Uppsala bridgefest - Lagguld

Uppsala bridgefest - Lagguld

2018-11-17 - 18  Uppsala lagguld 2018 2018-11-17 - 18  Uppsala lagguld 2018

Matchresultat  Total IAF  … i lagordning  1:1  2:1  3:1  4:1  5:1  6:1  7:1  8:1  9:1  10:1  11:1  12:1  13:1  14:1  15:1


30 lag. Antal ronder: 15.

Plac  Lag   Poäng  Namn                        Spelartrupp                                                        

   1    2  186,12  SC - San Sac                Johansson - Jönsson - Blid - Fryklund                              
   2    8  183,45  SC - ANNA                   Zack Efraimsson - Efraimsson - Ekman - Carlsson                    
   3    1  180,89  SC - Åmål Hulta             Karlsson - Olsson - Nyholm - Hedström                              
   4   18  177,17  SC - Team Westcoast         Kennethsson - Lemborn - Jansson - Hörnfeldt - Lemborn - Stormo     
   5    5  170,61  SC - ZMRZLINA               Eriksson - Pettersson - Bjäring - Sandin                           

   6   12  166,47  Jannes                      Grönkvist - Petersson - Selberg - Bodin                            
   7   25  165,92  Falcon Crest                Ivarsson - Nohrén - Alenfalk - Nordlindh                           
   8   19  163,87  Greven                      Kvick - Östberg - Gustawsson - Eriksson                            
   9   11  162,93  Valle                       Backlund - Morath - Gullberg - Swanström                           
  10   17  161,41  Topmix                      Wenneberg - Wegnelius - Selldén - Görnandt                         

  11   23  160,51  SC - Lag Älwö               Dellenmark - Rundgren - Barath - Samuelsson                        
  12    6  159,85  SC - 99:an                  Bäck - Dahlberg - Östlund Mitchell - Thalén - Björkstrand - Sörling
  13   27  157,23  BridgeBertheau              Bertheau - Bertheau - Bertheau - Bergdahl - Hult                   
  14   15  155,33  SC - Fem stoppar spöktåget  Bende - Nuoristo - Ljungblad - Jansson                             
  15   30  152,02  Gudruns Lärjungar           Gulliksson - Strandberg - Strandberg - Ramstedt - Karlsson - Sandin

  16   20  151,42  Dagens Dubbel               Ericson - Ericson - Jansson - Björklund                            
  17    3  150,19  SC - Gullvi                 Högberg - Lennartsson - Carlsson - Larsson                         
  18    7  149,02  SC - Tootsie                Jarlvik - Trendafilova - Dahlström - Clementsson                   
  19   24  143,67  Yellow G                    Ramquist - Westman - Eliasson - Elmroth                            
  20   26  139,98  Zarathustra                 Matsson - Swensson - Staffas - Matsson                             

  21   28  139,33  Harrys Boys                 Westman - Olsson - Liljekvist - Schüssler                          
  22   21  136,40  SC - Växjö                  Johansson - Björkman - Sjökvist - Ericson                          
  23    9  133,09  Skalman                     Ahlesved - Warne - Malmström - Säfsten                             
  24   14  129,80  Bullret                     Larsson - Johansson - Edlund - Börling                             
  25   10  122,58  Mango Chock                 Björin - Ringström - Gjellan - Westin                              

  26   22  122,48  UBS Doc                     Granberg - Sperber - Engholm - Karlsson - Hjelte - Enkvist         
  27   29  122,34  Knut-Axel med vänner        Nedlich - Weiler - Unge - Bech - Rodin - Abragi                    
  28   13  121,62  Värsta Stamtavlan           Sandberg - Sjöstrand - Asplund - Kjellman                          
  29    4  118,60  SC - LagOmBud               Lövling - Rångevall - Wanngård - Jonsson                           
  30   16  110,70  ABB 21                      Forsberg - Stanley - Slottsdahl - Marjoniemi                       

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  15                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   18 SC - Team Westcoast         2  SC - San Sac                18- 0            16,64  3,36
  2   1  SC - Åmål Hulta             3  SC - Gullvi                  9- 0            13,90  6,10
  3   23 SC - Lag Älwö               8  SC - ANNA                   13-15             9,01 10,99
  4   25 Falcon Crest                5  SC - ZMRZLINA               19- 7            14,92  5,08
  5   27 BridgeBertheau              11 Valle                       11-33             2,42 17,58
  6   6  SC - 99:an                  12 Jannes                       2- 4             9,01 10,99
  7   15 SC - Fem stoppar spöktåget  30 Gudruns Lärjungar           24- 0            17,99  2,01
  8   21 SC - Växjö                  19 Greven                       0-34             0,35 19,65
  9   13 Värsta Stamtavlan           20 Dagens Dubbel               19-21             9,01 10,99
 10   14 Bullret                     22 UBS Doc                     14-31             3,62 16,38
 11   28 Harrys Boys                 7  SC - Tootsie                 9- 8            10,50  9,50
 12   9  Skalman                     26 Zarathustra                 11-24             4,76 15,24
 13   16 ABB 21                      10 Mango Chock                 14-21             6,85 13,15
 14   29 Knut-Axel med vänner        24 Yellow G                    15-17             9,01 10,99
 15   4  SC - LagOmBud               17 Topmix                       1- 9             6,47 13,53

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  14                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   2  SC - San Sac                6  SC - 99:an                  17-11            12,75  7,25
  2   25 Falcon Crest                1  SC - Åmål Hulta             17-11            12,75  7,25
  3   5  SC - ZMRZLINA               11 Valle                       23-14            13,90  6,10
  4   8  SC - ANNA                   27 BridgeBertheau              12- 4            13,53  6,47
  5   30 Gudruns Lärjungar           21 SC - Växjö                  17- 0            16,38  3,62
  6   23 SC - Lag Älwö               12 Jannes                       8-29             2,65 17,35
  7   14 Bullret                     18 SC - Team Westcoast         10-29             3,11 16,89
  8   17 Topmix                      15 SC - Fem stoppar spöktåget  21- 3            16,64  3,36
  9   24 Yellow G                    20 Dagens Dubbel               22-18            11,90  8,10
 10   19 Greven                      29 Knut-Axel med vänner        19- 7            14,92  5,08
 11   7  SC - Tootsie                22 UBS Doc                     35- 4            19,22  0,78
 12   3  SC - Gullvi                 9  Skalman                     14-10            11,90  8,10
 13   10 Mango Chock                 13 Värsta Stamtavlan           14-43             1,10 18,90
 14   26 Zarathustra                 16 ABB 21                      24-14            14,25  5,75
 15   28 Harrys Boys                 4  SC - LagOmBud               13-22             6,10 13,90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  13                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   6  SC - 99:an                  1  SC - Åmål Hulta             23-18            12,33  7,67
  2   11 Valle                       2  SC - San Sac                 3-12             6,10 13,90
  3   8  SC - ANNA                   5  SC - ZMRZLINA               24- 7            16,38  3,62
  4   30 Gudruns Lärjungar           23 SC - Lag Älwö                0-30             0,94 19,06
  5   17 Topmix                      27 BridgeBertheau               6-15             6,10 13,90
  6   15 SC - Fem stoppar spöktåget  25 Falcon Crest                22-19            11,46  8,54
  7   21 SC - Växjö                  18 SC - Team Westcoast         15-38             2,21 17,79
  8   12 Jannes                      28 Harrys Boys                 14- 2            14,92  5,08
  9   20 Dagens Dubbel               7  SC - Tootsie                17-12            12,33  7,67
 10   3  SC - Gullvi                 14 Bullret                     44- 8            19,91  0,09
 11   4  SC - LagOmBud               24 Yellow G                    24-21            11,46  8,54
 12   19 Greven                      22 UBS Doc                     12- 9            11,46  8,54
 13   9  Skalman                     16 ABB 21                      33-11            17,58  2,42
 14   13 Värsta Stamtavlan           26 Zarathustra                 12-31             3,11 16,89
 15   29 Knut-Axel med vänner        10 Mango Chock                 35- 6            18,90  1,10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  12                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             11 Valle                        0-14             4,46 15,54
  2   2  SC - San Sac                23 SC - Lag Älwö                2- 1            10,50  9,50
  3   5  SC - ZMRZLINA               30 Gudruns Lärjungar           11- 1            14,25  5,75
  4   8  SC - ANNA                   21 SC - Växjö                   3-10             6,85 13,15
  5   27 BridgeBertheau              15 SC - Fem stoppar spöktåget  13- 1            14,92  5,08
  6   28 Harrys Boys                 25 Falcon Crest                 0-17             3,62 16,38
  7   24 Yellow G                    17 Topmix                       1-10             6,10 13,90
  8   6  SC - 99:an                  3  SC - Gullvi                 26-13            15,24  4,76
  9   10 Mango Chock                 19 Greven                       0- 8             6,47 13,53
 10   12 Jannes                      20 Dagens Dubbel                3- 5             9,01 10,99
 11   9  Skalman                     14 Bullret                      0-18             3,36 16,64
 12   7  SC - Tootsie                18 SC - Team Westcoast          1-16             4,17 15,83
 13   22 UBS Doc                     29 Knut-Axel med vänner         2-12             5,75 14,25
 14   16 ABB 21                      13 Värsta Stamtavlan           13-10            11,46  8,54
 15   26 Zarathustra                 4  SC - LagOmBud               11-20             6,10 13,90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  11                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   27 BridgeBertheau              2  SC - San Sac                 1- 6             7,67 12,33
  2   23 SC - Lag Älwö               1  SC - Åmål Hulta              6- 9             8,54 11,46
  3   30 Gudruns Lärjungar           8  SC - ANNA                    1-17             3,89 16,11
  4   5  SC - ZMRZLINA               14 Bullret                      2- 5             8,54 11,46
  5   15 SC - Fem stoppar spöktåget  28 Harrys Boys                  4-13             6,10 13,90
  6   21 SC - Växjö                  6  SC - 99:an                   4-18             4,46 15,54
  7   20 Dagens Dubbel               3  SC - Gullvi                  4- 0            11,90  8,10
  8   19 Greven                      12 Jannes                       0-14             4,46 15,54
  9   25 Falcon Crest                17 Topmix                       3- 3            10,00 10,00
 10   18 SC - Team Westcoast         9  Skalman                     18- 2            16,11  3,89
 11   11 Valle                       24 Yellow G                     9- 0            13,90  6,10
 12   7  SC - Tootsie                10 Mango Chock                 24- 0            17,99  2,01
 13   4  SC - LagOmBud               16 ABB 21                       6- 4            10,99  9,01
 14   13 Värsta Stamtavlan           22 UBS Doc                      9-11             9,01 10,99
 15   29 Knut-Axel med vänner        26 Zarathustra                 11-20             6,10 13,90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  10                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   2  SC - San Sac                30 Gudruns Lärjungar           13-12            10,50  9,50
  2   1  SC - Åmål Hulta             28 Harrys Boys                 12- 0            14,92  5,08
  3   27 BridgeBertheau              21 SC - Växjö                  10-15             7,67 12,33
  4   8  SC - ANNA                   15 SC - Fem stoppar spöktåget  13-10            11,46  8,54
  5   20 Dagens Dubbel               5  SC - ZMRZLINA                2-16             4,46 15,54
  6   17 Topmix                      6  SC - 99:an                  13- 6            13,15  6,85
  7   24 Yellow G                    18 SC - Team Westcoast         15- 5            14,25  5,75
  8   19 Greven                      23 SC - Lag Älwö                5-11             7,25 12,75
  9   10 Mango Chock                 14 Bullret                     29- 0            18,90  1,10
 10   12 Jannes                      25 Falcon Crest                 3-10             6,85 13,15
 11   3  SC - Gullvi                 7  SC - Tootsie                11-18             6,85 13,15
 12   16 ABB 21                      11 Valle                        0-16             3,89 16,11
 13   9  Skalman                     4  SC - LagOmBud               14- 7            13,15  6,85
 14   29 Knut-Axel med vänner        13 Värsta Stamtavlan           15-15            10,00 10,00
 15   26 Zarathustra                 22 UBS Doc                     16-23             6,85 13,15

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  9                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   21 SC - Växjö                  2  SC - San Sac                 6-19             4,76 15,24
  2   1  SC - Åmål Hulta             27 BridgeBertheau              12- 1            14,59  5,41
  3   15 SC - Fem stoppar spöktåget  5  SC - ZMRZLINA                3-28             1,81 18,19
  4   30 Gudruns Lärjungar           20 Dagens Dubbel               19-12            13,15  6,85
  5   28 Harrys Boys                 8  SC - ANNA                    6-20             4,46 15,54
  6   17 Topmix                      3  SC - Gullvi                  0-23             2,21 17,79
  7   10 Mango Chock                 23 SC - Lag Älwö                3-33             0,94 19,06
  8   12 Jannes                      18 SC - Team Westcoast         23-13            14,25  5,75
  9   25 Falcon Crest                16 ABB 21                      28-18            14,25  5,75
 10   14 Bullret                     7  SC - Tootsie                20- 7            15,24  4,76
 11   19 Greven                      24 Yellow G                    18-10            13,53  6,47
 12   6  SC - 99:an                  26 Zarathustra                 20-11            13,90  6,10
 13   13 Värsta Stamtavlan           9  Skalman                      0-11             5,41 14,59
 14   22 UBS Doc                     4  SC - LagOmBud               12- 7            12,33  7,67
 15   11 Valle                       29 Knut-Axel med vänner        27- 5            17,58  2,42

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  8                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP     +/-        Poäng   
  1   20 Dagens Dubbel               1  SC - Åmål Hulta             13-24             5,41 14,59
  2   2  SC - San Sac                15 SC - Fem stoppar spöktåget  14-16             9,01 10,99
  3   5  SC - ZMRZLINA               27 BridgeBertheau               7-24             3,62 16,38
  4   28 Harrys Boys                 21 SC - Växjö                  23-21            10,99  9,01
  5   30 Gudruns Lärjungar           10 Mango Chock                 24-10            15,54  4,46
  6   3  SC - Gullvi                 8  SC - ANNA                    2-13             5,41 14,59
  7   17 Topmix                      12 Jannes                      23-22            10,50  9,50
  8   23 SC - Lag Älwö               14 Bullret                     11-17             7,25 12,75
  9   18 SC - Team Westcoast         25 Falcon Crest                23-18            12,33  7,67
 10   24 Yellow G                    26 Zarathustra                 28- 1            18,56  1,44
 11   7  SC - Tootsie                9  Skalman                     11- 9            10,99  9,01
 12   16 ABB 21                      19 Greven                       0-30             0,94 19,06
 13   6  SC - 99:an                  22 UBS Doc                     37- 0            20,00  0,00
 14   4  SC - LagOmBud               29 Knut-Axel med vänner         0- 0   -2--2     8,00  8,00
 15   11 Valle                       13 Värsta Stamtavlan           47-12            19,78  0,22

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  7                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   8  SC - ANNA                   1  SC - Åmål Hulta             12- 4            13,53  6,47
  2   21 SC - Växjö                  15 SC - Fem stoppar spöktåget  18-12            12,75  7,25
  3   2  SC - San Sac                5  SC - ZMRZLINA               34-21            15,24  4,76
  4   10 Mango Chock                 17 Topmix                       9-11             9,01 10,99
  5   27 BridgeBertheau              12 Jannes                       9- 4            12,33  7,67
  6   20 Dagens Dubbel               28 Harrys Boys                 16-18             9,01 10,99
  7   30 Gudruns Lärjungar           3  SC - Gullvi                 30-10            17,12  2,88
  8   25 Falcon Crest                14 Bullret                     13-10            11,46  8,54
  9   26 Zarathustra                 7  SC - Tootsie                18-21             8,54 11,46
 10   9  Skalman                     6  SC - 99:an                   8-11             8,54 11,46
 11   18 SC - Team Westcoast         23 SC - Lag Älwö               13-13            10,00 10,00
 12   16 ABB 21                      29 Knut-Axel med vänner        15- 3            14,92  5,08
 13   24 Yellow G                    13 Värsta Stamtavlan            6-17             5,41 14,59
 14   22 UBS Doc                     11 Valle                       19-30             5,41 14,59
 15   4  SC - LagOmBud               19 Greven                      21-22             9,50 10,50

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  6                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             21 SC - Växjö                   9- 2            13,15  6,85
  2   5  SC - ZMRZLINA               17 Topmix                      25- 0            18,19  1,81
  3   2  SC - San Sac                8  SC - ANNA                   28- 0            18,73  1,27
  4   15 SC - Fem stoppar spöktåget  12 Jannes                      16- 1            15,83  4,17
  5   27 BridgeBertheau              25 Falcon Crest                 7- 1            12,75  7,25
  6   20 Dagens Dubbel               26 Zarathustra                 25- 8            16,38  3,62
  7   10 Mango Chock                 3  SC - Gullvi                  0- 7             6,85 13,15
  8   14 Bullret                     28 Harrys Boys                  1- 4             8,54 11,46
  9   13 Värsta Stamtavlan           30 Gudruns Lärjungar            7-18             5,41 14,59
 10   23 SC - Lag Älwö               29 Knut-Axel med vänner        32-11            17,35  2,65
 11   24 Yellow G                    7  SC - Tootsie                32-13            16,89  3,11
 12   22 UBS Doc                     16 ABB 21                      14-12            10,99  9,01
 13   6  SC - 99:an                  19 Greven                       2-25             2,21 17,79
 14   11 Valle                       9  Skalman                     18- 1            16,38  3,62
 15   18 SC - Team Westcoast         4  SC - LagOmBud               30- 5            18,19  1,81

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  5                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   12 Jannes                      1  SC - Åmål Hulta              1- 8             6,85 13,15
  2   5  SC - ZMRZLINA               21 SC - Växjö                   5- 6             9,50 10,50
  3   8  SC - ANNA                   17 Topmix                       7- 6            10,50  9,50
  4   3  SC - Gullvi                 23 SC - Lag Älwö                7- 6            10,50  9,50
  5   22 UBS Doc                     2  SC - San Sac                 1-12             5,41 14,59
  6   26 Zarathustra                 15 SC - Fem stoppar spöktåget   0-20             2,88 17,12
  7   14 Bullret                     27 BridgeBertheau               1- 2             9,50 10,50
  8   29 Knut-Axel med vänner        7  SC - Tootsie                 5-17             5,08 14,92
  9   9  Skalman                     19 Greven                      28- 0            18,73  1,27
 10   6  SC - 99:an                  25 Falcon Crest                31-19            14,92  5,08
 11   16 ABB 21                      20 Dagens Dubbel               10-14             8,10 11,90
 12   30 Gudruns Lärjungar           24 Yellow G                    28- 8            17,12  2,88
 13   10 Mango Chock                 4  SC - LagOmBud               35-18            16,38  3,62
 14   18 SC - Team Westcoast         11 Valle                       40- 0            20,00  0,00
 15   28 Harrys Boys                 13 Värsta Stamtavlan           60- 3            20,00  0,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  4                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   12 Jannes                      21 SC - Växjö                   3-14             5,41 14,59
  2   1  SC - Åmål Hulta             5  SC - ZMRZLINA               24-21            11,46  8,54
  3   19 Greven                      15 SC - Fem stoppar spöktåget   0-20             2,88 17,12
  4   8  SC - ANNA                   29 Knut-Axel med vänner        17- 8            13,90  6,10
  5   17 Topmix                      23 SC - Lag Älwö               38-11            18,56  1,44
  6   26 Zarathustra                 3  SC - Gullvi                 17-14            11,46  8,54
  7   2  SC - San Sac                7  SC - Tootsie                23- 4            16,89  3,11
  8   25 Falcon Crest                9  Skalman                     30- 0            19,06  0,94
  9   16 ABB 21                      24 Yellow G                    11-17             7,25 12,75
 10   22 UBS Doc                     10 Mango Chock                  0-39             0,00 20,00
 11   6  SC - 99:an                  27 BridgeBertheau               9-23             4,46 15,54
 12   28 Harrys Boys                 11 Valle                       22- 1            17,35  2,65
 13   14 Bullret                     30 Gudruns Lärjungar            5-12             6,85 13,15
 14   18 SC - Team Westcoast         20 Dagens Dubbel                2-33             0,78 19,22
 15   4  SC - LagOmBud               13 Värsta Stamtavlan            5-24             3,11 16,89

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  3                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP     +/-        Poäng   
  1   12 Jannes                      3  SC - Gullvi                  3- 8             7,67 12,33
  2   15 SC - Fem stoppar spöktåget  1  SC - Åmål Hulta             16-32             3,89 16,11
  3   21 SC - Växjö                  17 Topmix                       6- 8             9,01 10,99
  4   23 SC - Lag Älwö               9  Skalman                     16-11            12,33  7,67
  5   8  SC - ANNA                   25 Falcon Crest                15- 4            14,59  5,41
  6   14 Bullret                     19 Greven                      25- 2            17,79  2,21
  7   28 Harrys Boys                 5  SC - ZMRZLINA                5-21             3,89 16,11
  8   29 Knut-Axel med vänner        27 BridgeBertheau               3-15             5,08 14,92
  9   30 Gudruns Lärjungar           6  SC - 99:an                  24-24            10,00 10,00
 10   7  SC - Tootsie                13 Värsta Stamtavlan           14-18             8,10 11,90
 11   20 Dagens Dubbel               10 Mango Chock                 24-15    0--1    13,90  5,10
 12   26 Zarathustra                 18 SC - Team Westcoast          3- 0            11,46  8,54
 13   24 Yellow G                    22 UBS Doc                      4-18             4,46 15,54
 14   2  SC - San Sac                16 ABB 21                       9- 3            12,75  7,25
 15   4  SC - LagOmBud               11 Valle                       24- 0            17,99  2,01

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  2                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             30 Gudruns Lärjungar           20- 0            17,12  2,88
  2   3  SC - Gullvi                 2  SC - San Sac                 3-15             5,08 14,92
  3   5  SC - ZMRZLINA               4  SC - LagOmBud               35- 0            19,78  0,22
  4   7  SC - Tootsie                6  SC - 99:an                  11- 6            12,33  7,67
  5   9  Skalman                     8  SC - ANNA                   14-20             7,25 12,75
  6   11 Valle                       10 Mango Chock                  9- 7            10,99  9,01
  7   13 Värsta Stamtavlan           12 Jannes                       0-36             0,09 19,91
  8   15 SC - Fem stoppar spöktåget  14 Bullret                     33-14            16,89  3,11
  9   17 Topmix                      16 ABB 21                       0- 0            10,00 10,00
 10   19 Greven                      18 SC - Team Westcoast         13- 4            13,90  6,10
 11   21 SC - Växjö                  20 Dagens Dubbel               27- 0            18,56  1,44
 12   23 SC - Lag Älwö               22 UBS Doc                     18-21             8,54 11,46
 13   25 Falcon Crest                24 Yellow G                    17-21             8,10 11,90
 14   27 BridgeBertheau              26 Zarathustra                  8-15             6,85 13,15
 15   29 Knut-Axel med vänner        28 Harrys Boys                 18- 7            14,59  5,41

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  1                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             2  SC - San Sac                13- 2            14,59  5,41
  2   3  SC - Gullvi                 4  SC - LagOmBud               21- 2            16,89  3,11
  3   5  SC - ZMRZLINA               6  SC - 99:an                   4- 2            10,99  9,01
  4   7  SC - Tootsie                8  SC - ANNA                    7-10             8,54 11,46
  5   9  Skalman                     10 Mango Chock                 14-10            11,90  8,10
  6   11 Valle                       12 Jannes                       2-19             3,62 16,38
  7   13 Värsta Stamtavlan           14 Bullret                      2- 5             8,54 11,46
  8   15 SC - Fem stoppar spöktåget  16 ABB 21                      14-10            11,90  8,10
  9   17 Topmix                      18 SC - Team Westcoast          8- 0            13,53  6,47
 10   19 Greven                      20 Dagens Dubbel               14-11            11,46  8,54
 11   21 SC - Växjö                  22 UBS Doc                     10- 0            14,25  5,75
 12   23 SC - Lag Älwö               24 Yellow G                     8- 0            13,53  6,47
 13   25 Falcon Crest                26 Zarathustra                  8- 4            11,90  8,10
 14   27 BridgeBertheau              28 Harrys Boys                 13-14             9,50 10,50
 15   29 Knut-Axel med vänner        30 Gudruns Lärjungar            6- 6            10,00 10,00


Matchresultat  Total IAF  … i lagordning  1:1  2:1  3:1  4:1  5:1  6:1  7:1  8:1  9:1  10:1  11:1  12:1  13:1  14:1  15:1

Information
Datum och tid
Lör 17 - sön 18 nov 2018 kl 10:00-14:30
Typ av händelse
Tävling > Lag > Guld
Spelplats
Uppsala
Sista anmälningsdatum
Tor 15 nov 2018
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig

Tävlingsmeny


Tävlingen kommer att spelas som Gröna Hissen.

Ca 80-95 brickor kommer att spelas under två dagar, beroende på hur många lag som anmäls.

14 platser är reserverade för lag från slutspelet i Svenska cupen.

A-system är tillåtna men skall då skickas in till Linnea Edlund senast 10 november.

Lunch finns till försäljning på plats, kaffe och mackor finns att köpa under bägge dagarna.

Frågor och funderingar? Hör av dig till Linnea Edlund / 070-225 26 16

Detaljerat spelprogram och mer information om evenemanget

OBS! Torsdag spelas ett kvällsbrons, fredag morgonbrons + eftermiddagssilver. Välkomna till Uppsala!


Tävling
Tävlingsledare
Ryszard Sliwinski
Startavgift
2000 kr per lag
Startavgift (junior)
250 kr per junior (max 1000 kr rabatt per lag)
Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Tor 15 nov 2018
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig
Maximalt antal
34
Antal anmälda
31
Nr Lag Datum
31
Gudruns Lärjungar
Erik Gulliksson, Tommi Ramstedt, Gudrun Strandberg, Ylva Strandberg
2018‑11‑09
30
Knut-Axel med vänner
Kristin Nedlich, Mattias Weiler, Emanuel Unge, Erika Rodin, Simon Bech
2018‑10‑18
29
Harrys Boys
Rolf Westman, Harry Schüssler, Lars Olsson, Börje Liljekvist, Mikael Fahlander
2018‑10‑18
28
BridgeBertheau
Markus Bertheau, Peter Bertheau, Kathrine Bertheau, Ola Rimstedt, Mikael Rimstedt, Per-Ola Cullin
2018‑10‑18
27
Zarathustra
Jan Matsson, Kjell Staffas, Johannes Matsson, Peter Swensson
2018‑10‑16
26
Falcon Crest
Thomas Ivarsson, Björn Alenfalk, Joakim Nordlindh, Ulf Nohrén
2018‑10‑14
25
Yellow G
Lars Ramquist, Frank Westman, PG Eliasson, Gunnar Elmroth
2018‑10‑13
24
SC - Lag Älwö
Björn Dellenmark, Sture Rundgren, Gabor Barath, Evert Samuelsson
2018‑10‑13
23
UBS Doc
Dan Granberg, Göran Sperber, Carl Engholm, Marcus Hjelte, Marito Karlsson
2018‑10‑09
22
SC - Växjö
Håkan Johansson, Gunnar Sjökvist, Per Bretz, Arne Ericson, Leif Björkman, Henrik Morin
2018‑10‑09
21
Dagens Dubbel
Lars Ericson, Bo Ericson, Urban Björklund, Per-Erik Jansson
2018‑10‑08
20
Greven
Hans Kvick, Johnny Östberg, Christer Eriksson, Mårten Gustawsson
2018‑10‑08
19
SC - Team Westcoast
Lars Kennethsson, Michael Lemborn, Per Jansson, Suzanne Lemborn, Tore Stormo, John-Erik Hörnfeldt
2018‑10‑08
18
Topmix
Björn Wenneberg, Göran Selldén, Peter Görnandt, Henrik Wegnelius
2018‑10‑06
17
ABB 21
Peter Forsberg, Hernando Slottsdahl, Lars Marjoniemi, Elisabeth Stanley
2018‑10‑03
16
SC - Team Paper Moon
Pierre Thunström, Urban Finnsson, Anders Enström, Petter Bengtsson
2018‑10‑02
15
SC - Fem stoppar spöktåget
Tobias Bende, Lars Jansson, Peter Nuoristo, Anders Ljungblad, Tobias Törnqvist, Ulrika Lindström
2018‑10‑02
14
Bill & Bull
Robert Larsson, Mats Johansson, Linnea Edlund, Ia Börling
2018‑09‑27
13
Värsta Stamtavlan
Erik Sjöstrand, Erik Sjöstrand, Lennart Kjellman, Klara Asplund, Linda Sandberg
2018‑09‑27
12
Jannes
Mikael Grönkvist, Teo Bodin, Jonas Petersson, Jan Selberg
2018‑09‑25
11
Valle
Peter Backlund, Madeleine Swanström, Tommy Gullberg, Anders Morath
2018‑09‑25
10
Mango Chock
Mikael Björin, Cristina Ringström, Per Gjellan, Göran Westin
2018‑09‑22
9
Skalman
Krister Ahlesved, Niklas Warne, Johan Säfsten, Per-Erik Malmström
2018‑09‑22
8
SC - ANNA
Anna Zack Efraimsson, Bengt-Erik Efraimsson, Magnus Ekman, Peter Carlsson
2018‑09‑07
7
SC - Tootsie
Fredrik Jarlvik, Tatyana Trendafilova, Sanna Clementsson, Linus Dahlström
2018‑09‑06
6
SC - 99:an
Robert Bäck, Per Östlund Mitchell, Björn Sörling, Björn Thalén, Robin Björkstrand, Börje Dahlberg
2018‑09‑06
5
SC - ZMRZLINA
Daniel Eriksson, Rune Pettersson, Rolf Scherdin, Hans-Ove Sandin, Juha Nieminen, Christer Bjäring, Leif Claesson
2018‑09‑06
4
SC - LagOmBud
Anders Lövling, K-G Wanngård, Göran Rångevall, Mattias Jonsson, Peter Svensson
2018‑09‑06
3
SC - Gullvi
Gullvi Högberg, Per Larsson, Sören Lennartsson, Christian Carlsson, Irén Laang, Bo Roos
2018‑09‑06
2
SC - San Sac
Martin Löfgren, Magnus Berg, Johnny Blid, Erik Fryklund, Stefan Jönsson, Patrik Johansson
2018‑09‑06
1
SC - Åmål Hulta
Pontus Karlsson, Torbjörn Olsson, Peggy Nyholm, Michael Karlin, Markus Hedström, Mikael Johansson
2018‑09‑06