Fredagsgodis

Primära flikar

PlacNamnKlubb%
1John Dryden
Peter Bengtsson
BK S:t Erik65,67
2Agneta von Schinkel
Gita Nelson
BK S:t Erik58,53
3Kerstin Luthman
Agneta Delin
BK S:t Erik56,75
Visa hela resultatlistan … med totalt 27 par
 
Information
Datum och tid
Fre 30 okt 2020 kl 11:00-15:00
Typ av händelse
Tävling > Par > Brons
Spelplats
Kronobergsgatan 12
Sista anmälningsdatum
Fre 30 okt 2020
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig

Tävlingsmeny

Fredagar 11.00 – 15.00 startar igen 14 augusti

Du måste vara inloggad för att kunna anmäla dig.

Vi spelar 21 brickor. Max 32 par därför krävs föranmälan.
Tävlingen spelas med sk bridgekryss och vi spelar barometer.
Max ruternål gäller.

Bordsavgiften är 120 kr

För dig som spelar Fredagsgodis finns Veckans problem på hemsidan www.nyabridgeskolan.se och Kristers genomgång kan du följa via videolänk.

Välkomna

Tävling
Tävlingsledare
Krister Ahlesved
Antal brickor
21
Antal brickor per rond
3
Startavgift
120 kr
Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Fre 30 okt 2020
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig
Maximalt antal
32
Antal anmälda
29
Nr Spelare 1 Spelare 2 Datum
29 Ingvar Wiström Walter Kegö 2020‑10‑28
28 Christian Wiechel Suzanne Kärnell 2020‑10‑27
27 Jolanta Abrigo Fredrik Sandwall 2020‑10‑27
26 Anita Höök Christina Åkerblom 2020‑10‑25
25 Birgitta Björkå-Dahlberg Eva Jörnow 2020‑10‑23
24 Ethel Sabelström Karin Englund 2020‑10‑23
23 Eva Lindholm Benkt Lundgren 2020‑10‑23
22 Monika Borg Kerstin Källander 2020‑10‑23
21 Birthe Ehrling Ylva Bohman 2020‑10‑23
20 Lillemor Fröberg Solveig Hammar 2020‑10‑23
19 Lottie Tegner Barbro Malmgren 2020‑10‑23
18 Margareta Gotthard Mac Gotthard 2020‑10‑23
17 Gita Nelson Agneta von Schinkel 2020‑10‑23
16 Gunnel Gustafsson Agneta Lundvall 2020‑10‑22
15 Maud Randel Myra Beckman 2020‑10‑21
14 Dag Bjerke Christer Larsson 2020‑10‑21
13 Neta Falk Carita Harring 2020‑10‑16
12 Gunnar Andersson Marianne Larsson 2020‑10‑16
11 Birgitta Essén-Gustavsson Katy Lilljeforss 2020‑10‑16
10 Barbro Hultqvist Madeleine Gabrielson 2020‑10‑16
9 Dick Everskog Björn Hallman 2020‑10‑12
8 Kerstin Falk Gunnel Lindegren 2020‑10‑12
7 Kerstin Gråberg Arija Strömberg 2020‑10‑09
6 Karin Ekhammar Per Stahre 2020‑10‑07
5 John Dryden Peter Bengtsson 2020‑10‑07
4 Agneta Söderlund Gudrun Noreby 2020‑10‑02
3 Kerstin Svensson Ewa Menckel 2020‑10‑01
2 Agneta Delin Kerstin Luthman 2020‑09‑26
1 Karin Schiöld Elisabeth Stern 2020‑09‑18