Round Robin

IAF Rond 1 | Rond 2 | Rond 3 |Rond 4 | Rond 5 | Rond 6 | Rond 7 | Total IAF!

Mer information om tävlingen | Lag/Nicknames | System |Livesändning på Twitch |

Rond 1 fredag 11 september kl. 19
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
45‑41
Halvlek 1: 45‑41
Halvlek 2: ‑
11,08 ‑ 8,92
2 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
57‑30
Halvlek 1: 57‑30
Halvlek 2: ‑
15,77 ‑ 4,23
3 SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
52‑19
Halvlek 1: 52‑19
Halvlek 2: ‑
16,66 ‑ 3,34
4 ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
58‑17
Halvlek 1: 58‑17
Halvlek 2: ‑
17,68 ‑ 2,32
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 ZMRZLINA
ZMRZLINA
Rune Pettersson [3141]
Sune Fager [3146]
Rolf Scherdin [3102]
Daniel Eriksson [24659]
Ulf Nohrén [2798]
Anders Morath [4664]
Sven Åke Bjerregård [1058]
Tommy Gullberg [9047]
Rune Pettersson 1 1-0-0 58 - 17 3,412 17,68
2 SCANIAZANG
SCANIAZANG
Mats Nilsland [4773]
Björn Fallenius [4470]
Olof Bergström [1200]
Håkan Strääf [1161]
Mats Sjöberg [1198]
Håkan Lindblom [1437]
Magnus Ekman [6926]
Mats Nilsland 1 1-0-0 52 - 19 2,737 16,66
3 SKALMAN
SKALMAN
Krister Ahlesved [13995]
Niklas Warne [15344]
Jan Selberg [11074]
Jonas Petersson [2059]
Hans Kvick [2878]
Per-Arne Karlsson [1246]
Simon Hult [36107]
Peter Bertheau [16757]
Krister Ahlesved 1 1-0-0 57 - 30 1,900 15,77
4 FREDIN
FREDIN
Peter Fredin [2514]
Arne Larsson [12173]
Tobias Törnqvist [16484]
Johan Sylvan [2325]
Jan Lagerman [7856]
Gary Gottlieb [990016]
Simon Ekenberg [41685]
Mårten Gustawsson [8699]
Peter Fredin 1 0-1-0 45 - 41 1,098 11,08
5 BERIK&TOMAS
BERIK&TOMAS
Tomas Börgesson [1073]
Per Börgesson [1074]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
David Probert [3990]
Jan Becklén [20525]
Tomas Börgesson 1 0-1-0 41 - 45 0,911 8,92
6 ICELAND
ICELAND
Jon Baldursson [990011]
Adalsteinn Jorgensen [990012]
Sverrir Armannsson [990013]
Birkir Jon Jonsson [990014]
Bjarni Einarsson [990015]
Jon Baldursson 1 0-0-1 30 - 57 0,526 4,23
7 STRIDSVAGN
STRIDSVAGN
Gunnar Elmroth [8335]
Alexander Sandin [41730]
Thomas Karlsson [8958]
Leif Trapp [12180]
Bo Sundell [3413]
PG Eliasson [2827]
Gunnar Elmroth 1 0-0-1 19 - 52 0,365 3,34
8 DALABRIDGEN
DALABRIDGEN
Erik Fryklund [80722]
Sara Asplund Sivelind [16660]
Daniel Sivelind [12589]
Jonas Engström [11389]
Tommy Bergdahl [2181]
Emma Övelius [80922]
Karl Asplund [80064]
Eric Arvidsson [16417]
Johnny Blid [21205]
Andreas Westman [23603]
Svein-Gunnar Karlberg [26241]
Erik Fryklund 1 0-0-1 17 - 58 0,293 2,32