Round Robin

IAF Rond 1 | Rond 2 | Rond 3 |Rond 4 | Rond 5 | Rond 6 | Rond 7 | Total IAF!

Mer information om tävlingen | Lag/Nicknames | System |Livesändning på Twitch |

Rond 3 lördag 12 september kl. 14:30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
3‑45
Halvlek 1: 3‑45
Halvlek 2: ‑
2,21 ‑ 17,79
2 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
30‑24
Halvlek 1: 30‑24
Halvlek 2: ‑
11,59 ‑ 8,41
3 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
40‑33
Halvlek 1: 40‑33
Halvlek 2: ‑
11,83 ‑ 8,17
4 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
36‑49
Halvlek 1: 36‑49
Halvlek 2: ‑
6,80 ‑ 13,20
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
Krister Ahlesved 3 2-1-0 142 - 88 1,614 42,12
2 SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
Mats Nilsland 3 2-1-0 134 - 83 1,614 40,35
3 STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
Gunnar Elmroth 3 2-0-1 116 - 77 1,506 37,36
4 ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
Rune Pettersson 3 2-0-1 141 - 111 1,270 35,60
5 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
Peter Fredin 3 1-1-1 99 - 123 0,805 26,70
6 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
Jon Baldursson 3 0-1-2 107 - 141 0,759 22,65
7 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
Tomas Börgesson 3 0-1-2 99 - 146 0,678 19,49
8 DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
Erik Fryklund 3 0-1-2 84 - 153 0,549 15,73