2018/2019

Spelschema 2018-2019:
Måndagar 17/9, 26/11, 17/12, 28/1, 18/2, 4/3, 18/3, 15/4, 6/5

Silverpoäng utdelas (28 sp/match) och det spelas 28 givar per match. 25-5 skalan används. Nio ronder, alla möter alla.

Totalställning i datumscoren

Datumscore, omg 1
Datumscore, omg 2
Datumscore, omg 3
Datumscore, omg 4
Datumscore, omg 5
Datumscore, omg 6
Datumscore, omg 7
Datumscore, omg 8
Datumscore, omg 9

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
Lars Durlow 8 6-2-0 609 - 336 1,813 160
2 F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
Fredrik Jarlvik 8 4-2-2 605 - 434 1,394 143
3 Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
Magnus Wegestål 8 4-2-2 530 - 372 1,425 140
4 Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
Jan Clementsson 8 4-1-3 435 - 426 1,021 122
5 YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
Hans Göthe 8 3-3-2 500 - 383 1,305 118
6 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
Staffan Essén 8 3-3-2 489 - 531 0,921 116
7 STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
Hans-Olof Hallén 8 1-4-3 515 - 574 0,897 108
8 Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
Olle Persson 8 1-3-4 454 - 519 0,875 108
9 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
Bengt Nilsson 8 1-3-4 428 - 608 0,704 89
10 Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
Jan Eriksson 8 1-1-6 316 - 698 0,453 63
Rond 1 17 september
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
40‑69
Halvlek 1: 32‑33
Halvlek 2: 8‑36
10 ‑ 20
2 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
59‑99
Halvlek 1: 34‑41
Halvlek 2: 25‑58
8 ‑ 22
3 Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
60‑58
Halvlek 1: 25‑39
Halvlek 2: 35‑19
15 ‑ 15
4 STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
76‑81
Halvlek 1: 29‑52
Halvlek 2: 47‑29
14 ‑ 16
5 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
41‑96
Halvlek 1: 25‑47
Halvlek 2: 16‑49
6 ‑ 24
Rond 2 26 november
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
72‑35
Halvlek 1: 72‑35
Halvlek 2: 0‑0
21 ‑ 9
2 Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
49‑68
Halvlek 1: 49‑68
Halvlek 2: 0‑0
12 ‑ 18
3 Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
41‑108
Halvlek 1: 41‑108
Halvlek 2: 0‑0
4 ‑ 25
4 YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
74‑65
Halvlek 1: 74‑65
Halvlek 2: 0‑0
15 ‑ 13
5 F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
60‑84
Halvlek 1: 60‑84
Halvlek 2: 0‑0
11 ‑ 19
Rond 3 17 december
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
60‑39
Halvlek 1: 6‑26
Halvlek 2: 54‑13
19 ‑ 11
2 Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
22‑65
Halvlek 1: 22‑65
Halvlek 2: 0‑0
8 ‑ 22
3 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
34‑90
Halvlek 1: 34‑90
Halvlek 2: 0‑0
5 ‑ 25
4 Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
65‑48
Halvlek 1: 65‑48
Halvlek 2: 0‑0
18 ‑ 12
5 STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
46‑103
Halvlek 1: 46‑103
Halvlek 2: 0‑0
5 ‑ 25
Rond 4 28 januari
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
64‑57
Halvlek 1: 64‑57
Halvlek 2: 0‑0
16 ‑ 14
2 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
53‑51
Halvlek 1: 53‑51
Halvlek 2: 0‑0
15 ‑ 15
3 Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
41‑31
Halvlek 1: 41‑31
Halvlek 2: 0‑0
16 ‑ 14
4 Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
63‑14
Halvlek 1: 63‑14
Halvlek 2: 0‑0
23 ‑ 7
5 YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
30‑92
Halvlek 1: 16‑36
Halvlek 2: 14‑56
4 ‑ 25
Rond 5 18 februari
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
23‑111
Halvlek 1: 23‑111
Halvlek 2: 0‑0
1 ‑ 25
2 F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
62‑44
Halvlek 1: 28‑26
Halvlek 2: 34‑18
18 ‑ 12
3 Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
86‑51
Halvlek 1: 86‑51
Halvlek 2: 0‑0
21 ‑ 9
4 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
56‑84
Halvlek 1: 56‑84
Halvlek 2: 0‑0
10 ‑ 20
5 Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
72‑54
Halvlek 1: 72‑54
Halvlek 2: 0‑0
18 ‑ 12
Rond 6 4 mars
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
114‑29
Halvlek 1: 114‑29
Halvlek 2: 0‑0
25 ‑ 2
2 STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
85‑73
Halvlek 1: 85‑73
Halvlek 2: 0‑0
17 ‑ 13
3 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
54‑64
Halvlek 1: 54‑64
Halvlek 2: 0‑0
14 ‑ 16
4 Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
55‑68
Halvlek 1: 55‑68
Halvlek 2: 0‑0
13 ‑ 17
5 Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
18 ‑ 0
Rond 7 18 mars
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
34‑153
Halvlek 1: 34‑153
Halvlek 2: 0‑0
0 ‑ 25
2 YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
102‑70
Halvlek 1: 102‑70
Halvlek 2: 0‑0
21 ‑ 9
3 F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
123‑31
Halvlek 1: 123‑31
Halvlek 2: 0‑0
25 ‑ 1
4 Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
77‑51
Halvlek 1: 77‑51
Halvlek 2: 0‑0
20 ‑ 10
5 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
34‑97
Halvlek 1: 34‑97
Halvlek 2: 0‑0
4 ‑ 25
Rond 8 15 april
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
76‑38
Halvlek 1: 76‑38
Halvlek 2: 0‑0
22 ‑ 8
2 Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
42‑19
Halvlek 1: 42‑19
Halvlek 2: 0‑0
19 ‑ 11
3 STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
71‑62
Halvlek 1: 40‑16
Halvlek 2: 31‑46
16 ‑ 14
4 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
51‑60
Halvlek 1: 51‑60
Halvlek 2: 0‑0
14 ‑ 16
5 Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
44‑58
Halvlek 1: 44‑58
Halvlek 2: 0‑0
13 ‑ 17
Rond 9 6 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fem Ess
Fem Ess
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
Olle Persson
Olle Persson
Olle Persson [23285]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Lars Becklén [80419]
Stefan Eriksson [18587]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Bridgepasset
Bridgepasset
Magnus Wegestål [91149]
Anders Ingels [88890]
Johan Andersson [40197]
Martin Gårdrup [36202]
Dan Nilsson [5967]
Jonas Tjärnemo [65741]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Michael Olsson [5768]
Mats Norhager [46709]
Christer Winther [4583]
Tommy Kellander [14354]
Anders Freij [5548]
Urban Bjergert [4531]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 YBS
YBS
Hans Göthe [9054]
Eva-Liss Göthe [5285]
Johan Dieden [10388]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Mats Pettersson [5587]
Johan Noberius [655]
STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars Backström [11442]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Mats Mattsson [24344]
Östen Svantesson [5765]
David Bryder [3176]
Göran Lindberg [4339]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 F Jarlvik
F Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Perry Sjöberg [5775]
Rolf Bengtsson [4614]
Thomas Andersson [15537]
Jan Gutenwik [6302]
Malmö Live
Malmö Live
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Johan Bennet [93]
Pierre Carbonnier [5538]
Anders Wirgren [4731]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Rueful Rabbit
Rueful Rabbit
Jan Clementsson [55627]
Mårten Howe [24774]
Klas Bellander [4541]
Håkan Zejnilagic [24620]
Bonnie Clementsson [55628]
Linus Dahlström [44253]
Mats Holm [4537]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Fredrik Wickström [4496]
Pekka Idman [20528]
Folke Abrahamsson [32632]
Alf Roos [92856]
Claudia Sjöberg [55585]
Inge Sixtensson [7068]
Leif Andersson [8923]
Bert Jehpsson [5541]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑