Div 2 Norra

Seriesegraren flyttas upp till Elitserien
Tvåan och trean flyttas upp till den nya Superettan

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
Bengt-Göran Olofsson 11 6-4-1 608 - 420 1,448 142,72
2 Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
Hans Kvick 11 5-6-0 585 - 412 1,420 142,60
3 BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
Anders Morath 11 5-3-3 627 - 474 1,323 134,26
4 Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
Helena Strömberg 11 5-4-2 605 - 494 1,225 128,97
5 Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
Leif Sundqvist 11 4-4-3 537 - 504 1,065 116,69
6 BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
Mattias Weiler 11 4-4-3 563 - 554 1,016 113,44
7 BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
Gudrun Strandberg 11 3-4-4 511 - 528 0,968 104,34
8 Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Jöns Johansson 11 3-3-5 470 - 557 0,844 98,54
9 Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
Robert Larsson 11 3-3-5 454 - 537 0,845 93,47
10 Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
Micke Glyssner 11 3-2-6 489 - 625 0,782 85,45
11 Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
Tommy Linder 11 3-2-6 432 - 613 0,705 80,45
12 Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
Lars Ericson 11 1-3-7 501 - 664 0,755 79,07
Rond 1 31/8
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (1) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
11‑78
Halvlek 1: 8‑41
Halvlek 2: 3‑37
0,42 ‑ 19,58
2 (1) Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
68‑47
Halvlek 1: 24‑14
Halvlek 2: 44‑33
14,43 ‑ 5,57
3 (1) Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
26‑68
Halvlek 1: 9‑32
Halvlek 2: 17‑36
2,64 ‑ 17,36
4 (2) BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
52‑46
Halvlek 1: 31‑17
Halvlek 2: 21‑29
11,46 ‑ 8,54
5 (2) Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
51‑37
Halvlek 1: 11‑31
Halvlek 2: 40‑6
13,15 ‑ 6,85
6 (2) BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
28‑55
Halvlek 1: 19‑17
Halvlek 2: 9‑38
4,61 ‑ 15,39
Rond 2 31/8
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (1) Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
37‑59
Halvlek 1: 10‑43
Halvlek 2: 27‑16
5,40 ‑ 14,60
2 (1) Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
44‑49
Halvlek 1: 25‑10
Halvlek 2: 19‑39
8,77 ‑ 11,23
3 (1) Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
64‑46
Halvlek 1: 12‑28
Halvlek 2: 52‑18
13,90 ‑ 6,10
4 (2) Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
46‑54
Halvlek 1: 3‑29
Halvlek 2: 43‑25
8,10 ‑ 11,90
5 (2) Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
60‑12
Halvlek 1: 51‑8
Halvlek 2: 9‑4
17,99 ‑ 2,01
6 (2) BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
88‑33
Halvlek 1: 46‑20
Halvlek 2: 42‑13
18,65 ‑ 1,35
Rond 3 31/8
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (1) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
41‑16
Halvlek 1: 41‑16
Halvlek 2: 0‑0
15,08 ‑ 4,92
2 (1) Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
65‑45
Halvlek 1: 40‑8
Halvlek 2: 25‑37
14,26 ‑ 5,74
3 (1) Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
34‑55
Halvlek 1: 12‑44
Halvlek 2: 22‑11
5,57 ‑ 14,43
4 (2) BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
55‑35
Halvlek 1: 29‑7
Halvlek 2: 26‑28
14,26 ‑ 5,74
5 (2) Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
48‑50
Halvlek 1: 28‑16
Halvlek 2: 20‑34
9,50 ‑ 10,50
6 (2) Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
22‑52
Halvlek 1: 13‑8
Halvlek 2: 9‑44
4,17 ‑ 15,83
Rond 4 28/9
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (3) Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
63‑58
Halvlek 1: 25‑29
Halvlek 2: 38‑29
11,23 ‑ 8,77
2 (3) Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
22‑78
Halvlek 1: 1‑40
Halvlek 2: 21‑38
1,26 ‑ 18,74
3 (3) Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
79‑26
Halvlek 1: 46‑9
Halvlek 2: 33‑17
18,47 ‑ 1,53
4 (3) BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
54‑68
Halvlek 1: 17‑30
Halvlek 2: 37‑38
6,85 ‑ 13,15
5 (3) BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
72‑71
Halvlek 1: 14‑44
Halvlek 2: 58‑27
10,25 ‑ 9,75
6 (3) Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
64‑26
Halvlek 1: 42‑15
Halvlek 2: 22‑11
16,89 ‑ 3,11
Rond 5 28/9
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (3) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
18‑40
Halvlek 1: 8‑17
Halvlek 2: 10‑23
5,40 ‑ 14,60
2 (3) Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
26‑61
Halvlek 1: 1‑33
Halvlek 2: 25‑28
3,49 ‑ 16,51
3 (3) Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
40‑62
Halvlek 1: 23‑33
Halvlek 2: 17‑29
5,40 ‑ 14,60
4 (3) BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
65‑46
Halvlek 1: 29‑27
Halvlek 2: 36‑19
14,08 ‑ 5,92
5 (3) BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
35‑63
Halvlek 1: 20‑43
Halvlek 2: 15‑20
4,46 ‑ 15,54
6 (3) Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
22‑44
Halvlek 1: 6‑30
Halvlek 2: 16‑14
5,40 ‑ 14,60
Rond 6 28-29/9
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (3) Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
35‑42
Halvlek 1: 28‑31
Halvlek 2: 7‑11
8,32 ‑ 11,68
2 (3) Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
23‑50
Halvlek 1: 14‑30
Halvlek 2: 9‑20
4,61 ‑ 15,39
3 (3) Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
15‑68
Halvlek 1: 8‑45
Halvlek 2: 7‑23
1,53 ‑ 18,47
4 (3) Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
57‑41
Halvlek 1: 33‑21
Halvlek 2: 24‑20
13,53 ‑ 6,47
5 (3) Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
42‑55
Halvlek 1: 3‑38
Halvlek 2: 39‑17
7,05 ‑ 12,95
6 (3) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
59‑48
Halvlek 1: 24‑23
Halvlek 2: 35‑25
12,54 ‑ 7,46
Rond 7 29/9
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (3) Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
61‑71
Halvlek 1: 34‑45
Halvlek 2: 27‑26
7,67 ‑ 12,33
2 (3) BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
53‑53
Halvlek 1: 12‑12
Halvlek 2: 41‑41
10,00 ‑ 10,00
3 (3) BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
66‑28
Halvlek 1: 19‑16
Halvlek 2: 47‑12
16,89 ‑ 3,11
4 (3) Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
47‑52
Halvlek 1: 25‑16
Halvlek 2: 22‑36
8,77 ‑ 11,23
5 (3) BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
64‑94
Halvlek 1: 38‑51
Halvlek 2: 26‑43
4,17 ‑ 15,83
6 (3) Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
56‑41
Halvlek 1: 26‑13
Halvlek 2: 30‑28
13,34 ‑ 6,66
Rond 8 26/10
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (4) Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
29‑71
Halvlek 1: 16‑31
Halvlek 2: 13‑40
2,64 ‑ 17,36
2 (4) Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
38‑76
Halvlek 1: 19‑34
Halvlek 2: 19‑42
3,11 ‑ 16,89
3 (4) Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
69‑48
Halvlek 1: 47‑17
Halvlek 2: 22‑31
14,43 ‑ 5,57
4 (4) Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
35‑45
Halvlek 1: 7‑29
Halvlek 2: 28‑16
7,67 ‑ 12,33
5 (4) Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
56‑51
Halvlek 1: 31‑29
Halvlek 2: 25‑22
11,23 ‑ 8,77
6 (4) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
32‑52
Halvlek 1: 18‑22
Halvlek 2: 14‑30
5,74 ‑ 14,26
Rond 9 26/10
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (4) BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
27‑35
Halvlek 1: 24‑24
Halvlek 2: 3‑11
8,10 ‑ 11,90
2 (4) Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
47‑64
Halvlek 1: 30‑43
Halvlek 2: 17‑21
6,28 ‑ 13,72
3 (4) BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
58‑34
Halvlek 1: 36‑9
Halvlek 2: 22‑25
14,92 ‑ 5,08
4 (4) Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
22‑29
Halvlek 1: 13‑25
Halvlek 2: 9‑4
8,32 ‑ 11,68
5 (4) Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
25‑57
Halvlek 1: 11‑24
Halvlek 2: 14‑33
3,89 ‑ 16,11
6 (4) BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
55‑68
Halvlek 1: 43‑20
Halvlek 2: 12‑48
7,05 ‑ 12,95
Rond 10 26-27/10
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (4) Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
62‑43
Halvlek 1: 24‑25
Halvlek 2: 38‑18
14,08 ‑ 5,92
2 (4) Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
46‑24
Halvlek 1: 24‑15
Halvlek 2: 22‑9
14,60 ‑ 5,40
3 (4) Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
54‑67
Halvlek 1: 22‑47
Halvlek 2: 32‑20
7,05 ‑ 12,95
4 (4) Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
34‑52
Halvlek 1: 25‑28
Halvlek 2: 9‑24
6,10 ‑ 13,90
5 (4) Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
36‑32
Halvlek 1: 15‑25
Halvlek 2: 21‑7
10,99 ‑ 9,01
6 (4) Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
22‑74
Halvlek 1: 11‑40
Halvlek 2: 11‑34
1,62 ‑ 18,38
Rond 11 27/10
Spelorter: (1) Umeå(2) Stockholm(3) Sundsvall(4) Uppsala
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (4) BK S:t Erik, Weiler
BK S:t Erik, Weiler
Mattias Weiler [11482]
Ola Stavås [1134]
Kim Lichtenstein [11826]
Jenny Rudenstål [15767]
Jesper Törnlund [804]
Kristin Nedlich [85109]
Tomas Brenning [4472]
Tommy Westman [20851]
Bk Björken Glopson
Bk Björken Glopson
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Henry Franzén [12766]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Tom Gärds [13002]
Daniel Gullberg [37167]
Gerhard Jörgensen [12288]
30‑59
Halvlek 1: 16‑31
Halvlek 2: 14‑28
4,31 ‑ 15,69
2 (4) Uppsalabridgen, Trifolium
Uppsalabridgen, Trifolium
Hans Kvick [2878]
Per-Erik Malmström [23472]
Johan Säfsten [35452]
Thomas Ivarsson [6659]
Christer Eriksson [9292]
Björn Alenfalk [2828]
Luleå BK "Nordchark"
Luleå BK "Nordchark"
Micke Glyssner [2607]
Henrik Oldenburg [9549]
Esa Ryhänen [13240]
Pierre Thunström [17974]
Leif Norén [10752]
Anders Enström [13338]
62‑50
Halvlek 1: 22‑31
Halvlek 2: 40‑19
12,75 ‑ 7,25
3 (4) Uppsalabridgen, Bill& Bull
Uppsalabridgen, Bill& Bull
Robert Larsson [15346]
Linnea Edlund [34773]
Mats Johansson [15014]
Joakim Möller [33431]
Torbjörn Nyberg [12682]
Bo Petersson [11140]
Ia Börling [89037]
Norsjö BK
Norsjö BK
Tommy Linder [13938]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Linder [3301]
Olle Sandström [88848]
Jonas Gustafsson [2414]
Christer Nyström [15206]
35‑57
Halvlek 1: 7‑26
Halvlek 2: 28‑31
5,40 ‑ 14,60
4 (4) BK S:t Erik, Gudrun
BK S:t Erik, Gudrun
Gudrun Strandberg [4143]
Simon Bech [87173]
Fredrik Alfredsson [83200]
Ylva Strandberg [9217]
Tore Stormo [78250]
Erika Rodin [93303]
Emanuel Unge [49509]
Patric Holmberg [17031]
Sundsvallsbridgen Leif
Sundsvallsbridgen Leif
Leif Sundqvist [3752]
Staffan Hedman [3734]
Andreas Westman [23603]
Nichlas Eliazohn [15142]
Emil Tibblin [3453]
Kent Sjöberg [3260]
41‑64
Halvlek 1: 3‑33
Halvlek 2: 38‑31
5,24 ‑ 14,76
5 (4) BK S:t Erik, Morot
BK S:t Erik, Morot
Anders Morath [4664]
Kathrine Bertheau [81089]
Jessica Larsson [17400]
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Anna Zack Efraimsson [4049]
Matias Rohrberg [52703]
Peter Carlsson [11594]
Tommy Gullberg [9047]
Sundsvallsbridgen, Helena
Sundsvallsbridgen, Helena
Helena Strömberg [12565]
Dan Bylund [8223]
Lennart Bylund [8234]
Carina Sjöblom [3382]
61‑54
Halvlek 1: 27‑14
Halvlek 2: 34‑40
11,68 ‑ 8,32
6 (4) Gävle BK Snipers
Gävle BK Snipers
Lars Ericson [12536]
Bo Ericson [2962]
Malin Helin [30933]
Christina Ahl [3140]
Sydjämten
Sydjämten
Jöns Johansson [6143]
Bo Sundström [3723]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
38‑61
Halvlek 1: 18‑28
Halvlek 2: 20‑33
5,24 ‑ 14,76