Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Storsjöbygdens BK
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Du är här
Storsjöbygdens BK
DM-lag final
2018/2019
DM-lag final
DM-lag final
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Matchformulär
Rond och resultat
Rond 1
2019-03-02 - kl 10.00--11.15
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Stridsvagn
Stridsvagn
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell [3413]
Thomas Karlsson [8958]
Alexander Sandin [41730]
PG Eliasson [2827]
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Arne Håll [7179]
Arne Johansson [93014]
Kjell Eklid [42132]
68‑0
Halvlek 1: 68‑0
Halvlek 2: ‑
20,00
‑
0,00
2
TREEAB
TREEAB
Jöns Johansson [6143]
Olle Axne [8354]
Leif Trapp [12180]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Jonas secund hands
Jonas secund hands
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Markus Forsberg [37068]
Håkan Håkansson [48420]
Erik Danielsson [64835]
Mikael Johansson [8348]
40‑6
Halvlek 1: 40‑6
Halvlek 2: ‑
18,44
‑
1,56
3
Goof Troop II
Goof Troop II
Johan Bjurström [7692]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Clas-Göran Persson [3188]
Kenneth Hallqvist [8329]
Anette Nilsson [9851]
Kennet Nilsson [9844]
Arvesunds Tigers
Arvesunds Tigers
Leif Lindholm [65323]
Bo-Christer Persson [65796]
Ronny Lund [65324]
Barbro Narup [55005]
Inger Svärdby Hyttstrand [36294]
Anders Hyttstrand [36293]
Carina Sollander [34758]
43‑0
Halvlek 1: 43‑0
Halvlek 2: ‑
19,55
‑
0,45
4
Team Ångsta
Team Ångsta
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Pernilla Näs [10428]
Åsa Axne [83573]
Winge Boys
Winge Boys
Anette Winge [85703]
Örjan Olofsson [8989]
Kenneth Nilsson [79601]
Lars Hamberg [2440]
Rolf Johansson [81195]
Valter Olofsson [18064]
44‑0
Halvlek 1: 44‑0
Halvlek 2: ‑
19,66
‑
0,34
5
Härjedalen
Härjedalen
Christer Nordqvist [6206]
Stefan Persson [50186]
Lennart Karlsson [7084]
Björn Sjöberg [16867]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Göran Kullberg [11942]
Rolf Adolfsson [6186]
35‑7
Halvlek 1: 35‑7
Halvlek 2: ‑
17,51
‑
2,49
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Stridsvagn
Stridsvagn
Gunnar Elmroth [8335]
Morgan Svensson [6177]
Bo Sundell [3413]
Thomas Karlsson [8958]
Alexander Sandin [41730]
PG Eliasson [2827]
Gunnar Elmroth
1
1-0-0
68 - 0
∞
20,00
2
Team Ångsta
Team Ångsta
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Pernilla Näs [10428]
Åsa Axne [83573]
Kenneth Fredriksson
1
1-0-0
44 - 0
∞
19,66
3
Goof Troop II
Goof Troop II
Johan Bjurström [7692]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Clas-Göran Persson [3188]
Kenneth Hallqvist [8329]
Anette Nilsson [9851]
Kennet Nilsson [9844]
Johan Bjurström
1
1-0-0
43 - 0
∞
19,55
4
TREEAB
TREEAB
Jöns Johansson [6143]
Olle Axne [8354]
Leif Trapp [12180]
Carina Hallkvist [6161]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Jöns Johansson
1
1-0-0
40 - 6
6,667
18,44
5
Härjedalen
Härjedalen
Christer Nordqvist [6206]
Stefan Persson [50186]
Lennart Karlsson [7084]
Björn Sjöberg [16867]
Christer Nordqvist
1
1-0-0
35 - 7
5,000
17,51
6
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Bo Jonsson [47392]
Göran Kullberg [11942]
Rolf Adolfsson [6186]
Margareta Ringdahl
1
0-0-1
7 - 35
0,200
2,49
7
Jonas secund hands
Jonas secund hands
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Markus Forsberg [37068]
Håkan Håkansson [48420]
Erik Danielsson [64835]
Mikael Johansson [8348]
Jonas Gabrielsson
1
0-0-1
6 - 40
0,150
1,56
8
Arvesunds Tigers
Arvesunds Tigers
Leif Lindholm [65323]
Bo-Christer Persson [65796]
Ronny Lund [65324]
Barbro Narup [55005]
Inger Svärdby Hyttstrand [36294]
Anders Hyttstrand [36293]
Carina Sollander [34758]
Leif Lindholm
1
0-0-1
0 - 43
0,000
0,45
9
Winge Boys
Winge Boys
Anette Winge [85703]
Örjan Olofsson [8989]
Kenneth Nilsson [79601]
Lars Hamberg [2440]
Rolf Johansson [81195]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge
1
0-0-1
0 - 44
0,000
0,34
10
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Arne Håll [7179]
Arne Johansson [93014]
Kjell Eklid [42132]
Laila Pettersson
1
0-0-1
0 - 68
0,000
0,00