Round Robin

IAF Rond 1 | Rond 2 | Rond 3 |Rond 4 | Rond 5 | Rond 6 | Rond 7 | Total IAF!

Mer information om tävlingen | Lag/Nicknames | System |Livesändning på Twitch |

Rond 4 lördag 12 september kl. 18.
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
12‑86
Halvlek 1: 12‑86
Halvlek 2: ‑
0,00 ‑ 20,00
2 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
11‑39
Halvlek 1: 11‑39
Halvlek 2: ‑
4,07 ‑ 15,93
3 SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
61‑44
Halvlek 1: 61‑44
Halvlek 2: ‑
14,01 ‑ 5,99
4 ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
31‑29
Halvlek 1: 31‑29
Halvlek 2: ‑
10,55 ‑ 9,45
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
Krister Ahlesved 4 3-1-0 181 - 99 1,828 58,05
2 SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
Mats Nilsland 4 3-1-0 195 - 127 1,535 54,36
3 STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
Gunnar Elmroth 4 2-1-1 145 - 108 1,343 46,81
4 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
Peter Fredin 4 2-1-1 185 - 135 1,370 46,70
5 ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
Rune Pettersson 4 2-1-1 172 - 140 1,229 46,15
6 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
Jon Baldursson 4 0-1-3 151 - 202 0,748 28,64
7 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
Tomas Börgesson 4 0-1-3 110 - 185 0,595 23,56
8 DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
Erik Fryklund 4 0-1-3 96 - 239 0,402 15,73