Lagtävling av typ Gröna Hissen. Kval till DM lag

Information
Datum och tid
Lör 5 okt 2019 kl 11:00-17:30
Typ av händelse
Tävling > Lag > Silver
Spelplats
Bridgens Hus i Högsbo, Göteborg
Sista anmälningsdatum
Fre 4 okt 2019
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig

Här är resultatet ifrån Lagtävlingen:

http://www.svenskbridge.se/askims-bk/lag/tvl/10856

Tävling
Tävlingsledare
Carl Ek
Antal brickor
42
Antal brickor per rond
6
Startavgift
400 kronor per lag
Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Fre 4 okt 2019
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig
Antal anmälda
30
Nr Lag Datum
30
Roospojkarna
Eva Roos, Göran Karlander, Jan Sager, Kjell Zackrisson
2019‑10‑03
29
Hang on
Gudrun Orvelin Nilsson, Rut Hillensjö, Leif Albinsson, Göran Nilsson
2019‑10‑01
28
Farmers
Anders Erikson, Ylva Pyykkö, Bo Erikson, Peter Karlsson, Jan-Erik Åsmo, Ronny Ovesson Ejnell
2019‑10‑01
27
Lonley heart team
Oscar Hult, Hans Eriksson, Matti Lepistö, David Bryder
2019‑09‑27
26
Sch Sch
Gunnar Jansson, Tore Mattsson, Jacob Kleiven, Kjell Berndtsson
2019‑09‑27
25
No Trump
Robert Bäck, Per Östlund Mitchell, Börje Dahlberg, Robin Björkstrand, Per Jansson, Lars Kennethsson
2019‑09‑25
24
Beckman
Lars-Åke Gustafsson, Sten-Åke Thunberg, Jan Troberg, Leif Beckman
2019‑09‑25
23
BS Damernas
Maria Tullberg, Maria Tullberg, Mirre Gustafsson, Eva Snare, Birgitta Emanuelsson
2019‑09‑25
22
DUMLE
Marianne Löfgren, Ulla-Britt Karlsson, Eva Johansson, Dagny Tryggö
2019‑09‑24
21
Edeland
Kristina Edeland, Birgitta Düring Månsson, Ewalena Fredlund, Johnny Månsson
2019‑09‑23
20
Miksa
Göran Johansson, Gunilla Lindeström, Nils-Bertil Gustafsson, Gunnar Berndtsson
2019‑09‑23
19
Friends
Jan-Olof Siby, Klas-Göran Lundin, Rodny Carlsson, Zsuzsanna Szamel
2019‑09‑21
18
Four Ever
Maria Danielsson, Kjell Andersson, Dag Källfelt, Marianne Källfelt
2019‑09‑20
17
Lillemor
Lillemor Eriksson, Britt-Inger Svensson, Lena Frerichs, Anki Abrahamsson
2019‑09‑20
16
Pantertanterna
Yvonne Sjöstrand, Helga Andréen, Martha Gustafson, Siv Zackrisson
2019‑09‑20
15
Áskorandi
Eric Skoog, Kristina Bergman, Lars Högblom, Svavar Hauksson
2019‑09‑18
14
På hugget
Pia Rasmusson, Kalle Rasmusson, Christina Wedin, Margrete Östermarker
2019‑09‑17
13
Ella
Ella Ormachea, Pontus Lindqvist, Ivan Nilsson, Arnold Joelsson
2019‑09‑17
12
Rookisarna
Lennart Keussen, Ewa Merkander, Staffan Edström, Stefan Sjöberg
2019‑09‑14
11
BK Utgång
Lars-Olof Månsson, Helena Kahu, Sven-Olof Lantz, Elisabeth Gajewska
2019‑09‑13
10
JAKE
Jan Ahlqvist, Mats Jakobsson, Tony Elmroth, Jan Konar
2019‑09‑13
9
Sjöman utan Båt
Göran Rydell, Rudi Knutson, Harald Sjöman, Ingvar Grahn, Roger Andersson, Carl Ek
2019‑09‑10
8
Plus En
Lars Haara, Monica Haara, Kajsa Haglöf, Ulla Malmsten
2019‑09‑10
7
Bolaget
Bo Andersson, Sven Nilsson, Agneta Persson, Hans Linusson, Bo Andersson
2019‑09‑10
6
WELL
Bo Larsson, Anna-Stina Wennberg, Christina Erikson, Marie-Louise Landelius, Carl Heyman
2019‑09‑08
5
Unit 4+2
Tomas Rohdin, Dan Olsson, Mats Amonsson, Staffan Lindahl
2019‑09‑06
4
Affes gäng
Alf Börjesson, Gertrud Bohlin, Britt Larsson, Jan Erixon
2019‑09‑05
3
Cosmos
Stefan Åsgården, Gerhard Jörgensen, Tomas Andgren, Per Sjöberg
2019‑09‑04
2
Askim SW
Adam Kovasznay, Bengt Johansson, Anders Våge, Kjell Evensen
2019‑09‑04
1
Grodorna
Per Diener, Nils Nordahl, Eva Ströby, Anitha Hemark Hallgren
2019‑09‑03