Enda Divisionen

Första matchen ska spelas innan den 28:e Februari Hemmalaget bjuder in bortalaget.
Startavgift 600 kr/lag sätts in på bankgiro 116-1041
Tidsschema 1 feb och 29 feb
Match 1:
Halvlek 1 :10,00-11,30
Halvlek 2: 11,40-13,10

Match 2:
Halvlek 1: 14,10-15,40
Halvlek 2: 15,50-17,20

Match 3:
Halvlek 1: 17,30-19,00
Halvlek 2: 19,10-20,40

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
Mikael Alexandersson 6 6-0-0 562 - 221 2,543 111,38
2 No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
Stefan Lilja 6 3-2-1 417 - 316 1,320 76,12
3 Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
Sune Löbo 6 2-3-1 440 - 316 1,392 71,36
4 Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
Alf Putzen 6 1-3-2 264 - 354 0,746 49,05
5 Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
Liselotte Fondelius 6 1-2-3 261 - 458 0,570 40,10
6 B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
Bo Gisslander 6 0-3-3 227 - 333 0,682 39,26
7 Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
Rose-Marie Jarl 6 1-1-4 197 - 370 0,532 32,73
Rond 1 Innan 28/2 2020
Spelorter: (1) Valfri(2) Värnamo(3) Opalen
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (1) Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
42‑39
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 42‑39
10,75 ‑ 9,25
2 (1) Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
61‑53
Halvlek 1: 49‑16
Halvlek 2: 12‑37
11,90 ‑ 8,10
3 (1) Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
101‑40
Halvlek 1: 65‑9
Halvlek 2: 36‑31
19,14 ‑ 0,86
4 (1) Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
---Frirond---
Rond 2 1/2 2020
Spelorter: (1) Valfri(2) Värnamo(3) Opalen
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (2) Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
35‑14
Halvlek 1: 24‑8
Halvlek 2: 11‑6
14,43 ‑ 5,57
2 (2) Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
79‑117
Halvlek 1: 55‑65
Halvlek 2: 24‑52
3,11 ‑ 16,89
3 (2) No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
70‑59
Halvlek 1: 38‑15
Halvlek 2: 32‑44
12,54 ‑ 7,46
4 (2) Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
---Frirond---
Rond 3 1/2 2020
Spelorter: (1) Valfri(2) Värnamo(3) Opalen
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (2) Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
12‑78
Halvlek 1: 9‑34
Halvlek 2: 3‑44
0,49 ‑ 19,51
2 (2) B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
18‑64
Halvlek 1: 2‑34
Halvlek 2: 16‑30
2,21 ‑ 17,79
3 (2) No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
---Frirond---
4 Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
30‑54
Halvlek 1: 25‑21
Halvlek 2: 5‑33
5,08 ‑ 14,92
Rond 4 1/2 2020
Spelorter: (1) Valfri(2) Värnamo(3) Opalen
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (2) Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
35‑92
Halvlek 1: 12‑44
Halvlek 2: 23‑48
1,18 ‑ 18,82
2 (2) Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
16‑96
Halvlek 1: 0‑44
Halvlek 2: 16‑52
0,00 ‑ 20,00
3 (2) B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
48‑54
Halvlek 1: 23‑37
Halvlek 2: 25‑17
8,54 ‑ 11,46
4 (2) Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
---Frirond---
Rond 5 29/2 2020
Spelorter: (1) Valfri(2) Värnamo(3) Opalen
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (3) Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
27‑74
Halvlek 1: 16‑31
Halvlek 2: 11‑43
2,11 ‑ 17,89
2 (3) Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
95‑12
Halvlek 1: 42‑6
Halvlek 2: 53‑6
20,00 ‑ 0,00
3 (3) Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
18‑142
Halvlek 1: 18‑67
Halvlek 2: 0‑75
0,00 ‑ 20,00
4 (3) B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
---Frirond---
Rond 6 29/2 2020
Spelorter: (1) Valfri(2) Värnamo(3) Opalen
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (3) Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
34‑48
Halvlek 1: 19‑17
Halvlek 2: 15‑31
6,85 ‑ 13,15
2 (3) No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
58‑59
Halvlek 1: 34‑24
Halvlek 2: 24‑35
9,75 ‑ 10,25
3 (3) B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
54‑59
Halvlek 1: 18‑30
Halvlek 2: 36‑29
8,77 ‑ 11,23
4 (3) Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
---Frirond---
Rond 7 29/2 2020
Spelorter: (1) Valfri(2) Värnamo(3) Opalen
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 (3) Team Rosa
Team Rosa
Rose-Marie Jarl [10408]
Curt Petersson [9118]
Stina Lysebring [49220]
Gunilla Åhlander [10390]
Katarina Johansson [33743]
Sven Karlsson [82049]
Anderstorp BK
Anderstorp BK
Sune Löbo [9428]
Arne Blomqvist [7005]
Bengt-Olof Johansson [18030]
Jonas Andersson [52637]
Per Emilsson [53498]
Johnny Petersson [10420]
54‑64
Halvlek 1: 8‑40
Halvlek 2: 46‑24
7,67 ‑ 12,33
2 (3) No hair, No pay
No hair, No pay
Stefan Lilja [20858]
Peter Bäckstrand [13838]
Nicklas Widhja [25146]
Jörgen Wallmon [15095]
Robert Frank [25150]
Johan Göransson [6915]
B-ryd
B-ryd
Bo Gisslander [51029]
Bengt Collryd [6884]
Per Granath [14609]
Björn Hjelmgren [6991]
Lars Hermansson [89595]
Anders Karlsson [17874]
Sören Axelsson [8192]
79‑54
Halvlek 1: 40‑15
Halvlek 2: 39‑39
15,08 ‑ 4,92
3 (3) Pedro
Pedro
Liselotte Fondelius [21498]
Pedro Svensson [45878]
Björn Ekblom [32366]
Lisbeth Quisth [87306]
Mila Kubista [11645]
Agneta Sandsvik [25787]
Jönköping
Jönköping
Mikael Alexandersson [16748]
Hans Lövestig [5572]
Lars Wallmark [6908]
Leif Lysebring [10391]
Anette Svenningsson [10269]
Bilal Zafar [59699]
37‑93
Halvlek 1: 19‑34
Halvlek 2: 18‑59
1,26 ‑ 18,74
4 (3) Bästa Underlaget
Bästa Underlaget
Alf Putzen [45860]
Tommy Rydberg [45857]
Henry Alfredsson [17429]
Ann-Kristin Hultgren [19069]
---Frirond---