Tisdag 3

Speldagar 21/1, 11/2, 10/3, 9/6, 18/8

Efter avslutad serie flyttas de två sista lagen ner till Tisdag 4

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Ann Helene Du Bar [48357]
Sölve Helin [49357]
Lars Öijerholm 5 2-3-0 210 - 124 1,694 65,21
2 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Helena Kahu [30982]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Lars Högblom [28397]
Lars-Olof Månsson 5 1-4-0 179 - 99 1,808 60,00
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
Thore Nilsson 5 1-4-0 78 - 34 2,294 57,21
4 Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Lilian Nordlund [28625]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Peder Kinberg [26977]
Ann-Charlott Kinberg 5 1-3-1 149 - 161 0,925 48,59
5 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Håkan Söderström [59677]
Tommy Adlerberth 5 0-4-1 76 - 120 0,633 41,71
6 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Bo Andersson [26105]
Kristina Edeland 5 0-2-3 133 - 287 0,463 27,28
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Helena Kahu [30982]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Lars Högblom [28397]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Håkan Söderström [59677]
Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Lilian Nordlund [28625]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Peder Kinberg [26977]
34‑67
Halvlek 1: 26‑36
Halvlek 2: 8‑31
4,09 ‑ 15,91
3 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Bo Andersson [26105]
Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Ann Helene Du Bar [48357]
Sölve Helin [49357]
55‑85
Halvlek 1: 44‑33
Halvlek 2: 11‑52
4,49 ‑ 15,51
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Helena Kahu [30982]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Lars Högblom [28397]
Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Lilian Nordlund [28625]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Peder Kinberg [26977]
55‑55
Halvlek 1: 31‑11
Halvlek 2: 24‑44
10,00 ‑ 10,00
2 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Bo Andersson [26105]
78‑34
Halvlek 1: 27‑18
Halvlek 2: 51‑16
17,21 ‑ 2,79
3 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Ann Helene Du Bar [48357]
Sölve Helin [49357]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Håkan Söderström [59677]
53‑42
Halvlek 1: 1‑26
Halvlek 2: 52‑16
12,38 ‑ 7,62
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Helena Kahu [30982]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Lars Högblom [28397]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Bo Andersson [26105]
124‑44
Halvlek 1: 73‑12
Halvlek 2: 51‑32
20,00 ‑ 0,00
2 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Ann Helene Du Bar [48357]
Sölve Helin [49357]
Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Lilian Nordlund [28625]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Peder Kinberg [26977]
72‑27
Halvlek 1: 36‑24
Halvlek 2: 36‑3
17,32 ‑ 2,68
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Håkan Söderström [59677]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Helena Kahu [30982]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Lars Högblom [28397]
Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Ann Helene Du Bar [48357]
Sölve Helin [49357]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Bo Andersson [26105]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Håkan Söderström [59677]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Lilian Nordlund [28625]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Peder Kinberg [26977]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Helena Kahu [30982]
Ralf Nilsson [45037]
Tomas Ekvall [41834]
Lars Högblom [28397]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Cenneth Olsson [58830]
Lennart Isaksson [27805]
Håkan Söderström [59677]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Ann Helene Du Bar [48357]
Sölve Helin [49357]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
3 Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Lilian Nordlund [28625]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Gerd Wrige [88026]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Peder Kinberg [26977]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Sara Wrige [55530]
Peter Nyberg [25850]
Maivor Nyberg [25849]
Bo Andersson [26105]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00