Uppsala lagguld

Information
Datum och tid
Lör 16 - sön 17 nov 2019 kl 10:00-14:30
Typ av händelse
Tävling > Lag > Guld
Spelplats
Bridgens Hus Uppsala
Sista anmälningsdatum
Fre 15 nov 2019
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig

Tävlingsmeny

All information om Uppsala lagguld och övriga tävlingar i samband med slutspelet av Svenska cupen hittas här.

Tävlingsbestämmelser

Tävling
Tävlingsledare
Ryszard Sliwinski
Antal brickor
90
Startavgift
2000 per lag
Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Fre 15 nov 2019
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig
Maximalt antal
34
Antal anmälda
25
Nr Lag Datum
25
Carbonnier
Pierre Carbonnier, Håkan Tjärnemo, Daniel Gustafsson, Eric Arvidsson
2019‑10‑09
24
Osorterat
Gunnar Lindell, Peter Knudsen, Allan Christensen, Christer Gällström
2019‑10‑09
23
Bridgekvist
Maria Grönkvist, Johan Grönkvist, Catharina Ahlesved, Thomas Brehmer, Björn Andersson
2019‑09‑25
22
Comtén
Mats Johansson, Anders Blomqvist, Rolf Westman, Ivar Holmquist
2019‑09‑14
21
Skvismästarn
Andreas Abragi, Castor Mann, Martin Löfgren, Daniel Gullberg
2019‑09‑14
20
Showtime
Joakim Nordlindh, Johannes Matsson, Björn Sörling, Bo Roos
2019‑09‑14
19
Valle
Peter Backlund, Madeleine Swanström, Tommy Gullberg
2019‑09‑12
18
LBX
Lars Ericson, Bo Ericson, Mats Sjöberg, Håkan Lindblom
2019‑09‑02
17
SC 17
Pär Ol-Mårs, Patric Holmberg, Mikael Arnberg, Göran Hammarström
2019‑08‑30
16
Kompispass
Linnea Edlund, Tobias Bende, Sara Wrige, Carl-Henrik Nauclér, Ia Börling
2019‑08‑30
15
JR
Stefan Olausson, Göran Andersson, Jesper Rundin, Ulf Lundgren
2019‑08‑22
14
ZMRZLINA
Sune Fager, Rune Pettersson, Rolf Scherdin, Daniel Eriksson
2019‑08‑21
13
SC 16 - Den långa vägen
Kent Karlsson, Gert Bodén, Lennart Johansson, Jimmy Herrdin
2019‑06‑18
12
SC 14 - YES
Zhou Ye, Mats Andersson, Stellan Andersson, Lennart Persson
2019‑06‑18
11
SC 13 - Kusinerna från landet
Marie Johansson, Henrik Sällberg, Johnny Petersson, Dan Johansson, Björn Davidsson, Emma Paulsson
2019‑06‑18
10
SC 12 - Mr Bumble
Mats Pettersson, Johan Bennet, Peter Fredin, Johan Sylvan
2019‑06‑18
9
SC 11- ANNA
Anna Zack Efraimsson, Bengt-Erik Efraimsson, Peter Carlsson, Magnus Ekman
2019‑06‑18
8
SC 9 - Lille Skutt
Niclas Samuelsson, Tom Gärds, Rolf Karlsen, Kalle Aldeborg, Kent Karlsson
2019‑06‑18
7
SC 8 - Prego
Pierre Winberg, Kjell Carlsson, Pernilla Andreasson, Håkan Svensson
2019‑06‑18
6
SC 6 - Jönamo
Peter Swensson, Jörgen Wallmon, Robert Larsson, Stefan Ekman, Kaj Adolfsson
2019‑06‑18
5
SC 5 - Hedemora BS Holmgång
Jan Holm, Magnus Melin, Peter Wester, Erik Franzén, Jörgen Claesson, Mattias Lindgren
2019‑06‑18
4
SC 4 - San Sac
Johnny Blid, Erik Fryklund, Simon Bech, Stefan Jönsson, Patrik Johansson
2019‑06‑18
3
SC 3 - Öbergs
Conny Gustafsson, Per Andersson, Peder Öberg, Jonas Dahlgren
2019‑06‑18
2
SC 2 - BK Lyx Bunk
Tomas Andgren, Göte Berntsson, Peter Norrhede, Per Sjöberg, Kent Johansson, Mikael Westerlund, Ingemar Assarsjö
2019‑06‑18
1
SC 1 - Cosmos
Göran Selldén, Anders Brunzell, Jan-Erik Åsmo, Ronny Ovesson Ejnell, Jim Nielsen, Stefan Åsgården
2019‑06‑18