Tisdag 3

Spelas tisdagarna 4/9, 25/9, 16/10, 6/11, 4/12.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

När serien är slutspelad flyttas de två bästa till Tisdag 2.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Börje Skoog 5 2-3-0 371 - 281 1,320 63,32
2 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
Ann-Charlott Kinberg 5 3-1-1 401 - 343 1,169 60,98
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Eva Roos [8804]
Gert Lundqvist [43624]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Lars Eklund [24376]
Roland Eliasson [4570]
Thore Nilsson 5 2-2-1 359 - 313 1,147 57,65
4 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Tommy Adlerberth 5 0-3-2 292 - 364 0,802 41,55
5 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Lena Wahlberg [26102]
Lars-Olof Månsson 5 1-2-2 259 - 307 0,844 40,69
6 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Leif Lapidus [34285]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Lars Nilsson [47422]
Finn Jeppsson [88498]
Lars Öijerholm 5 0-3-2 262 - 336 0,780 35,81
Rond 1 4 sep
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
96‑27
Halvlek 1: 42‑17
Halvlek 2: 54‑10
19,36 ‑ 0,64
8 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Leif Lapidus [34285]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Lars Nilsson [47422]
Finn Jeppsson [88498]
70‑63
Halvlek 1: 44‑28
Halvlek 2: 26‑35
11,56 ‑ 8,44
9 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Lena Wahlberg [26102]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Eva Roos [8804]
Gert Lundqvist [43624]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Lars Eklund [24376]
Roland Eliasson [4570]
28‑70
Halvlek 1: 21‑26
Halvlek 2: 7‑44
3,01 ‑ 16,99
Rond 2 25 sep
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
53‑78
Halvlek 1: 39‑28
Halvlek 2: 14‑50
5,22 ‑ 14,78
8 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Eva Roos [8804]
Gert Lundqvist [43624]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Lars Eklund [24376]
Roland Eliasson [4570]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
58‑70
Halvlek 1: 17‑53
Halvlek 2: 41‑17
7,43 ‑ 12,57
9 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Leif Lapidus [34285]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Lars Nilsson [47422]
Finn Jeppsson [88498]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Lena Wahlberg [26102]
29‑65
Halvlek 1: 14‑41
Halvlek 2: 15‑24
3,71 ‑ 16,29
Rond 3 16 okt
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Eva Roos [8804]
Gert Lundqvist [43624]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Lars Eklund [24376]
Roland Eliasson [4570]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
90‑106
Halvlek 1: 41‑48
Halvlek 2: 49‑58
6,69 ‑ 13,31
8 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Leif Lapidus [34285]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Lars Nilsson [47422]
Finn Jeppsson [88498]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
65‑65
Halvlek 1: 39‑44
Halvlek 2: 26‑21
10,00 ‑ 10,00
9 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Lena Wahlberg [26102]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
53‑65
Halvlek 1: 26‑33
Halvlek 2: 27‑32
7,43 ‑ 12,57
Rond 4 6 nov
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Leif Lapidus [34285]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Lars Nilsson [47422]
Finn Jeppsson [88498]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Eva Roos [8804]
Gert Lundqvist [43624]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Lars Eklund [24376]
Roland Eliasson [4570]
43‑64
Halvlek 1: 21‑29
Halvlek 2: 22‑35
5,84 ‑ 14,16
8 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
58‑95
Halvlek 1: 20‑40
Halvlek 2: 38‑55
3,59 ‑ 16,41
9 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Lena Wahlberg [26102]
66‑59
Halvlek 1: 46‑16
Halvlek 2: 20‑43
11,56 ‑ 8,44
Rond 5 4 dec
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Leif Lapidus [34285]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Lars Nilsson [47422]
Finn Jeppsson [88498]
72‑62
Halvlek 1: 35‑37
Halvlek 2: 37‑25
12,18 ‑ 7,82
8 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Gertrud Bohlin [26135]
Svavar Hauksson [17667]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Eva Roos [8804]
Gert Lundqvist [43624]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Lars Eklund [24376]
Roland Eliasson [4570]
66‑77
Halvlek 1: 11‑43
Halvlek 2: 55‑34
7,62 ‑ 12,38
9 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Lena Wahlberg [26102]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
54‑77
Halvlek 1: 25‑39
Halvlek 2: 29‑38
5,52 ‑ 14,48