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
27‑60
Halvlek 1: 27‑60
Halvlek 2: ‑
3,34 ‑ 16,66
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
Krister Ahlesved 5 4-1-0 226 - 111 2,036 74,71
2 SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
Mats Nilsland 5 3-2-0 220 - 156 1,410 63,28
3 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
Peter Fredin 5 2-2-1 226 - 170 1,329 58,29
4 ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
Rune Pettersson 5 2-2-1 207 - 181 1,144 54,56
5 STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
Gunnar Elmroth 5 2-1-2 157 - 153 1,026 50,15
6 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
Tomas Börgesson 5 1-1-3 170 - 212 0,802 40,22
7 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
Jon Baldursson 5 0-1-4 178 - 262 0,679 31,98
8 DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
Erik Fryklund 5 0-2-3 125 - 264 0,473 26,81