DM-par, kval

PlacNamnKlubb%
1Mikael Westerlund
Björn Wenander
BK Lyx
Onsdagsklubben
65,22
2Britt Larsson
Anne-Marie Johansson
Askims BK
Kronhusklubben
64,28
3Jan-Erik Åsmo
Ronny Ovesson Ejnell
BK Centrum62,90
Visa hela resultatlistan … med totalt 48 par
 
Information
Datum och tid
Lör 18 jan 2020 kl 15:00-20:00
Typ av händelse
Tävling > Par > SM Par Open > DM Kval
Spelplats
Bridgens Hus
Sista anmälningsdatum
Tor 16 jan 2020
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig

Tävlingsmeny

Tävlingen avslutas med mat (Rostbiff, potatissallad och grönsaker) och dryck, vars kostnad är inkluderad i deltagaravgiften.
Priser utdelas till de tre bästa paren i tävlingen samt också 3 priser inom kategorierna hjärterpar, ruterpar och klöverpar.

Tävling
Tävlingsledare
Carl Ek
Antal brickor
30
Antal brickor per rond
2
Startavgift
200
Startavgift (junior)
100
Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Tor 16 jan 2020
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig
Antal anmälda
49
Nr Spelare 1 Spelare 2 Datum
49 Ingrid Petersen Börje Dahlberg 2020‑01‑16
48 Kent Eriksson Hans Fredling 2020‑01‑16
47 Annika Wallén Sven Nilsson 2020‑01‑16
46 An Elfdahl Per Elfdahl 2020‑01‑16
45 Eva Johansson Lotta Konradsson 2020‑01‑15
44 Frank Björnberg Maj-Inger Stegborn 2020‑01‑15
43 Ulla Liedholm Mile Calic 2020‑01‑15
42 Kristina Edeland Margareta Edeland 2020‑01‑15
41 Tore Mattsson Ragnar Andersson 2020‑01‑15
40 Birgitta Emanuelsson Eva Ströby 2020‑01‑15
39 Gunnar Jansson Torbjörn Kåreke 2020‑01‑14
38 Marianne Fagerby Tony Elmroth 2020‑01‑14
37 Bo Andersson Peter Nyberg 2020‑01‑13
36 Ulla Sallin Eva Thorsson 2020‑01‑13
35 Robert Bäck Lena Petersen 2020‑01‑13
34 Patrik Clevström Annika Corneliusson 2020‑01‑13
33 Anna Wallgren Gunilla Johansson 2020‑01‑12
32 Tommy Somlo Stefan Corneliusson 2020‑01‑12
31 Karl-Eric Nilsson Lena I Nilsson 2020‑01‑12
30 Britt Larsson Anne-Marie Johansson 2020‑01‑11
29 Anita Mellgren Christina Wedin 2020‑01‑11
28 Elisabeth Grahn Berit Fors 2020‑01‑11
27 Bo Larsson Anna-Stina Wennberg 2020‑01‑11
26 Mikael Westerlund Björn Wenander 2020‑01‑10
25 Jan-Olof Siby Rodny Carlsson 2020‑01‑10
24 Marcus Sandberg Sören Ek 2020‑01‑10
23 Joakim Olsson Terje Lie 2020‑01‑09
22 Ylva Pyykkö Anders Erikson 2020‑01‑09
21 Mats Allgöwer Ella Olsson 2020‑01‑08
20 Kerstin Feller Britt-Inger Svensson 2020‑01‑08
19 Mats Jakobsson Thomas Therkelson 2020‑01‑08
18 Birgitta Carlsson Monica Dahlström 2020‑01‑07
17 Marianne Sparud Margareta Stenberg 2020‑01‑07
16 Tomas Andgren Per Sjöberg 2020‑01‑07
15 Yr Logadottir Barbro Lindemalm--Lundstam 2020‑01‑06
14 Ronny Ovesson Ejnell Jan-Erik Åsmo 2020‑01‑05
13 Birgit Andersson Martin Lundberg 2020‑01‑05
12 Lillemor Eriksson Lena Frerichs 2020‑01‑05
11 Ann Bergqvist Egon Bodendal 2020‑01‑05
10 Adam Kovasznay Bengt Johansson 2020‑01‑04
9 Jan Ahlqvist Jan Konar 2020‑01‑04
8 Eva Göransson Lycke Christine Öberg 2020‑01‑04
7 Hans Thimell Jan Andersson 2020‑01‑03
6 Ingvar Grahn Ulla Berntsson 2020‑01‑03
5 Christina Hedén Danielsson Catharina Rasmussen 2020‑01‑03
4 Jürgen Schildt Nils Nordahl 2019‑12‑31
3 Tobias Bende Sara Wrige 2019‑12‑31
2 Agneta Persson Hans Linusson 2019‑12‑29
1 Gunnar Ohlson May Moore 2019‑12‑19