Onsdag 2

Speldagar 22/1, 12/2, 11/3, 3/6, 12/8

Efter avslutad serie flyttas de sex sista lagen ner till Onsdag 3

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim 2
Askim 2
Rolf Ewreskär [38622]
Barbro Josefsson [26199]
Kent Josefsson [26200]
Hans Thimell [37708]
Jan Andersson [37709]
Rookieserna
Rookieserna
Stefan Sjöberg [62128]
Emil Vall [47682]
Bo Hillström [53213]
Klas-Göran Lundin [65177]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Sebastian Bergström [65478]
Sofia Toivonen [65477]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Carl Heyman [37760]
Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Egon Bodendal [4794]
Marcus Sandberg [7682]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
3 Doktor Jan
Doktor Jan
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
Staffan Lindahl [93072]
Klas Eriksson [63178]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
4 Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Bengt Larsson [3819]
Sture Svengård [61168]
Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Kaj Vestergård [48922]
Bror Andreasson [4797]
Sävy Harrysson [26014]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Doktor Jan
Doktor Jan
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Bende [27672]
Gunnar Jansson 5 3-2-0 257 - 115 2,235 71,22
2 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Sebastian Bergström [65478]
Sofia Toivonen [65477]
Gunnar Ohlson [5078]
Philip Berggren [39845]
Carl Heyman [37760]
Bo Larsson 5 1-4-0 170 - 109 1,560 57,32
3 Kvarnhjulet
Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Kaj Vestergård [48922]
Bror Andreasson [4797]
Sävy Harrysson [26014]
Ulf Harrysson 5 2-2-1 208 - 186 1,118 53,79
4 Bonkelaget
Bonkelaget
Leif Andersson [4889]
Sören Ek [14913]
Egon Bodendal [4794]
Marcus Sandberg [7682]
Leif Andersson 5 0-4-1 99 - 106 0,934 48,70
5 Kungälvs BK
Kungälvs BK
Michael Koch [27453]
Pål Rangaard [29842]
Ronny Nilsson [81198]
Bengt Larsson [3819]
Sture Svengård [61168]
Michael Koch 5 1-3-1 121 - 140 0,864 48,51
6 Askim 2
Askim 2
Rolf Ewreskär [38622]
Barbro Josefsson [26199]
Kent Josefsson [26200]
Hans Thimell [37708]
Jan Andersson [37709]
Rolf Ewreskär 5 0-4-1 40 - 103 0,388 41,07
7 Rookieserna
Rookieserna
Stefan Sjöberg [62128]
Emil Vall [47682]
Bo Hillström [53213]
Klas-Göran Lundin [65177]
Stefan Sjöberg 5 0-4-1 41 - 109 0,376 40,71
8 Unit 4+2
Unit 4+2
Tomas Rohdin [64229]
Mats Amonsson [63438]
Dan Olsson [63919]
Staffan Lindahl [93072]
Klas Eriksson [63178]
Tomas Rohdin 5 0-3-2 74 - 142 0,521 38,68