Tisdag 3

Spelas tisdagarna 29/1, 19/2, 12/3, 2/4, 14/5.

Efter att serien är färdigspelad flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 4.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Rond 5 14 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Bo Andersson [26105]
Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Helle Lehes [50147]
Åsa Berndtsson [52690]
46‑36
Halvlek 1: 33‑19
Halvlek 2: 13‑17
12,18 ‑ 7,82
2 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Roland Eliasson [4570]
Leif Landhquist [90741]
BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Sölve Helin [49357]
Lars Seligman [55618]
Bo Andersson [26105]
Dan Werdelin [48410]
91‑62
Halvlek 1: 49‑30
Halvlek 2: 42‑32
15,37 ‑ 4,63
3 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
Lars Gunnarsson [46870]
Eva Andersson [49963]
Sigvart Tøsse [55845]
Per Elfdahl [53034]
An Elfdahl [53033]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Tomas Ekvall [41834]
Agneta Persson [52880]
Ralf Nilsson [45037]
Helena Kahu [30982]
Elisabeth Gajewska [25929]
Lena Wahlberg [26102]
Ingemar Ekwall [90049]
65‑75
Halvlek 1: 43‑19
Halvlek 2: 22‑56
7,82 ‑ 12,18
4 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Håkan Söderström [59677]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Gunvor Ragnar [19739]
97‑57
Halvlek 1: 53‑21
Halvlek 2: 44‑36
16,77 ‑ 3,23
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Roland Eliasson [4570]
Leif Landhquist [90741]
Thore Nilsson 5 5-0-0 430 - 195 2,205 85,93
2 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
Lars Gunnarsson [46870]
Eva Andersson [49963]
Sigvart Tøsse [55845]
Per Elfdahl [53034]
An Elfdahl [53033]
Anders Hill 5 2-3-0 316 - 276 1,145 57,32
3 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Bo Andersson [26105]
Kristina Edeland 5 1-3-1 347 - 281 1,235 57,25
4 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Sölve Helin [49357]
Lars Seligman [55618]
Bo Andersson [26105]
Dan Werdelin [48410]
Lars Öijerholm 5 2-2-1 338 - 308 1,097 55,92
5 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Helle Lehes [50147]
Åsa Berndtsson [52690]
Lena Starkenberg 5 2-1-2 255 - 271 0,941 46,90
6 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Håkan Söderström [59677]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Tommy Adlerberth 5 2-0-3 301 - 338 0,891 44,42
7 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Tomas Ekvall [41834]
Agneta Persson [52880]
Ralf Nilsson [45037]
Helena Kahu [30982]
Elisabeth Gajewska [25929]
Lena Wahlberg [26102]
Ingemar Ekwall [90049]
Lars-Olof Månsson 5 1-1-3 265 - 346 0,766 37,45
8 Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Gunvor Ragnar [19739]
Gull-Britt Wikberg 5 0-0-5 208 - 445 0,467 14,81