Tisdag 6

Speldagar 21/1, 11/2, 10/3, 14/4, 12/5

Efter avslutad serie flyttas de sex sista lagen ner till Tisdag 7

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Debut Essen
Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Michael Ehrenborg [62773]
Andreas Holmdahl [57853]
Christer Gundewall [52366]
Tomas Levin [48709]
Orvar Eeg-Olofsson 2 2-0-0 151 - 86 1,756 32,31
2 Hamra BK
Hamra BK
Ulla Andersson [55404]
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Pia Lundberg [52600]
Birgitta Barrington [59195]
Svante Carlberg [47882]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Ulla Andersson 2 1-1-0 136 - 83 1,639 27,83
3 Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Kerstin Feller [26108]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Maud Brandt [37969]
Gunnel Montgomery [44512]
Lillemor Eriksson 2 0-2-0 105 - 99 1,061 21,43
4 Hansarna
Hansarna
Hans Setterborg [47674]
Ann Wallin [49312]
Hans Fredling [48787]
Kent Eriksson [54637]
Jan Claeson [36101]
Klas-Göran Lundin [65177]
Hans Setterborg 2 0-2-0 80 - 81 0,988 19,75
5 Knallen
Knallen
Leif Bergelin [58333]
Göran Rådberg [60050]
Magnus Wånge [59920]
Björn Hellenius [58287]
Leif Bergelin 2 0-2-0 93 - 97 0,959 19,07
6 Debut Proffs
Debut Proffs
Ingemar Ekstrand [57819]
Zsuzsanna Szamel [57808]
Agneta Boqvist [57519]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Ingemar Ekstrand 2 0-2-0 91 - 95 0,958 19,02
7 Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Madelaine Roos [49590]
Håkan Forsell 2 1-0-1 84 - 103 0,816 18,07
8 Hållö
Hållö
Karin Boo [28556]
Marie-Louise Landelius [28557]
Marie Ekelund [32847]
Anita Mellgren [28219]
Annica Lundqvist [27456]
Karin Boo 2 0-1-1 65 - 98 0,663 14,34
9 Gänget
Gänget
Jan-Olof Siby [26821]
Rodny Carlsson [57784]
Gert Johansson [54297]
Bengt Rydén [55069]
Jan-Olof Siby 2 0-1-1 97 - 130 0,746 14,22
10 Debut Noviserna
Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Ingrid Pettersson [47597]
Siv Ekström [52938]
Monica Haara 2 0-1-1 82 - 112 0,732 13,96
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Noviserna
Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Ingrid Pettersson [47597]
Siv Ekström [52938]
Debut Essen
Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Michael Ehrenborg [62773]
Andreas Holmdahl [57853]
Christer Gundewall [52366]
Tomas Levin [48709]
42‑70
Halvlek 1: 24‑14
Halvlek 2: 18‑56
4,46 ‑ 15,54
2 Gänget
Gänget
Jan-Olof Siby [26821]
Rodny Carlsson [57784]
Gert Johansson [54297]
Bengt Rydén [55069]
Hamra BK
Hamra BK
Ulla Andersson [55404]
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Pia Lundberg [52600]
Birgitta Barrington [59195]
Svante Carlberg [47882]
Nils-Eric Lundberg [52601]
53‑49
Halvlek 1: 11‑39
Halvlek 2: 42‑10
10,99 ‑ 9,01
3 Hansarna
Hansarna
Hans Setterborg [47674]
Ann Wallin [49312]
Hans Fredling [48787]
Kent Eriksson [54637]
Jan Claeson [36101]
Klas-Göran Lundin [65177]
Knallen
Knallen
Leif Bergelin [58333]
Göran Rådberg [60050]
Magnus Wånge [59920]
Björn Hellenius [58287]
38‑41
Halvlek 1: 17‑16
Halvlek 2: 21‑25
9,25 ‑ 10,75
4 Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Madelaine Roos [49590]
Hållö
Hållö
Karin Boo [28556]
Marie-Louise Landelius [28557]
Marie Ekelund [32847]
Anita Mellgren [28219]
Annica Lundqvist [27456]
54‑16
Halvlek 1: 39‑1
Halvlek 2: 15‑15
16,89 ‑ 3,11
5 Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Kerstin Feller [26108]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Maud Brandt [37969]
Gunnel Montgomery [44512]
Debut Proffs
Debut Proffs
Ingemar Ekstrand [57819]
Zsuzsanna Szamel [57808]
Agneta Boqvist [57519]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
46‑47
Halvlek 1: 23‑24
Halvlek 2: 23‑23
9,75 ‑ 10,25
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Noviserna
Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Ingrid Pettersson [47597]
Siv Ekström [52938]
Hansarna
Hansarna
Hans Setterborg [47674]
Ann Wallin [49312]
Hans Fredling [48787]
Kent Eriksson [54637]
Jan Claeson [36101]
Klas-Göran Lundin [65177]
40‑42
Halvlek 1: 25‑18
Halvlek 2: 15‑24
9,50 ‑ 10,50
2 Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Kerstin Feller [26108]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Maud Brandt [37969]
Gunnel Montgomery [44512]
Knallen
Knallen
Leif Bergelin [58333]
Göran Rådberg [60050]
Magnus Wånge [59920]
Björn Hellenius [58287]
59‑52
Halvlek 1: 30‑20
Halvlek 2: 29‑32
11,68 ‑ 8,32
3 Debut Essen
Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Michael Ehrenborg [62773]
Andreas Holmdahl [57853]
Christer Gundewall [52366]
Tomas Levin [48709]
Gänget
Gänget
Jan-Olof Siby [26821]
Rodny Carlsson [57784]
Gert Johansson [54297]
Bengt Rydén [55069]
81‑44
Halvlek 1: 55‑1
Halvlek 2: 26‑43
16,77 ‑ 3,23
4 Hamra BK
Hamra BK
Ulla Andersson [55404]
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Pia Lundberg [52600]
Birgitta Barrington [59195]
Svante Carlberg [47882]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Madelaine Roos [49590]
87‑30
Halvlek 1: 45‑13
Halvlek 2: 42‑17
18,82 ‑ 1,18
5 Debut Proffs
Debut Proffs
Ingemar Ekstrand [57819]
Zsuzsanna Szamel [57808]
Agneta Boqvist [57519]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Hållö
Hållö
Karin Boo [28556]
Marie-Louise Landelius [28557]
Marie Ekelund [32847]
Anita Mellgren [28219]
Annica Lundqvist [27456]
44‑49
Halvlek 1: 27‑30
Halvlek 2: 17‑19
8,77 ‑ 11,23
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Noviserna
Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Ingrid Pettersson [47597]
Siv Ekström [52938]
Hamra BK
Hamra BK
Ulla Andersson [55404]
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Pia Lundberg [52600]
Birgitta Barrington [59195]
Svante Carlberg [47882]
Nils-Eric Lundberg [52601]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Debut Proffs
Debut Proffs
Ingemar Ekstrand [57819]
Zsuzsanna Szamel [57808]
Agneta Boqvist [57519]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Madelaine Roos [49590]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Hansarna
Hansarna
Hans Setterborg [47674]
Ann Wallin [49312]
Hans Fredling [48787]
Kent Eriksson [54637]
Jan Claeson [36101]
Klas-Göran Lundin [65177]
Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Kerstin Feller [26108]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Maud Brandt [37969]
Gunnel Montgomery [44512]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Knallen
Knallen
Leif Bergelin [58333]
Göran Rådberg [60050]
Magnus Wånge [59920]
Björn Hellenius [58287]
Gänget
Gänget
Jan-Olof Siby [26821]
Rodny Carlsson [57784]
Gert Johansson [54297]
Bengt Rydén [55069]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Debut Essen
Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Michael Ehrenborg [62773]
Andreas Holmdahl [57853]
Christer Gundewall [52366]
Tomas Levin [48709]
Hållö
Hållö
Karin Boo [28556]
Marie-Louise Landelius [28557]
Marie Ekelund [32847]
Anita Mellgren [28219]
Annica Lundqvist [27456]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Noviserna
Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Ingrid Pettersson [47597]
Siv Ekström [52938]
Knallen
Knallen
Leif Bergelin [58333]
Göran Rådberg [60050]
Magnus Wånge [59920]
Björn Hellenius [58287]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Hållö
Hållö
Karin Boo [28556]
Marie-Louise Landelius [28557]
Marie Ekelund [32847]
Anita Mellgren [28219]
Annica Lundqvist [27456]
Gänget
Gänget
Jan-Olof Siby [26821]
Rodny Carlsson [57784]
Gert Johansson [54297]
Bengt Rydén [55069]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Hamra BK
Hamra BK
Ulla Andersson [55404]
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Pia Lundberg [52600]
Birgitta Barrington [59195]
Svante Carlberg [47882]
Nils-Eric Lundberg [52601]
Debut Proffs
Debut Proffs
Ingemar Ekstrand [57819]
Zsuzsanna Szamel [57808]
Agneta Boqvist [57519]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Madelaine Roos [49590]
Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Kerstin Feller [26108]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Maud Brandt [37969]
Gunnel Montgomery [44512]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Debut Essen
Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Michael Ehrenborg [62773]
Andreas Holmdahl [57853]
Christer Gundewall [52366]
Tomas Levin [48709]
Hansarna
Hansarna
Hans Setterborg [47674]
Ann Wallin [49312]
Hans Fredling [48787]
Kent Eriksson [54637]
Jan Claeson [36101]
Klas-Göran Lundin [65177]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Noviserna
Debut Noviserna
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Eva Fagerlund [47692]
Rutger Fagerlund [47691]
Ingrid Pettersson [47597]
Siv Ekström [52938]
Debut Underdogs
Debut Underdogs
Håkan Forsell [57861]
Örjan Persson [79083]
Leif Albinsson [59976]
Annelen Martinsson [59936]
Madelaine Roos [49590]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Debut Essen
Debut Essen
Orvar Eeg-Olofsson [48542]
Michael Ehrenborg [62773]
Andreas Holmdahl [57853]
Christer Gundewall [52366]
Tomas Levin [48709]
Lek-kamraterna
Lek-kamraterna
Lillemor Eriksson [61049]
Kerstin Feller [26108]
Lena Frerichs [61455]
Britt-Inger Svensson [44506]
Maud Brandt [37969]
Gunnel Montgomery [44512]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Knallen
Knallen
Leif Bergelin [58333]
Göran Rådberg [60050]
Magnus Wånge [59920]
Björn Hellenius [58287]
Hållö
Hållö
Karin Boo [28556]
Marie-Louise Landelius [28557]
Marie Ekelund [32847]
Anita Mellgren [28219]
Annica Lundqvist [27456]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Gänget
Gänget
Jan-Olof Siby [26821]
Rodny Carlsson [57784]
Gert Johansson [54297]
Bengt Rydén [55069]
Debut Proffs
Debut Proffs
Ingemar Ekstrand [57819]
Zsuzsanna Szamel [57808]
Agneta Boqvist [57519]
Gunvor Andersson [48521]
Gerd Holmstedt [53642]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Hansarna
Hansarna
Hans Setterborg [47674]
Ann Wallin [49312]
Hans Fredling [48787]
Kent Eriksson [54637]
Jan Claeson [36101]
Klas-Göran Lundin [65177]
Hamra BK
Hamra BK
Ulla Andersson [55404]
Karl-Gunnar Persson [59030]
Brita Bergh-Persson [59031]
Pia Lundberg [52600]
Birgitta Barrington [59195]
Svante Carlberg [47882]
Nils-Eric Lundberg [52601]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑