Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Skånes BF
Hem
Distriktet
Nyheter
Tävling
Klubb
KURSER
Kalender
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Distriktsmästerskap
Allsvenskan
Skåneserien
Allemansträffen
Onlinebridge
Regler & dokument
Du är här
Skånes BF
Skåneserien
2018/2019
4 Sydvästra
4 Sydvästra
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
Matchformulär
Rond och resultat
Se mer om fasta speldagar, tävlingsbestämmelser mm
här
!
Rond 5
[speldag]
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Bjärreds BK Ulrik
Bjärreds BK Ulrik
Ulrik Svensson [4587]
Hans Svensson [216]
Bengt Milton [4585]
Agneta Svensson [4586]
Jan Ekbrand [50867]
Bjärreds BK Long Bridge
Bjärreds BK Long Bridge
Magnus Wahlström [86448]
Hans Tambour [24753]
Tord Persson [46784]
Berny Thomsner [87232]
34‑49
Halvlek 1: 20‑16
Halvlek 2: 14‑33
6,87
‑
13,13
2
Lunds BK SASH
Lunds BK SASH
Arne Hansson [19433]
Ingemar Dahlstrand [569]
Lars Andersson [23729]
Torgil Ekman [84079]
Alve Wendt [17282]
H. O. Thulin [79375]
BK ESS-löv B o M
BK ESS-löv B o M
Bengt Ungesson [49958]
Lars Dreja [11895]
Lennart Roos [17425]
Lars Wränghede [17426]
Anders Rosendahl [28550]
Bo Mårtensson [80073]
Roland Göransson [35238]
40‑49
Halvlek 1: 40‑49
Halvlek 2: 0‑0
8,02
‑
11,98
3
Lunds BK Trifolium
Lunds BK Trifolium
Anita Larsson [79711]
Willy Dehlin [11928]
Monica Cederberg [32769]
Lars Wahlgren [55822]
Magdalena Madej [62889]
Lomma BK
Lomma BK
Torsten Åkerman [4615]
Ulf Holmquist [9879]
Kerstin Ekelund [9946]
Kjell Högberg [11797]
Lars Ekelund [18568]
Gert-Ingmar Nilsson [88756]
Berit Nilsson [88757]
20‑78
Halvlek 1: 20‑78
Halvlek 2: 0‑0
1,47
‑
18,53
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Lunds BK Trifolium
Lunds BK Trifolium
Anita Larsson [79711]
Willy Dehlin [11928]
Monica Cederberg [32769]
Lars Wahlgren [55822]
Magdalena Madej [62889]
Anita Larsson
5
3-1-1
346 - 280
1,236
60,05
2
Lunds BK SASH
Lunds BK SASH
Arne Hansson [19433]
Ingemar Dahlstrand [569]
Lars Andersson [23729]
Torgil Ekman [84079]
Alve Wendt [17282]
H. O. Thulin [79375]
Arne Hansson
4
2-2-0
241 - 170
1,418
52,59
3
Lomma BK
Lomma BK
Torsten Åkerman [4615]
Ulf Holmquist [9879]
Kerstin Ekelund [9946]
Kjell Högberg [11797]
Lars Ekelund [18568]
Gert-Ingmar Nilsson [88756]
Berit Nilsson [88757]
Torsten Åkerman
4
3-0-1
282 - 214
1,318
51,06
4
Bjärreds BK Ulrik
Bjärreds BK Ulrik
Ulrik Svensson [4587]
Hans Svensson [216]
Bengt Milton [4585]
Agneta Svensson [4586]
Jan Ekbrand [50867]
Ulrik Svensson
4
1-1-2
218 - 200
1,090
41,73
5
BK ESS-löv B o M
BK ESS-löv B o M
Bengt Ungesson [49958]
Lars Dreja [11895]
Lennart Roos [17425]
Lars Wränghede [17426]
Anders Rosendahl [28550]
Bo Mårtensson [80073]
Roland Göransson [35238]
Bengt Ungesson
4
1-1-2
270 - 262
1,031
40,97
6
Bjärreds BK Long Bridge
Bjärreds BK Long Bridge
Magnus Wahlström [86448]
Hans Tambour [24753]
Tord Persson [46784]
Berny Thomsner [87232]
Magnus Wahlström
5
2-0-3
263 - 335
0,785
38,93
7
Bjärreds BK GB
Bjärreds BK GB
Göran Stigsson [20772]
Sanna Stigsson [20773]
Bertil Hansson [86207]
Gunnel Hansson [86208]
Göran Stigsson
4
0-1-3
135 - 294
0,459
14,67
8
***FRIROND***
***FRIROND***
Fredrik Jarlvik [4451]
Fredrik Jarlvik
0
0-0-0
0 - 0
∞
0,00