Tisdag 4a

Spelas tisdagarna 18/9, 9/10, 30/10, 27/11, 11/12.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

När serien är slutspelad flyttas de tre bästa till Mån/Tis/Onsdag 3 och den sista flyttas ner till Tisdag 5.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland 5 2-1-1 242 - 204 1,186 57,98
2 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Marianne Ström [18054]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Åsa Berndtsson [52690]
Els-Marie Södergren [15725]
Lena Starkenberg 5 2-2-0 235 - 191 1,230 56,90
3 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
Ulla Holmer 5 1-1-2 194 - 186 1,043 51,07
4 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Lars Johnels [45985]
Yvonne Falk 5 0-3-1 181 - 205 0,883 45,95
5 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Tomas Levin [48709]
Benny Wärnehall [49313]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Rune Olsson [48007]
Lars Johnels [45985]
Folke Grauers 5 1-1-2 180 - 246 0,732 38,10
Rond 1 18 sep
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Lars Johnels [45985]
Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Marianne Ström [18054]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Åsa Berndtsson [52690]
Els-Marie Södergren [15725]
60‑51
Halvlek 1: 54‑37
Halvlek 2: 6‑14
12,12 ‑ 7,88
2 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Tomas Levin [48709]
Benny Wärnehall [49313]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Rune Olsson [48007]
Lars Johnels [45985]
37‑52
Halvlek 1: 25‑37
Halvlek 2: 12‑15
6,66 ‑ 13,34
3 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
---Frirond--- 10,00
Rond 2 9 okt
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Lars Johnels [45985]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
54‑65
Halvlek 1: 19‑29
Halvlek 2: 35‑36
7,46 ‑ 12,54
2 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Marianne Ström [18054]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Åsa Berndtsson [52690]
Els-Marie Södergren [15725]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
44‑57
Halvlek 1: 25‑30
Halvlek 2: 19‑27
7,05 ‑ 12,95
3 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Tomas Levin [48709]
Benny Wärnehall [49313]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Rune Olsson [48007]
Lars Johnels [45985]
---Frirond--- 10,00
Rond 3 30 okt
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Tomas Levin [48709]
Benny Wärnehall [49313]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Rune Olsson [48007]
Lars Johnels [45985]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Lars Johnels [45985]
34‑46
Halvlek 1: 12‑24
Halvlek 2: 22‑22
7,25 ‑ 12,75
2 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Marianne Ström [18054]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Åsa Berndtsson [52690]
Els-Marie Södergren [15725]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
52‑33
Halvlek 1: 34‑18
Halvlek 2: 18‑15
14,08 ‑ 5,92
3 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
---Frirond--- 10,00
Rond 4 27 nov
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Marianne Ström [18054]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Åsa Berndtsson [52690]
Els-Marie Södergren [15725]
BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Tomas Levin [48709]
Benny Wärnehall [49313]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Rune Olsson [48007]
Lars Johnels [45985]
88‑41
Halvlek 1: 41‑26
Halvlek 2: 47‑15
17,89 ‑ 2,11
2 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
69‑45
Halvlek 1: 54‑17
Halvlek 2: 15‑28
14,92 ‑ 5,08
3 BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Lars Johnels [45985]
---Frirond--- 10,00
Rond 5 11 dec
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Claes Bühler [14621]
Tomas Levin [48709]
Benny Wärnehall [49313]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Rune Olsson [48007]
Lars Johnels [45985]
75‑53
Halvlek 1: 67‑15
Halvlek 2: 8‑38
14,60 ‑ 5,40
2 BK Everfresh Pumorna
BK Everfresh Pumorna
Ulla Holmer [26472]
Bodil Miks Malmquist [26546]
Marianne Källfelt [26560]
Ulla Sallin [27402]
Mahin Pettersson [27490]
Inga Appelqvist [31328]
Marie Ekelund [32847]
BK Debut, Optimisterna
BK Debut, Optimisterna
Yvonne Falk [44319]
Ulla Johansson [57262]
Rodny Carlsson [57784]
Rut Hillensjö [57830]
Bengt Cederberg [59980]
Lars Johnels [45985]
55‑21
Halvlek 1: 34‑7
Halvlek 2: 21‑14
16,38 ‑ 3,62
3 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Eva Thorsson [4963]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Marianne Ström [18054]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Åsa Berndtsson [52690]
Els-Marie Södergren [15725]
---Frirond--- 10,00