Tisdag 3

Spelas tisdagarna 29/1, 19/2, 12/3, 2/4, 14/5.

Efter att serien är färdigspelad flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 4.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Top 2 kan få medaljer

Rond 4 2 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Helle Lehes [50147]
Åsa Berndtsson [52690]
BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Sölve Helin [49357]
Lars Seligman [55618]
Bo Andersson [26105]
Dan Werdelin [48410]
46‑76
Halvlek 1: 12‑46
Halvlek 2: 34‑30
4,49 ‑ 15,51
2 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Bo Andersson [26105]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Tomas Ekvall [41834]
Agneta Persson [52880]
Ralf Nilsson [45037]
Helena Kahu [30982]
Elisabeth Gajewska [25929]
Lena Wahlberg [26102]
Ingemar Ekwall [90049]
52‑68
Halvlek 1: 14‑43
Halvlek 2: 38‑25
6,69 ‑ 13,31
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Roland Eliasson [4570]
Leif Landhquist [90741]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Håkan Söderström [59677]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
96‑38
Halvlek 1: 31‑21
Halvlek 2: 65‑17
18,53 ‑ 1,47
4 Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Gunvor Ragnar [19739]
Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
Lars Gunnarsson [46870]
Eva Andersson [49963]
Sigvart Tøsse [55845]
Per Elfdahl [53034]
An Elfdahl [53033]
43‑63
Halvlek 1: 11‑58
Halvlek 2: 32‑5
6,01 ‑ 13,99
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Roland Eliasson [4570]
Leif Landhquist [90741]
Thore Nilsson 4 4-0-0 339 - 133 2,549 70,56
2 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Sölve Helin [49357]
Lars Seligman [55618]
Bo Andersson [26105]
Dan Werdelin [48410]
Lars Öijerholm 4 2-2-0 276 - 217 1,272 51,29
3 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
Lars Gunnarsson [46870]
Eva Andersson [49963]
Sigvart Tøsse [55845]
Per Elfdahl [53034]
An Elfdahl [53033]
Anders Hill 4 2-2-0 251 - 201 1,249 49,50
4 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Bo Andersson [26105]
Kristina Edeland 4 1-2-1 301 - 245 1,229 45,07
5 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Helle Lehes [50147]
Åsa Berndtsson [52690]
Lena Starkenberg 4 2-0-2 219 - 225 0,973 39,08
6 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Håkan Söderström [59677]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Tommy Adlerberth 4 1-0-3 204 - 281 0,726 27,65
7 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Tomas Ekvall [41834]
Agneta Persson [52880]
Ralf Nilsson [45037]
Helena Kahu [30982]
Elisabeth Gajewska [25929]
Lena Wahlberg [26102]
Ingemar Ekwall [90049]
Lars-Olof Månsson 4 1-0-3 190 - 281 0,676 25,27
8 Alerta
Alerta
Gull-Britt Wikberg [85872]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Gunvor Ragnar [19739]
Gull-Britt Wikberg 4 0-0-4 151 - 348 0,434 11,58